Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką szlifierkę katową wybrać

97 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 02 marzec 2014 - 22:41

gdy szukasz szlifierki boscha do ciężkiej pracy to szukaj takiej co ma w oznaczeniach literę T, wtedy ma zwiększony moment obrotowy o ok. 18%
@Elektrotechnik jakie modele boscha najczęściej naprawiasz?

Każde, psują się bez wyjątków. Bosch próbuje ratować się trzyletnią gwarancją, ale jest za późno.

Duże zakłady które przeszły na makite to nie kupiły narzędzi w markecie tylko u dystrybutora na polske , a to będzie inna jakość narzędzi .

Co nie zmienia faktu, że wymieniają dlatego, że i tak są lepsze od boscha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką szlifierkę katową wybrać Dzisiaj, 18:50
  •  

#82 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 10 luty 2015 - 19:05

Witam mam takie pytanie poleccie mi jakąś szlifierkę kątową a może wiecie gdzi kupić jakiąś używaną z pewnego żrudła chodzi mi o dużą szlifierke

#83 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 10 luty 2015 - 19:39

http://allegro.pl/li...&fallback=fuzzy takie polecam, kupiłem w Castoramię za 520 zł 2200 W, poprzednia chodziła mi 6 lat, średnio ja używam, z 15-20  tarcz do cięcia miesięcznie zużyję. Tylko że używam tarcz 1,9 mm do stali nierdzewnej, są bardzo wydajne.

Pytanie ile chcesz wydać.

Jak  średnia to w Castoramie Mac Alister mają z 2 letnie gwarancje, tylko paragon trzymać i pudełko.

Nie zawsze co drogie to dobre.

#84 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 10 luty 2015 - 20:17

Polecam einhell 2350W tłukę ja juz 5 rok i chodzi a uzywam profesjonalnie w ślusarstwie koszt ok 350- 400 zł jak chcesz to podam tobie jutro symbol ,jest to niby profesjonalna pomarańczowa na 230 tarcz 

#85 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 10 luty 2015 - 22:43

http://allegro.pl/li...&fallback=fuzzy takie polecam, kupiłem w Castoramię za 520 zł 2200 W, poprzednia chodziła mi 6 lat, średnio ja używam, z 15-20  tarcz do cięcia miesięcznie zużyję. Tylko że używam tarcz 1,9 mm do stali nierdzewnej, są bardzo wydajne.

Pytanie ile chcesz wydać.

Jak  średnia to w Castoramie Mac Alister mają z 2 letnie gwarancje, tylko paragon trzymać i pudełko.

Nie zawsze co drogie to dobre.

Właśnie chodzi mi o coś nie za drogiego poniewaz będę ją używał parę razy do roku

Polecam einhell 2350W tłukę ja juz 5 rok i chodzi a uzywam profesjonalnie w ślusarstwie koszt ok 350- 400 zł jak chcesz to podam tobie jutro symbol ,jest to niby profesjonalna pomarańczowa na 230 tarcz 

no gdybś mógł to był bym wdzięczny

#86 Share Daro05

Daro05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 luty 2015 - 18:29

Polecam AEG WS 9-125, moc 900 W kupiłem a sklepie Jula za 350 zł, jeżeli chodzi o duże szlifierki to ostatnio naprawiłem zdobycznego Einhell'a Bavaria 230-3 BWS 2000W. Ten drugi nie lubi katowania ale przy rozsądnym użytkowaniu długo posłuży. 

#87 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 luty 2015 - 19:03

Od kiedy einhell jest profesjonalną marką? On stoi o jeden punkt wyżej nad topexem (przypominam, że topex to jest najgorsze dno). Nawet części zamiennych nie produkują.

#88 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 12 luty 2015 - 20:32

Profesjonalna fi 230 szlifiera za 400 zł.   Cool :) .  Słowo "profesjonalny" ostatnio chyba oznacza co innego niż pierwotnie.

Edytowany przez mikad, 12 luty 2015 - 20:32.

