Zaloguj się, aby obserwować  
chop

Zetor czy NH (70-80 KM)???

Polecane posty

Bob    820

Rafał jak są nowe to może są lepsze a nawet napewno są lepsze, ale stare to wiesz co jest dobre :) poza tym forda już chyba nie produkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chop    0

Podpowiem jeszcze, że ma być to ciągnik główny, do wszystkiego a jaśniej w polu plus transport zboża do skupu :rolleyes:

 

Może niech się wypowie użytkownik takowego, u którego robi też za główną siłę roboczą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Rafał jak są nowe to może są lepsze a nawet napewno są lepsze, ale stare to wiesz co jest dobre :) poza tym forda już chyba nie produkują.

 

z fordrm tak jak z renówka, z reni mamy claasa a z forda new hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

jak dla mnie twój post to humor miesiąca ;) Tyle ci powiem. Mówcie co chcecie... Zetory nie są złe traktory ale jak kupowałem z ładowaczem i miałem za 7211 dać ponad 25000 zł to bym wolał kupić jakiś zagraniczny 4x4 za tą kase... Za Forda dałem nie całe 17000zł i a nic nie odbiega od 7211 ;) A ma pare KM mniej. Widziałem wiele zagranicznych traktorów z przebiegiem ok 10000mth i one jeszcze 2. tyle pochodzą ;) Nie mówie że mój Ford jest jakiś pro, ale zagraniczne traktory są lepsze niż te wasze Ursusy i Zetory ;)

 

Dla mnie z kolei Twój-miałem na myśli to że jeżeli taki Zetor wolno zlicza mth a Ford liczy godziny zegarowe to w rzeczywistości Zetor o przebiegu owych 7000 mth może mieć nabite np.16000 godzin zegarowych-poniał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

mój też liczy mth a nie zegarowe...

@Bob tak jak pisał kolega @qazi Ford to obecny NH ;) To samo Fiat.

@krzysiekfarmer5 wiem że zagraniczny ale ludzie traktują jako Polski produkt bo był składany w Polsce... Starsze Ursusy i Zetory to to samo tylko pod innym logiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zetor był składany w Polsce tylko przez pewien krótki czas (nawet nie wiem dokładnie ile w tym prawdy-tyle że było coś na rzeczy).

Jeżeli piszesz o ciężkich Ursusach i Zetorach to masz sporo racji-jeżeli zaś piszesz ogólnie o tych markach że to to samo to nie masz racji-mam na podwórku 7211 i C-360 więc wiem co piszę.

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja też miałem na podwórku C-360 i 7211 i wiele rzeczy od Ursusa pasowało do Zetora, nie wszystkie, ale coś można było dobrać<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

jaro ktoś mi kiedys wmawał ze od 60tki do proximy pasują cześci i dokładnie nie pamiętam jak ta inteligentna dyskusja się skończyła ale w każdym razie koronnym argumentem usera było siedzenie kierowcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusia    0

Witam Was,mam podobny problem z decyzją- Zetor Proxima Plus 90 czy NH TD5040?

Wg zapytan ofertowych u dilerów w identycznym wyposazeniu tj.dodatkowe obciążniki,siedzenie grammera,klima itd. Nh jest tanszy o ok.20 tys.zł.w Zetorze trzeba za wszystko zapłacic dodatkowo a NH większośc ma w standarcie.20 ty.drogą nie chodzi ale z drugiej strony nie chcielibyśmy się wpakowac w jakis kanał.dzieki za jakąkolwiek porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Ja miałem podobny problem ale po pierwszej wizycie u dealera Zetora podziękowałem tej firmie. Wziąłem NH TD5050 i mam nadzieję że będzie gitara tym bardziej że w okolicy NH śmigają aż miło i to mam rozeznanie bo pracują te ciągniki w firmach i gospodarstwach. Przekonało mnie wyposażenie standardowe, podejście dealera i to jak się one sprawują właśnie w jednej firmie. Mianowicie w zarządzie dróg mają takie trzy i chodzą na okrągło cały rok na przemian w zamiatarce, wykaszarce, transporcie i odśnieżaniu. Wierz mi lub nie ale tak jak tam dostają po d*pie to trudno w to uwierzyć. W gospodarstwach u znajomych też pracują i aż miło patrzeć, są dobre bez zbędnej elektroniki, typowo mechaniczne a naprawdę trwałe. W okolicy mam około 12 ciągników serii TD oraz 8 starej TM i 9 nowej serii T i jeszcze nie widziałem żadnego na lawecie czy lince. Mam nadzieję że mój też taki będzie. Powodzenia przy wyborze. Zapomniałem dodać jeszcze że nie jestem jakimś zakochanym fanatykiem New Hollanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj