Skocz do zawartości

Zdjęcie

zakup renault 95-14 mwm

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1528 postów

Napisany 07 październik 2011 - 15:30

zakup renault 95-14 mwm witam.pierwszy raz w tym dziale B) mysle o zakupie ciagnika i znalazlem niedaleko taka oferte
http://moto.allegro....1854135938.html ,ciagnik wizualnie wyglada ladnie,pare razy widzialem go na drodze-ale niepokoi mnie to ze po 2 latach ktos sprzedaje ciagnik.
na co zwracac uwage przy ogladaniu,jakies typowe wady tych modeli, jak z dostepem do czesci zamiennych.cena tez wydaje mi sie jak za taki rocznik wysoka ?

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Renault 133.54 case mf fendt

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Renault
  • 49900.00 PLN
  • 19 cze 2017
ciagnik renault 90-34 zetor5718 4718  ferguson699

• 12900.00 PLN
  • 04 kwi 2017
Renault Ares 610

• 70000.00 PLN
  • 31 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zakup renault 95-14 mwm Dzisiaj, 14:42
  •  

#2 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 07 październik 2011 - 16:35

zakup renault 95-14 mwm Kolego podstawa to skrzynia biegów, rewers i napęd. Jak będziesz zmieniał biegi to zwróć uwagę jak wchodzą, czy sprzęgło nie płozi, czy rewers działa poprawnie, czy napęd działa. W renówkach lubią psuć się pompy hydrauliczne oznaką tego jest buczenie, ciężko chodzi kierownica na wolnych obrotach i podnośnik wolno podnosi. Jak go będziesz oglądał to koniecznie wjedź nim w pole żeby się olej dobrze rozgrzał. Z częściami niema żadnych problemów, tylko że są drogie. Co do tego ciągnika z aukcji to z wyglądu możliwy, opony ładne (a to też duży koszt). Cenowo tak chodzą ale z 3 może 4 tyś. możesz go urwać.

#3 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 07 październik 2011 - 18:30

zakup renault 95-14 mwm tak kolega Camel ma racje i na włączonym silniku wyjmij miarkę oleju wtedy widać czy nie przedmuchów tak jak będziesz dobrze targował to za oszczędzisz na wstępne naprawy

#4 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 08 październik 2011 - 00:41

zakup renault 95-14 mwm Traktor wygląda bardzo dobrze, aż za dobrze jak na ten rocznik. Wygląda jakby był cały odmalowany. Co nie znaczy, że to źle. Moją uwagę zwrócił brak lewego wieszaka i belki do 3punktowego układu zawieszania maszyn. Jeśli traktor jest taki czyściutki koniecznie wyjedź nim w pole, najlepiej do orki i pomęcz go przez jakąś minimum godzinkę. Zwróć uwagę na przecieki oleju ze skrzyni biegów, z orbitolu i ewentualnie z silnika. I to co pisali moi poprzednicy + zapytaj o to czy miał zmieniane filtry i oleje. Na plus są ładne opony. Nie ma nic o przebiegu, choć licznik i tak jest łatwo ustawić ;). Na minus cena. Za tą lub niewiele wyższą cenę mógłbyś już znaleźć traktor z młodszego rocznika i z serii 100 np. 103-54 lub 106-54. Na minus brak obciążników z przodu - koszt około 2000 zł. Jeśli traktor ma napęd na przednie koła to obciążniki się przydają. Sprawdź jeszcze hamulce i przedni napęd. Źle jeśli napęd na przednie koła nie działa i jeszcze gorzej jeśli się nie wyłącza. Najprostszy sposób sprawdzenia to podjechać przodem do jakiegoś dużego drzewa i na chwilę puścić sprzęgło z włączonym napędem i bez. Na minus brak błotników - możliwe kłopoty podczas przeglądu.

#5 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 08 październik 2011 - 09:15

zakup renault 95-14 mwm Cały ciągnik malowany. Siedzenie obszyte.
Kolego powiem ci tak: Jeśli nie przetestujesz ciągnika w polu minimum 2 godziny ciężkiej pracy, to nie kupuj.
Ja kupiłem renie 3 miesiące temu. Sprawdziłem w polu przy gruberze, chodziła jakieś 15 minut. i wiesz co się okazało? Remont.
Sprawdź pompę na gorącym oleju, tzn rozgrzej maszyne i dopiero możesz zobaczyć czy ciężko kręci się kierą.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#6 Share AgriSpec

AgriSpec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 październik 2011 - 20:20

zakup renault 95-14 mwm Nawet obicie dachu jest nowe. Nie musisz koniecznie sprawdzać traktora w polu. Zrób dziesięć km na drodze, a potem sprawdź jak działa wspomaganie na wolnych obrotach, a jeżeli dysponujesz manometrem to sprawdź ciśnienie na wyjściu z tyłu, no i jak ktoś wyżej napisał wyjmij miarkę oleju. Warto też podłożyć chusteczkę higieniczną pod odmę i zobaczyć czy się pobrudzi olejem.
jak nie kupisz to zapraszam do mnie:)

#7 Share wisniak222

wisniak222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 20 październik 2011 - 18:56

zakup renault 95-14 mwm brakuje jej jednego cięgna z tyłu i na moje to za mocno wypicowana

#8 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 12:08

zakup renault 95-14 mwm

Witam . mysle wlasnie nad zakupem renatki 9514 i znalazlem cos takiego (http://olx.pl/oferta...html#9c9c909a43) . co o niej myslicie ? Dopiero wchodze w te ciagniki i nie za duzo  o nich wiem . Bylbym wdzieczny za porady . pozdrawiam

#9 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1336 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 12:14

zakup renault 95-14 mwm

Ciągnik malowany to nie ciągnik czyli nie wart tych pieniędzy. Nie szukaj malowanych ciągników bo to może być skarbonka bez dna przykryta ładną farbą. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zakup renault 95-14 mwm Dzisiaj, 14:42
  •  

#10 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 15:12

zakup renault 95-14 mwm Wiem o tym, tylko nie daleko mnie ten ciągnik jest i myślę jechać zobaczyć . Wiadomo że to ciągnik malowany i nie widać przecieków ale można go sprawdzić. ciężko znaleść dobra renowke ale jeśli się trafi to ciągnik na lata. kuzyn ma 6 cyl już 10 lat i ciągnik nie do zajechania a pracuje na 30ha. właśnie mi polecił renowke tylko u mnie wystarczy 4 cyl. czyli kolego nie warto jechać tego oglądać?

Edytowany przez kamilrolnik18, 19 kwiecień 2016 - 15:13.

#11 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1336 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 15:37

zakup renault 95-14 mwm

No nie wiem czy warto bo jej nie widziałem tylko po zdjęciach, a ze zdjęć dużo Ci nie powiem bo każdy element malowany. Być może to fanaberia handlarza na zyskanie kupca i większa kasę dlatego odmalował a być może była wydarta z krzaków i tak zniszczona że wymagała tego malowania bo nikt by nie kupił. Jesli jest odmalowana kabina, felgi to jeszcze ujdzie ale ciągnik cały malowany to jest dla mnie przykrywka. Szukaj lepiej Kolego w oryginalnym lakierze czasami lepiej samemu coś podmalować żeby lepiej wyglądał ale i pracował bo wiesz jak wyglądał przed malowaniem. A tak to kupowanie cukierka w ładnym papierku a nie wiadomo czy w smaku dobry i tak samo jest z tym ciągnikiem. Nie napalaj się tylko na jeden obejrzyj kilka żeby mieć porównanie. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#12 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 16:28

zakup renault 95-14 mwm

Tej pierwszej już niema na ogłoszeniu, ale ta druga to z fabryki wyszła dopiero widać pomimo, że ma aż tyle mtg. i nie widać oznak eksploatacji i do tego anglik. Jakiś cwaniak się postarał by błyszczała i nawet gumowy dywanik ma z polskiej gumy, bo ma taki ukryty przebieg, że dziura w podłodze była zapewne i załatał, brak osłony tłumika, nowe wieszaki. Strach oglądać na zdjęciach a co gadka na żywo. Takiego co to sprzedaje i piszę perfidnie stan idealny  to tylko blondyną częstować przez cały dzień aż by milionowemu odkazał cwaniactwa. Ktoś całe swoje oszczędności życia przeznacza by było lżej, chcąc kupić większy traktor 4x4 a taki oszust kpi sobie z rolnika i chce wcisnąć złom!.

Edytowany przez Risto, 19 kwiecień 2016 - 16:31.

#13 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 16:55

zakup renault 95-14 mwm

No racja obejrzę klika egzemplarzy aby porownac stan techniczny itd. kolego masz racje , rolnik stara sie aby zarobic kazdy grosz i chce kupic cos lepszego a taki handlarz robi sobie jaja z rolnika aby tylko ozenic rolnika z tym sprzetem i wziac kase , coz takie zycie ... Nie pojade nawet tego obejrzyc bo sprzedajacy nie ma zielonego pojecia o tym ciagniku w rozmowie przez telefon . Moze uda sie znalesc taki model i kupic od rolnika w dobrym stanie

Edytowany przez kamilrolnik18, 19 kwiecień 2016 - 16:59.

#14 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 17:27

zakup renault 95-14 mwm

Witam . mysle wlasnie nad zakupem renatki 9514 i znalazlem cos takiego (http://olx.pl/oferta...html#9c9c909a43) . co o niej myslicie ? Dopiero wchodze w te ciagniki i nie za duzo  o nich wiem . Bylbym wdzieczny za porady . pozdrawiam

seria 14 była produkowana w 92roku?

#15 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 17:49

zakup renault 95-14 mwm

No wlasnie mnie zastanawia bo chyba byly od 82 do 86 jak sie nie myle a ten jest z 92r. Znalazlem cos takiego (http://www.agriaffai...ault-95-14.html)

Edytowany przez kamilrolnik18, 19 kwiecień 2016 - 17:50.

#16 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 19 kwiecień 2016 - 19:28

zakup renault 95-14 mwm

http://www.tractorda...t-95-14-tx.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama