Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką szlifierkę katową wybrać

97 odpowiedzi na ten temat

#61 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 28 styczeń 2014 - 23:06

Jaką szlifierkę katową wybrać Dla mnie są tylko dwie marki: De Walt i Hitachi. Szlifierki pracują u mnie kilka godzin dziennie jedna na tarczy do cięcia druga do szlifowania spawów. W swojej działalności przeszedłem już przez wszystkie marki także mogę na ten temat dużo powiedzieć. Ważna uwaga. De Wolta nie kupuje się w Castoramie bo mają swoją linię dla marketów.

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką szlifierkę katową wybrać Dzisiaj, 18:32
  •  

#62 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 29 styczeń 2014 - 08:58

Jaką szlifierkę katową wybrać kazda firma na market robi slabszy sprzet.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#63 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 09:19

Jaką szlifierkę katową wybrać a ja polecam szlifierkę z lidla parkside czy jakoś tak zielona 1200 wat, mocna jak cholera aż mi kamień pękł mało palca nie straciłem, za jedyne 119zł w promocji,
osobiście kilka lat "jechałem" na najtańszych kontówkach z tesco co się spaliła to wymieniali na nową ;) a dłużej jak rok to żadna nie wytrzymała, teraz się wycwanili i trzeba czekać 3 tyg

#64 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 29 styczeń 2014 - 10:04

Jaką szlifierkę katową wybrać a teraz policz ile wydałeś na te szlifierki i zobacz ile kosztuje dobra szlifieka która wytrzyma 7 lat. Też tak kiedyś robiliśmy, aż w końcu kupiliśmy używke DeWalta z 2005r? ja już nią tne 2 lata i jedyne co wymieniłem to szczotki, normalna rzecz przy codziennym użytkowaniu.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#65 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 29 styczeń 2014 - 19:44

Jaką szlifierkę katową wybrać Też kiedyś miałem takie podejście kupowałem po 50zł gdzie tylko były i zajeżdżałem ale matematyka jest prosta

KPK KUMURUN TEAM

#66 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 30 styczeń 2014 - 10:38

Jaką szlifierkę katową wybrać Też zajechałem trzy marketowe.W końcu zdecydowałem się na coś lepszego i postawiłem na Metabo.Jak narazie super.

#67 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:41

Jaką szlifierkę katową wybrać Posiadam szlifierkę firmy DeWalt, model
D28139

i polecam, warta swojej ceny. A co do szlifierek marketowych to mam cały karton tych obudów i cześci z nich. Szlifierki z biedronki to zabawki ;) Dłużej brzeszczot i pilnik zdzierak polski wytrzyma :)
welcome :D

#68 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 28 luty 2014 - 22:02

Jaką szlifierkę katową wybrać Ja mam sprzęt tylko De Walta, duża kątówka, od wczoraj mniejsza 125 mm i 3 lata piła szablasta co auta kroi :D

#69 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 marzec 2014 - 08:46

Jaką szlifierkę katową wybrać Tak, tylko co z tego, że jest o 50zł tańsza od Makity 750W, jak za cenę wirnika do tego dewalta można mieć trzy oryginalne wirniki do Makity. Makita też jest nie do zajechania, a jest kilkakrotnie tańsza w serwisowaniu i ma kilka istotnych rozwiązań konstrukcyjnych, dzięki którym przewyższa każdą szlifierkę.

#70 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 08:52

Jaką szlifierkę katową wybrać mam zaufanie do tego sprzetu, pracowalem kilka lat na budowie tymi narzędziami i mniej się psuły jak makita

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 22:26

Jaką szlifierkę katową wybrać makita też ma linię marketową
dobra szlifierka kątowa (125mm) zaczyna się od 500zł, wszystko poniżej to dla amatorów

#72 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 10:08

Jaką szlifierkę katową wybrać Święte słowa. Ale zaraz pewnie będziemy wyzywani od najgorszych za takie stwierdzenie.

#73 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 02 marzec 2014 - 11:23

Jaką szlifierkę katową wybrać Macie racje dobra szlifierka kątowa kosztuje , dla mnie tylko niebieski Bosch innych markowych szlifierek nie miałem i nie mam porównania co do jakości która lepsza gorsza .
Szlifierki Boscha dobrze mi służą i są żywotne , moja pierwsza duża szlifierka Boscha GWS 20-230 wytrzymała 10 lat i cała wieś nią cieła bo nikt nie miał tak dobrego narzędzia .
Zębatki w niej z czasem siadły narazie nie naprawiam bo mam kilka szlifierek a najbardziej poręczna dla mnie Bosch GWS 14-125 .

