Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki?

132 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mariusz72

mariusz72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 22:11

a skad jestes ??
ile dales za POlmota ??

Okolica Słomnik koło Krakowa.
Mój kosztował 115000 zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Dzisiaj, 11:32
  •  

#22 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 20:16

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Który to model? Cena netto czy brutto?

#23 Share mariusz72

mariusz72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 15:28

Który to model? Cena netto czy brutto?

Model 8014H a cena oczywiście brutto.

#24 Share daw88

daw88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:15

Model 8014H a cena oczywiście brutto.

Zamierza ktoś POLMOTA kupować w najbliższym czasie??

#25 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 08:41

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Ja przymierzałem sie do kupna nawet miałem go na 1 dzień .Powiem że maszynka fajna ten rewers zgrzytał silnik Perkins ma atotronika jak MF ale marka niema tego Pogłosu u ludzi jak Farmtrak .To się lubi co się MA

#26 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:takie tam...

Napisany 10 styczeń 2012 - 16:51

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? U mnie we wsi jest jeden Polmot,ale gości miał kłopoty z hydrauliką strasznie mu sie grzały przewody
hydr. zaślepki na złączkach to sie stopiły,diler grzebał i nic nie zrobił,zabierali go do lublina,
teraz chyba chodzi

#27 Share wedelowy

wedelowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:01

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Sądzę, że z czasem Polmot wyrobi sobie markę. Pamiętam, że o Farmtracu ludzie też na początku pisali, że "Sąsiad ma, ale złom totalny, serwis już koleiny w asfalcie wyjeździł...", a dzisiaj wiele osób go chwali. To dobra alternatywa dla mniejszych gospodarstw, które niekoniecznie jest stać na inwestowanie ogromnych pieniędzy w sam ciągnik, bo wiadomo, że razem z ciągnikiem trzeba także zmienić park maszynowy. Mam właśnie zamiar zakupić model 102 KM, wcześniej myślałem nad Belarusem i Casem JX, ale jednak wybrałem Polmota.

#28 Share daw88

daw88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 20:36

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? pewnie dobry wybór, ciężko jest znalesc ciagnik około 100 KM o takiej cenie :)
Możesz odpisac na priv??
Znam dilera co ma polmoty jeszcze po starych cenach,bardzo korzystne ceny.
Jak sa jacys zainteresowani to pisać :)
Polmot bardzo dobry ciągnik, wiem po troche motogodzin juz nim zrobiłem:)

Edytowany przez milanreal1, 10 styczeń 2012 - 21:21.
cytowanie poprzedniego posta

#29 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 22:23

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Jestem tu nowy tak więc Witam Wszystkich. A co do tych ciągników to wydaje mi się że sprzedaż rośnie bo cena też podskoczyła :-) jestem właścicielem tego ciągnika model 8014h z turem 4 od dwóch dni i wiele nie powiem o wytrzymałości ale wygoda w kabinie praca silnika skrzyni jest bardzo przyzwoita co prawda nie mam innych ciągników lepiej wyposażonych niż ten bo pozostałe to t -25 U 3512 i pronar 82a z 2007 ale w porównaniu z pronarem 82a to pol mot jest naprawdę wygodna maszyna cena zakupu ciągnika na szerokich kołach 125 tysi

#30 Share ElvisPL

ElvisPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ;-)
    Leśnictwo

Napisany 11 styczeń 2012 - 22:06

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? siema

Mam prośbę do posiadaczy polmota H - możecie wstawić skan prędkości poszczególnych biegów, bo w każdym w którym siedziałem nie było takiej naklejki na szybach, a jestem bardzo ciekawy ze stopniowania przekładni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share karban

karban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 21:31

siema

Mam prośbę do posiadaczy polmota H - możecie wstawić skan prędkości poszczególnych biegów, bo w każdym w którym siedziałem nie było takiej naklejki na szybach, a jestem bardzo ciekawy ze stopniowania przekładni.

A propos skrzyni to cóż 12 biegów i brak półbiegów(wzmacniacza momentu) to chyba jednak jeden z większych minusów ciągnika. W polu może brakować tych biegów. Z drugiej strony 405 max. momentu (przynajmniej tak podają) przy 102 KM to na prawdę niezły wynik - przykładowo Farmtrac 98 KM-max. moment 384, inne marki podobnie. Chociaż jeden półbieg mogliby dać.

#32 Share ElvisPL

ElvisPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
    Leśnictwo

Napisany 12 styczeń 2012 - 23:59

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Ostatnimi czasy intensywnie szukam czegoś do 130/140 tyś brutto.
10014H bardzo mi się podoba ale obawiam się, że mogę być niezadowolony z powodu skrzyni biegów, mam już swoje podejście do skrzyń biegów... ( oraz tylko 2 par wyjść hydraulicznych z tyłu )

Przykładowo:

HN TD80D - 12x12, rewers mechaniczny, V max 30 km\h - nawet spoko...
NH TD5030 - 12x12, rewers mechaniczny, V max 40 km\h - porażka, stanowczo za duże skoki prędkości
JD 5080M - 16x16, rewers hydrauliczny, V max 40 km\h - rewers rewelacja!!! Stopniowanie lepsze niż 12x12 ale to jeszcze nie to...
Proxima - 10x2, V max 30 km\h - taka skrzynia w 80 KM to naprawdę nie porozumienie
Proxima plus - 16x16, V max 30 km\h - jest naprawdę ok
Proxima plus - 16x16, V max 40 km\h - duże skoki prędkości, w transporcie jest szybciej ale do prac polowych lepsza jest V max 30 km\h

W jakim polmocie bym nie siedział to nigdy nie było naklejki z prędkościami na poszczególnych biegach ... a wielka szkoda. Dostępu do instrukcji nie mam, a w sieci nigdzie nie znalazłem takiej "ściągawki".

Dlatego będę bardzo wdzięczny nawet za foto tej strony z instrukcji ...

#33 Share daw88

daw88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 02:15

Ostatnimi czasy intensywnie szukam czegoś do 130/140 tyś brutto.
10014H bardzo mi się podoba ale obawiam się, że mogę być niezadowolony z powodu skrzyni biegów, mam już swoje podejście do skrzyń biegów... ( oraz tylko 2 par wyjść hydraulicznych z tyłu )

Przykładowo:

NH TD5030 - 12x12, rewers mechaniczny, V max 40 km\h - porażka, stanowczo za duże skoki prędkości
JD 5080M - 16x16, rewers hydrauliczny, V max 40 km\h - rewers rewelacja!!! Stopniowanie lepsze niż 12x12 ale to jeszcze nie to...
Proxima - 10x2, V max 30 km\h - taka skrzynia w 80 KM to naprawdę nie porozumienie
Proxima plus - 16x16, V max 40 km\h - duże skoki prędkości, w transporcie jest szybciej ale do prac polowych lepsza jest V max 30 km\h

W jakim polmocie bym nie siedział to nigdy nie było naklejki z prędkościami na poszczególnych biegach ... a wielka szkoda. Dostępu do instrukcji nie mam, a w sieci nigdzie nie znalazłem takiej "ściągawki".

Dzisiaj po południu Ci prześle te szybkości.Tylko wyślij mi na priva meila. a Kiedy myślisz ten ciągnik kupować??

#34 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 07:36

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? ostatno bylem na skladnicy w miechowie to caly plac jest zaladowany tymi ciagnikami z tego co mowil sprzedawca to nawet sie nimi interesuja

#35 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 09:52

Ostatnimi czasy intensywnie szukam czegoś do 130/140 tyś brutto.

Przykładowo:

Poszukaj jakie są prędkości na poszczególnych biegach w valtrze A bo w końcu to ta sama skrzynia :D

#36 Share karban

karban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 18:43

Poszukaj jakie są prędkości na poszczególnych biegach w valtrze A bo w końcu to ta sama skrzynia :D

No dobra, ale mogliby się tak nie chować, ani na stronie Warfamy, ani na szybach nie ma takiej informacji. Przecież nikt nie oczekuje cudów; tak samo jak z tym udźwigiem podnośnika-niby zwiększyli, ale na ich stronie też nic nie ma o tym. Sam się zastanawiam nad tym ciągnikiem, a skoro to jest 'supertraktor' to wypadałoby się wszystkim pochwalić. A tak jest wrażenie, ż oni sami nie wiedzą co w tej maszynie siedzi.

Pytanie krótkie: Jaka jest V max Polmota H?

#37 Share marcinh

marcinh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, sport, maszyny rolnicze, samochody.

Napisany 13 styczeń 2012 - 19:49

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Witam
Jestem tutaj nowy, ale szukam opinii na temat ciągników Polmot H. Skłaniam się do zakupu takiej maszyny, ale zbieram opinie i praktyczne rady. Oglądałem Zetora, Cesa, Deutz Fahra, Masseya, Farmtraca tego 98 KM, ale chyba jednak zdecyduje się na Polmota.
Doradźcie coś :blink: jak macie już doświadczenia z tymi ciągnikami.

#38 Share ElvisPL

ElvisPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
    Leśnictwo

Napisany 13 styczeń 2012 - 20:04

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Ciekawi mnie jedno.... Czy jakieś czasopismo przetestowało te maszyny ???

Chętnie bym zobaczył jak wypada w porównaniu do innych ciągników np. Farmtrac-iem ...

#39 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:00

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Kiedyś w Top technice był raport z jazdy Pol-mota.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share foton38

foton38

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 13:49

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? w polmocie 1 mh.to godzina pracy 1500obr.