Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc z Agencji

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piwo111

Piwo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 07 październik 2011 - 14:54

Pomoc z Agencji Witam przedstawię wam moje gospodarstwo :
20 h
20 krów mlecznych
Ciągniki : Zetor i C330

Jako młody rolnik bo w tym roku przepisano mi gospodarstwo Złożyłem na Dofinansowanie dla młodego rolnika :) i udało mi sie dostałem :) 75 tyś przeznaczę na prasę warfama owijarkę i chwytak do bel ;)

Jako że mam ciągniki starsze chciałbym inwestować moją gospodarkę Jako pierwszy chciałbym zakupić ciągnik Case JX 90 albo New Holland aktualnie wchodze na więcej krów czyli 8 tyś na miesiąc z mleka będe zbierał jeszcze byki sie bedzie chować więc co roku mozna sprzedać :)i wziąśc ładną kase :P Czy istnieje możliwość wzięcia ciągnika na zwrot tzn 50 % Agencja 50 % ja ? albo jakieś dofinansowanie inne na ciągnik ostatnio słyszałem że będzie nowy nabór wniosków na modernizację gospodarstw rolnych w 2012 :) Chciałbym jeszcze coś dokupić ale najpierw chciałbym załatwić mankament z ciągnikiem i cieszyć się nowym nabytkiem :) z góry dzięki za odp ;) PS Prosze o wyrozumiałość bo to mój 2 post na tym forum :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc z Agencji Dzisiaj, 21:25
  •  

#2 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 07 październik 2011 - 15:17

Pomoc z Agencji Wątpliwa sprawa czy będzie nabór na modernizację w 2012 roku, ale ucieszyłbym się gdyby przeznaczyli jakąś sporą sumkę, która zaspokoiłaby potrzeby rolników do tego 2014 roku, jednak to raczej marzenia ściętej głowy..

Obecnie trwa nabór na 'tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw', niedługo zaczyna się nabór w kierunku 'różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej'.
W przypadku tego pierwszego działania możesz o nim zapomnieć o ile jesteś ubezpieczony w KRUS'ie. Nadmienię tylko, że tutaj można dostać maksymalnie 300 000 zł za utworzenie 3 miejsc pracy(czyli na przykład Ty + 2 pracowników), zwrot 50% od kwoty netto kosztów kwalifikowanych.
W drugim przypadku można dostać do 100 000 zł, tutaj możesz, a nawet wskazane jest, abyś był ubezpieczony w KRUS'ie. Zwrot 50% kosztów kwalifikowanych od kwoty netto, czyli w sumie możesz maszyn za 200 000zł netto kupić.
Jakby była pomoc potrzebna w wypełnieniu wniosku i jesteś z Łódzkiego, to służę uprzejmie pomocą.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#3 Share Piwo111

Piwo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 07 październik 2011 - 15:31

Pomoc z Agencji Rolnikix 2 opcja jest genialna :) tzn przemyślałem że mógłbym wziąść ciągnik z odgarniaczem do śniegu :D i w zime bym odgarniał . Ale nieprzeszkadza że dostałem dofinansowanie dla młodego rolnika w tym roku ? 2011 i można składać na następne dofinansowanie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 07 październik 2011 - 15:58

Pomoc z Agencji Po co 2 taki sam temat?? :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 07 październik 2011 - 19:24

Pomoc z Agencji Jak jest drugi taki temat to daj linka autorowi to się tam podepnie...

Nie przeszkadza to(tak sądzę, jednak dla pewności musiałbym sprawdzić, ale nie widzę żadnych przeciwwskazań), że wziąłeś młodego rolnika, jedynie uprzedzam że w tym przypadku będziesz się musiał liczyć z podwójnymi opłatami KRUS(chyba przez 5 lat, oraz wykupieniem bodajże na czas gwarancji całego pakietu ubezpieczenia na wspomniany ciągnik.
Ewentualnie możesz takie działanie podpiąć pod któregoś z domowników, którzy są ubezpieczenie w KRUS'ie.
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.