Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki?

132 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wedelowy

wedelowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 21:14

Pytanie krótkie: Jaka jest V max Polmota H?

Coś około 35 albo 36 km/h.

Kiedyś w Top technice był raport z jazdy Pol-mota.

I jak go tam ocenili?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Dzisiaj, 18:40
  •  

#42 Share ElvisPL

ElvisPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ;-)
    Leśnictwo

Napisany 18 styczeń 2012 - 22:24

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Mam kilka pytań :

Gdzie się podłącza hydraulikę od ładowacza ?? ( czy nie zmniejsza się liczba wyjść w tyłu do 2 pary to i tak nie jest za dużo...)

Czy można zwiększyć liczbę wyjść hydraulicznych i o ile oraz jaki jest koszt dopłaty ?? ( załóżmy że będę chciał np. przedni TUZ a na nim pług do śniegu. jedna para wyjść będzie do sterowania ramionami góra-dół a druga para posłuży do regulacji pługa - wtedy żadna z tyłu już nie zostanie ??? )

#43 Share adam30

adam30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 18:55

Mam kilka pytań :

Gdzie się podłącza hydraulikę od ładowacza ?? ( czy nie zmniejsza się liczba wyjść w tyłu do 2 pary to i tak nie jest za dużo...)

Czy można zwiększyć liczbę wyjść hydraulicznych i o ile oraz jaki jest koszt dopłaty ?? ( załóżmy że będę chciał np. przedni TUZ a na nim pług do śniegu. jedna para wyjść będzie do sterowania ramionami góra-dół a druga para posłuży do regulacji pługa - wtedy żadna z tyłu już nie zostanie ??? )

ElvisPL To więc tak przedni ładowacz ma swoje zasilanie hydrauliki,a przedni tuz ma zasilanie z tylych wyjśc ,bynajmniej tak jest u mego brata.Miał jeszcze domawiac rozdzielacz w osobny do regulacji z przedniego tuza ale zrezygnował ,tak jak patrzylismy to mozna by jescze dokupic jeszcze jeden jak jest orginalny i połaczyc je miec 4 wyjścia ale puki co nie ma takiej potrzeby.Tak wiec jest tak jak mówisz, a z dopłata za dodatkowego rozdzielacza to miało byc tak że mieli za darmo załozyc koszt tylko dodatkowego rozdzielacza a ile to nie wiem bo brat nie drazył tego tematu ,obciazniki dokupi za to .A tak na koniec z pełnymoprzyżadowaniem ładnie się prezentuje.

Edytowany przez adam30, 22 styczeń 2012 - 19:00.

#44 Share karban

karban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 luty 2012 - 21:28

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? No i co z tymi Polmotami, jak się sprawują? Dobrze zapalają w zimie?
Podzielcie się opiniami użytkownicy, wiem, że w okolicach Pszczyny jest ich pare.

#45 Share daw88

daw88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 06 luty 2012 - 22:05

No i co z tymi Polmotami, jak się sprawują? Dobrze zapalają w zimie?
Podzielcie się opiniami użytkownicy, wiem, że w okolicach Pszczyny jest ich pare.

A co zamierzasz kupować polmota??

#46 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 07 luty 2012 - 09:45

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Teraz już wiem trochę na temat pol mot h posiadam ten model już miesiąc pojeździłem sobie trochę pobawiłem się ładowaczem mam teraz 80 mth i jak narazie brak przecieków brak awarii ładnie chodzi. Zużycie paliwa bardzo przyzwoite na 1 mth pracy z ładowaczem 3-3,5 litra mam porównanie do pronara 82a i pol mot zużywa połowę tego co mtz w lekkiej pracy zobaczę jeszcze jak to wyjdzie w ciężkiej pracy na polu ale narazie jestem zadowolony

#47 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 07 luty 2012 - 09:49

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? 80 mth to tyle co nic, żebyś miał 800 albo najlepiej 8000 mtg to można opinie wydawać

#48 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 07 luty 2012 - 09:57

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Wiesz tak sobie myślę że w miesiąc ciężko jest zrobić 800 mth do tego w zimie napisałem też że zobaczę jeszcze co będzie w ciężkiej pracy i dodałem że "narazie" jestem zadowolony. Radzę myśleć nad tym co się czyta.