#74 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 12:02

Jaką szlifierkę katową wybrać Bosch to największe badziewie. Ostatnio naprawiam trochę tego sprzętu i na 25 GWS trafiła się jedna Makita do naprawy i to jeszcze zepsuta na życzenie klienta, bo ciął blachę 20 mm, bo musiał skończyć pracę i obudowy nie można było dotknąć taka była gorąca. Klient wiedział, że się zaraz zepsuje, ale pracę dokończył. Koszt naprawy 100zł. Za tą cenę nie kupi się nawet wirnika do boscha. Klienci jak usłyszą cenę za naprawę boscha to w większości idą do sklepu po nową Makitę.

#75 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 02 marzec 2014 - 13:31

Jaką szlifierkę katową wybrać Elektrotechnik nie zgodzę sie z tobą w 1996 tata kupił na targu w Jędrzejowie szlifierkę kątową Bosch niebieskiego w tedy dał koło 800zł ma juz prawie 20 lat moc 2500wat chodzi po całej wsi, ile budów przerobiła nie wiem ale wymienione tylko szczotki, dwa lata temu kupiłem małą też boscha ale używaną za 300 zł na giełdzie, wymieniłem narazie też szczotki, czyściłem rury na 5 tuneli chodzi nieraz po kilka godzin ogólnie jestem bardzo zadowolony, stwierdzam nieraz ze jeżeli mnie nie stać na nowe to wolę kupić używkę.

#76 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 15:35

Jaką szlifierkę katową wybrać Elektrotechnik twoja opinia że Bosch to największe badziewie dla ciebie , dla mnie Bosch jest dobry , jego jakość dla mnie jest wystarczająca .
Nie ma dobrych narzędzi z tanimi częściami a jak części są tanie to nie do narzędzi z górnej półki . Makita może i ma dobre narzędzia lepsze konstrukcyjnie ale Bosch jest starszą marką
bardziej znaną . Naprawiałeś jedną Makite bo tylko jedna jest w twojej okolicy i popsułsa sie a narzędzi Boscha jest dużo i dlatego więcej naprawiałeś

Elektrotechnik twoja opinia że Bosch to największe badziewie dla ciebie , dla mnie Bosch jest dobry , jego jakość dla mnie jest wystarczająca .
Nie ma dobrych narzędzi z tanimi częściami a jak części są tanie to nie do narzędzi z górnej półki . Makita może i ma dobre narzędzia lepsze konstrukcyjnie ale Bosch jest starszą marką
bardziej znaną . Naprawiałeś jedną Makite bo tylko jedna jest w twojej okolicy i popsułsa sie a narzędzi Boscha jest dużo i dlatego więcej naprawiałeś

#77 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 19:33

Jaką szlifierkę katową wybrać Użytkuje szlifierkę DeWalta od kilku lat, jak to w gospodarstwie jest tydzień że jest używana sporadycznie i jest tydzień gdzie chodzi non stop. Niestety ostatnio padła przekładnia, szlifierka powędrowała do serwisu i zonk. W serwisie powiedzieli mi że do DeWalta nie idzie dokupić oddzielnie trybów tylko całą głowice która kosztuje 180zł przez co naprawa staje się nieopłacalna. Dodam że szlifierka jest na tarcze 125mm. elektrycznie 100% sprawna tylko ta przekładnia. Macie jakieś doświadczenia z wymianą przekładni w tychże szlifierkach?

#78 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:14

Jaką szlifierkę katową wybrać @zetorliblin7341 nie porównuj sprzętu produkowanego 20 lat temu, z obecnym. To dwie różne idee kierowania polityką firmy. Kiedyś była to jakość a przez to prestiż zakładu, a teraz muszą się psuć żeby był zbyt.
@Mironeks nas większość używa makity, bo do boscha już się przekonali co to za badziew. Nawet taka firma jak VW Poznań w całym zakładzie przeszła na elektronarzędzia Makita. O czymś to świadczy. I nie pisz mi, że do dobrych sprzętów nie ma tanich części. Koszty produkcji to są grosze, i tylko złodziejskie firmy jak np. bosch biorą duże pieniądze za części zamienne.

#79 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:43

Jaką szlifierkę katową wybrać gdy szukasz szlifierki boscha do ciężkiej pracy to szukaj takiej co ma w oznaczeniach literę T, wtedy ma zwiększony moment obrotowy o ok. 18%
@Elektrotechnik jakie modele boscha najczęściej naprawiasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:15

Jaką szlifierkę katową wybrać Szlifierki boscha mam kilkuletnie może mi sie trafiły dobre sztuki i dlatego działają .
Duże zakłady które przeszły na makite to nie kupiły narzędzi w markecie tylko u dystrybutora na polske , a to będzie inna jakość narzędzi .
Makita chce zdobyć klienta i na razie dobre narzędzia produkuje a za kilkanaście mogą pujść w ślady boscha .