#89 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 12 luty 2015 - 21:33

Elektromechanik masz racje ale pisze o profesjonalnej z tej marki ,czyli tak jak to producent określa ,profesjonalna czyli najlepsza z oferty przedstawionej przez niego ,a co do naprawdę profesjonalnych to wiadomo Makita czy Hilti ale to inna kasa a w temacie miało być dobre i tanio co nie zawsze idzie w parze ale mi akurat sie udało :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#90 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 12 luty 2015 - 22:01

makita robi ciulowe szlifierki, o wiele lepsze metabo 

Pkt. 1.9

Edytowany przez Elektrotechnik, 15 luty 2015 - 13:53.

#91 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 12 luty 2015 - 22:12

Nie kumam kolego mam jedną Makitę z 97r i prócz szczotek nie robiłem nic ,a odp. ciulowe to dla mnie żadna odpowiedź więc uzasadni.

#92 Share Soltys85

Soltys85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 15 luty 2015 - 13:22

Mi zarowno znajomy sprzedawca jak i tacy co robia tym na codzie polecaja makite... i po niedzieli ja kupie 549 zl w obi.

#93 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 luty 2015 - 13:33

u nas trochę szlifierek się przewinęło ale ostatnio są trzy i jakoś działają a to dlatego że są trzy. Jest 4ta ale to roschell i poszedł w nim wyłącznik którego nie chce wymieniać bo koszt duży (przekładnie są ok). Dwie małe - maktec i einhell. Obie dostały swoje, co do einhella obstawialiśmy że padnie w 12 miesięcy ale nie padł (trofiejny bo tato go gdzieś wygrał). Dziwne. Może jest tak że są trzy i nie jest katowany. Trzecia, to także maktec. Nie miałem kasy a dobre doświadczenia z małym makteciem sprawiły że kupiłem dużego, na razie wiele nie ciął i nie chcę się wypowiadać. Wiele w moim rozumieniu oznacza pocięcie na złom kilku maszyn lub cięcie przed budową innej albo cięcie szyn kolejowych w większej ilości ;)

Jedno wiem - jak robi się jakieś większe roboty to warto kupić najtańszą dużą i ją zajeździć i wymienić.

Mnie teraz czeka sporo cięcia do żniw (zrobienie stelwagi z wydźwigiem a i zebrało się trochę gratów i zaczyna się myśleć o wywrotce jednoosiowej)  dlatego tez myślę że duży maktec trochę popracuje.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#94 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:03

u mnie mała, niby profesjonalna za 500zł padła zaraz po gwarancji. teraz katuje bass za 100zł już ponad rok i jeszcze działa. jak wytrzyma 2 lata to będę zadowolony, a jak nie to ciekawe co powiedzą jak na gwarancji oddam

#95 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 15 luty 2015 - 14:16

Kiedyś kupiłem za 70 zł  z regulacją obrotów  124mm  na promocji. Tylko po to ją kupiłem żeby wyczyścić przyczepę 9 t i oddać ją  jak padnie cholera chodziła 6 lat nie do zajechania.

#96 Share bergman31

bergman31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 luty 2015 - 17:24

Parę lat temu kupiłem Makitę 700 W za 290 zł. Chodzi bez awaryjnie, a przez ten czas używałem jej do budowy dwóch SAMów plus narzędzia. W zeszłym roku wymieniłem przewód zasilający na gumowy 3 metrowy, bo oryginalny przełamał się przy obudowie od częstego używania. Najlepsze elektronarzędzie jakie kupiłem. 

#97 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 16 luty 2015 - 20:39

Ja po zakupie od razu zakładam 5 metrowe przewody. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#98 Share Arowana14

Arowana14

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 14:01

Najlepsze są szlifierki oscylacyjne pneumatyczne. Ja taką mam i bardzo sobie chwalę. Tutaj http://atmo.com.pl/p...pneumatyczne/18 mają również szlifierki kątowe, popatrz sobie.

Edytowany przez Arowana14, 02 sierpień 2016 - 13:30.