#49 Share wedelowy

wedelowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 luty 2012 - 21:03

No i co z tymi Polmotami, jak się sprawują? Dobrze zapalają w zimie?

Po tygodniu bez odpalania przy około - 20 padł aku, ale przy pozostałych ciągnikach i samochodach też mam praktycznie nowe akumulatory (max rok) i niestety wszystko padło ;P Wszystko stało pod chmurką.
Po naładowaniu Polmot zapalił bez większych problemów przy około -15.
Jak do tej pory nabite 12 mth, więc ciężko mi coś powiedzieć na jego temat.

#50 Share kilonek

kilonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 luty 2012 - 14:01

wydaje mi sie ze 1 mtg to coś okolo 45 min.

o kutfa to cholernie szybko leca te motogodziny
u mnie w masseyu to 1 motogodzina w orce odpowiada godzinie zegarkowej

Ostatnimi czasy intensywnie szukam czegoś do 130/140 tyś brutto.
10014H bardzo mi się podoba ale obawiam się, że mogę być niezadowolony z powodu skrzyni biegów, mam już swoje podejście do skrzyń biegów... ( oraz tylko 2 par wyjść hydraulicznych z tyłu )

Przykładowo:

HN TD80D - 12x12, rewers mechaniczny, V max 30 km\h - nawet spoko...
NH TD5030 - 12x12, rewers mechaniczny, V max 40 km\h - porażka, stanowczo za duże skoki prędkości
JD 5080M - 16x16, rewers hydrauliczny, V max 40 km\h - rewers rewelacja!!! Stopniowanie lepsze niż 12x12 ale to jeszcze nie to...
Proxima - 10x2, V max 30 km\h - taka skrzynia w 80 KM to naprawdę nie porozumienie
Proxima plus - 16x16, V max 30 km\h - jest naprawdę ok
Proxima plus - 16x16, V max 40 km\h - duże skoki prędkości, w transporcie jest szybciej ale do prac polowych lepsza jest V max 30 km\h

W jakim polmocie bym nie siedział to nigdy nie było naklejki z prędkościami na poszczególnych biegach ... a wielka szkoda. Dostępu do instrukcji nie mam, a w sieci nigdzie nie znalazłem takiej "ściągawki".

Dlatego będę bardzo wdzięczny nawet za foto tej strony z instrukcji ...

hahaha
ale się uśmiałem
kolego ty chcesz mies skrzynie rozstopniowana ze kazdy bieg to pół kilometra!!!!!
wróce sie do swojego masseya mam skrzynia dyna-4 czyli 4 biegi z 4 półbiegami
w orce jeżdze na 3 biegu zakres A i B (na 3A przy 1800 obrotach mam ok 8 km na godzine)
w sianiu 3 bieg i zakres od A do C na D już nie bo zaszybko
jeśli chodzi o transporty to na szosie z 2 dychami to zaczymam od 3A i do 4D czyli 8 biegów bez problemu rozpedzam sie do maksa, przy tym rozstowpniowaniu co ja mam w skrzynie to w spokojności wystarcza
a 1 biegu uzywam do wpychania przyczep lub do podjeżdzania do pługa czy cos, a 2 biegu to w głeboszu lub wyciagania przczepy w cięzkich warunkach
WIĘC uważam ze w ciagniku do 100 koni skrzynia 12/12 wystarczy bez problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 luty 2012 - 16:10

Mam kilka pytań :

Ja lubie troche kombinowc bo juz kilka udogodnien robilem w swoich pozostalych ciagnikach jak np. elektryczne wlaczanie wom w pronarze 82a ,i mysle ze problem zbyt malej ilosci zlaczy to nie problem ,bo wystarczy za 400zl kupic elekrozawor i juz mamy jedna sekcie wiecej , a co do pol-mot'a to jestem zdowolony co prawda uzytkuje go dopier ponad miesiac ale wiem ze jest to tylko mszyna i wiem tez ze fizyki nie przeskoczysz. Ogolne wrazenie bardzo dobre troche ciasno w kabinie , a wlaczanie wom to porazka powinno byc elektrochydruliczne bo to kosztowalo by kilka groszy wiecej a duzo wygodniej,kilka niedociagniec ktorych na pierwszy rzut oka nie widac takie jak,np.krzywo wklejona szyba niezsynchronizowana najwolniejszy zakres biegow o czym dowiedzilem sie jak przy zmianie biegow zazgrzytlo wtedy zajzalem do instrukcij i sie dopiero dowiedzialem.zdecydowanym plusem jest okno dachowe,rewers ,latwa zmiana szybkosci wom nie jak w pronarze,ogolny designe bardzo dobry bo pierwszego dnia juz moj pies sie w nim wyspal i byl zadowolony :)

Edytowany przez pronarek82, 18 luty 2012 - 20:41.

#52 Share karban

karban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 10:11

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Odkurzę trochę temacik. Rozmawiałem z właścicielem 85 i 102 konnego ciągnika. Ogólnie chwalił sobie ten 102 konny. Miał 3, a teraz kupił 4 obrotową i mówi, że spokojnie podnosi i ciągnie, a ma góreczki całkiem całkiem. Ma też bronę aktywną z siewnikiem 2,5 m i też nie narzeka. Ogólnie wrażenie pozytywne.

#53 Share tomek1986

tomek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 06:43

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? witam.też zastanawiam sie nad kupnem "polmocika "w tym roku.w moim regionie niewidziałem żadnego ale to jeszcze o niczym nie świadczy,tylko te ceny.orientowałem sie w cenie w stępnie to szczena mi opadła wersja 82km 136tyś brutto u jednego z dilerów "szok" sam ładowacz 20 tyś bez osprzętu.ceny podali od których zaczynają rozmowe ale to i tak sporo kasy za taki ciągniczek

#54 Share maciej19

maciej19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 08:09

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? sam nie posiadam polmota lecz w sasiedniej wiosce koles ma najmocniejszego polmota 100 konego. pracuje jako jedyny ciagnik na przeszlo 120 ha gospodarstwie. robi wszystko zaczynajac od orki ( stary forszmit 4 skibowy) uprawy ( brony ciezki 6m) siania ( agregat uprawowo siewny 3m dosyc ciezki ) po opryski, balotowani. jednym slowem jest to ciagnik do wszystkieg ma juz go 3 lata. Ciagnik jakos daje rade choc nie wyglada juz najlepiej szyby powybijane ale nie ma tez lekkiego zywota i tak jestesmy w szoku ze on jeszcze jezdzi. czyli nie sa az takie zle te ciagniki

#55 Share tomek1986

tomek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 09:03

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? a co do cen to jak z waszych doświadczeń ile da rade spuścić z ceny podstawowej diler?,bo nigdy nie miałem do czynienia z dilerami a jednak podejście też trzeba mieć i wiedzieć jak znimi rozmawiać

#56 Share daw88

daw88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 07:39

a co do cen to jak z waszych doświadczeń ile da rade spuścić z ceny podstawowej diler?,bo nigdy nie miałem do czynienia z dilerami a jednak podejście też trzeba mieć i wiedzieć jak znimi rozmawiać

Diler to może kilka tysięcy spuścić.Za tą cene co Ci dali za 80 to możnaby 100 kupić. Napisz do mnie na priv to pogadamy o dobrej cenie:)

a co do cen to jak z waszych doświadczeń ile da rade spuścić z ceny podstawowej diler?,bo nigdy nie miałem do czynienia z dilerami a jednak podejście też trzeba mieć i wiedzieć jak znimi rozmawiać

Diler to może kilka tysięcy spuścić.Za tą cene co Ci dali za 80 to możnaby 100 kupić. Napisz do mnie na priv to pogadamy o dobrej cenie:)

#57 Share tomek1986

tomek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 13:51

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? ok tylko skrzynke opróżnij bo wysłać nie idzie do ciebie wiadomości

#58 Share daw88

daw88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 16:53

ok tylko skrzynke opróżnij bo wysłać nie idzie do ciebie wiadomości

Ok już można wysyłać:)

#59 Share piotr78j

piotr78j

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:wszystko to co dobre !!!

Napisany 13 marzec 2012 - 19:26

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Witam !!!!
A co do mth.
1 mth = 55 minut ( 1850 obr, M-3) orka pod siew bobiku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share wedelowy

wedelowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 21:52

Pol-Mot H -jak sprawują sie wam te ciągniki? Kolego a Ty orkę wykonujesz właśnie przy takich parametrach? Jaki pług nim ciągniesz?