rolnikzmalopolski

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki?

Polecane posty

pronarek82    1

Mam kilka pytań :

 

Gdzie się podłącza hydraulikę od ładowacza ?? ( czy nie zmniejsza się liczba wyjść w tyłu do 2 pary to i tak nie jest za dużo...)

 

Czy można zwiększyć liczbę wyjść hydraulicznych i o ile oraz jaki jest koszt dopłaty ?? ( załóżmy że będę chciał np. przedni TUZ a na nim pług do śniegu. jedna para wyjść będzie do sterowania ramionami góra-dół a druga para posłuży do regulacji pługa - wtedy żadna z tyłu już nie zostanie ??? )

Ja lubie troche kombinowc bo juz kilka udogodnien robilem w swoich pozostalych ciagnikach jak np. elektryczne wlaczanie wom w pronarze 82a ,i mysle ze problem zbyt malej ilosci zlaczy to nie problem ,bo wystarczy za 400zl kupic elekrozawor i juz mamy jedna sekcie wiecej , a co do pol-mot'a to jestem zdowolony co prawda uzytkuje go dopier ponad miesiac ale wiem ze jest to tylko mszyna i wiem tez ze fizyki nie przeskoczysz. Ogolne wrazenie bardzo dobre troche ciasno w kabinie , a wlaczanie wom to porazka powinno byc elektrochydruliczne bo to kosztowalo by kilka groszy wiecej a duzo wygodniej,kilka niedociagniec ktorych na pierwszy rzut oka nie widac takie jak,np.krzywo wklejona szyba niezsynchronizowana najwolniejszy zakres biegow o czym dowiedzilem sie jak przy zmianie biegow zazgrzytlo wtedy zajzalem do instrukcij i sie dopiero dowiedzialem.zdecydowanym plusem jest okno dachowe,rewers ,latwa zmiana szybkosci wom nie jak w pronarze,ogolny designe bardzo dobry bo pierwszego dnia juz moj pies sie w nim wyspal i byl zadowolony :)

Edytowano przez pronarek82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Odkurzę trochę temacik. Rozmawiałem z właścicielem 85 i 102 konnego ciągnika. Ogólnie chwalił sobie ten 102 konny. Miał 3, a teraz kupił 4 obrotową i mówi, że spokojnie podnosi i ciągnie, a ma góreczki całkiem całkiem. Ma też bronę aktywną z siewnikiem 2,5 m i też nie narzeka. Ogólnie wrażenie pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

witam.też zastanawiam sie nad kupnem "polmocika "w tym roku.w moim regionie niewidziałem żadnego ale to jeszcze o niczym nie świadczy,tylko te ceny.orientowałem sie w cenie w stępnie to szczena mi opadła wersja 82km 136tyś brutto u jednego z dilerów "szok" sam ładowacz 20 tyś bez osprzętu.ceny podali od których zaczynają rozmowe ale to i tak sporo kasy za taki ciągniczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej19    0

sam nie posiadam polmota lecz w sasiedniej wiosce koles ma najmocniejszego polmota 100 konego. pracuje jako jedyny ciagnik na przeszlo 120 ha gospodarstwie. robi wszystko zaczynajac od orki ( stary forszmit 4 skibowy) uprawy ( brony ciezki 6m) siania ( agregat uprawowo siewny 3m dosyc ciezki ) po opryski, balotowani. jednym slowem jest to ciagnik do wszystkieg ma juz go 3 lata. Ciagnik jakos daje rade choc nie wyglada juz najlepiej szyby powybijane ale nie ma tez lekkiego zywota i tak jestesmy w szoku ze on jeszcze jezdzi. czyli nie sa az takie zle te ciagniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

a co do cen to jak z waszych doświadczeń ile da rade spuścić z ceny podstawowej diler?,bo nigdy nie miałem do czynienia z dilerami a jednak podejście też trzeba mieć i wiedzieć jak znimi rozmawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw88    0

a co do cen to jak z waszych doświadczeń ile da rade spuścić z ceny podstawowej diler?,bo nigdy nie miałem do czynienia z dilerami a jednak podejście też trzeba mieć i wiedzieć jak znimi rozmawiać

 

Diler to może kilka tysięcy spuścić.Za tą cene co Ci dali za 80 to możnaby 100 kupić. Napisz do mnie na priv to pogadamy o dobrej cenie:)

 

a co do cen to jak z waszych doświadczeń ile da rade spuścić z ceny podstawowej diler?,bo nigdy nie miałem do czynienia z dilerami a jednak podejście też trzeba mieć i wiedzieć jak znimi rozmawiać

 

Diler to może kilka tysięcy spuścić.Za tą cene co Ci dali za 80 to możnaby 100 kupić. Napisz do mnie na priv to pogadamy o dobrej cenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw88    0

ok tylko skrzynke opróżnij bo wysłać nie idzie do ciebie wiadomości

 

Ok już można wysyłać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedelowy    0

Kolego a Ty orkę wykonujesz właśnie przy takich parametrach? Jaki pług nim ciągniesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

Moj diler sprzedal mi polmota 8014 za 120 na szerokich kolach ale bralem razem z kilkoma innymi sprzetami a co do mth to u mnie jedna na 1500 o/min trwa 42 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam30    1

Panowie mam pytanie czy u was też w polmotach, sprężarka od klimatyzacji po włączeniu klimatyzacji włącza się i wyłącza co chwile, nie wiem czy to normalne ?? Bo chyba powinna po załączeniu cały czas pracować .

Edytowano przez adam30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Wszędzie tak jest, że sprężarka załącza się co pewien czas na jakiś czas.

To normalne. Podobnie jak w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

kolego teraz to jest jeszcze zimno na dworze to normalne ze sprezarka nie chodzi caly czas bo po co??

bedzie 40 na plusie a ty sobie ustawisz na "lodówe" to zobaczysz jak bedzie zapierdzielac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie widzę że tych ciągników jeździ trochę po polskich wsiach bo w 2011 r. sprzedano ich ponad 300 sztuk jak się nie mylę więc pokażcie innym że na agrofoto są te ciągniki i miewają się dobrze w galerii zdjęć stawiajcie foty !niech widzą je ci którzy tylko na nie narzekają a na oczy ich nie widzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam Panów. mam pytanie w sprawie ciagnika POLMOT. Czy w tych ciagnikach mozna oryginalnie zamontowac przedni TUZ? prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

w ciagnikach ursus (polmot) jest możliwość 2 tonowego przedniego tuza

co do ceny to popytaj dilera ale o ile sie nie myle to cena ok 6500netto katalogowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panom za informacje. Mam zamiar kupic takiego polmota tylko nie wiem którego. Może cos byście doradzili? Nie bedzie pracowac na gospodarce. Odśnieżanie zimą, praca z ładowaczem czołowym, transport drzewa z lasu, itp. Nie bedzie orac, kosic łąk ani nic z tych rzeczy. Który lepiej wziąc: 90km czy 100km? Jest duza róznica w spalaniu? Pozdrawiam Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. Panowie pomóżcie. Mam zamiar kupic takiego polmota tylko nie wiem którego. Może cos byście doradzili? Nie bedzie pracowac na gospodarce. Odśnieżanie zimą, praca z ładowaczem czołowym, transport drzewa z lasu, itp. Nie bedzie orac, kosic łąk ani nic z tych rzeczy. Który lepiej wziąc: 90km czy 100km? Jest duza róznica w spalaniu? Pozdrawiam Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Myśle że lepiej weź większego bo koni nigdy nie za dużo i zawsze przydałoby się więcej ;) Co do spalania to myśle że nie będzie jakiejś dużej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj