Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor czy NH (70-80 KM)???

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 08 październik 2011 - 20:05

Zetor czy NH (70-80 KM)??? @zetorek1607-nie wypowiem się-powód-zaraz naskoczą na mnie fani zetora co na liczniku mają około 100 godzin-poczekajmy do 1000.
części do zetora tanie-to już przeszłość.
w pysk sobie pluję że w 2002 roku nie postawiłem na NH TL70-był wtedy prawie dwukrotnie droższy od zetora,jednak nie żałowałbym.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor czy NH (70-80 KM)??? Dzisiaj, 17:45
  •  

#22 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 08 październik 2011 - 20:20

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Miałem podobny dylemat i wybrałem NH T 5060, chciałem 5040 ale nie było z mi zależało na czasie.Wcale nie żałuję.Zetor po skompletowaniu wcale nie wyszedł tak dobrze cenowo jak NH a to jednak dalej Zetor. Bez obrazy ludzie, nie mam nic przeciw tej marce ale jakoś mi nie podchodzi.

Co do spalania w NH to nie jest tak różowo, przynajmniej u mnie, po przesiadce z MTZ 82, który palił chyba z pół tego co NH.Przy sianiu rzepaku spalił mi 5 litrów na ha a siałem z 3,5 hektara na godzinę.A nie przekroczyłem 1600 obrotów na silniku.

Tylko to mogę mu zarzucić a poza tym to nie mogę nic na niego powiedzieć.

Mój jest na oponach Teleborgach z przodu 420/ chyba 24 a z tyłu 520/70/34. Naprawdę przyczepność mają bardzo dużą.Wąski to on nie jest ,a jak dla mnie za szeroki bo do garażu ledwo nim wjeżdżam a drzwi są 3 metry szerokie, i niekiedy lusterkiem zawadzę.

Co do siły to ma i to sporą. Przy rzepaku w polu jeździł z przyczepami gdzie ładowałem na 18 ton rzepaku, Na koniec przełączałem na polowe, ale na drodze to szosowymi spokojnie ruszał.Nawet jak sąsiad jechał nim do skupu z rzepakiem to się zdziwił że to ma taka siłę.

Nogi do sprzęgła nie trzeba używać bo pięknie rusza z rewersu.

Denerwuję mnie niekiedy brak siedzenia dla pasażera.Ale "tapicerkę" ma super, z miękkiej gumy, przyjemnej w dotyku.

Szkoda że nie mam EHR ale siedzenie pleumatyczne też super.

Poprawka. Nie chodzi mi że tańszy NH od Zetora, tylko że różnica była nie zbyt duża na korzyść Zetora, więc powiedziałem sobie że taki ciągnik kupuję chyba raz, więc wolę dać trochę więcej, niż później żałować ze pożałowałem trochę pieniędzy.

Edytowany przez tomek73, 08 październik 2011 - 20:26.

#23 Share tytusT1

tytusT1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 08 październik 2011 - 22:48

No to moja cierpliwość dobiegła końca takżę śmiem kolegi za pytać odnośnie tylch niezbyt pochlebnych opini zetora na temat spalania ile gdzie jak komu? sąsiadowi wujkowi? stryjkowi... jakieś pół roku temu wałkowaliśmy temat o spalaniu i nic podobnego co więcej troche mnie tu nie było ale porównaliśmy spalanie i w orce proxa i agrofarm pali tyle samo JD więcej. NH nigdy z tym ciągnikiem nie miałem stycznośći tzn raz siedziałem na pokazach to na główny ciągnik to taki ,,wąski lekki mały'' a do tego kabina jest totalną porażką. Strzelam też że proxima ma większy udzwig tuza i jest cięższa jak na 70 km to bedzie potężny ciągnik ze swojej klasy.

od wujenki sasiad ma frontere taka chyba 110 km i cos tam narzekal na to spalanie a mi tam wygodnie w tej porazce a do kosiarki i zgrbiarki te 5 ton udziwigu tez wystarcza

#24 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 09 październik 2011 - 10:05

W rzeczywistości (nie wiem jak ów Ford zlicza mth) te 7000 mth Zetora może być większe niż 12400 mth Forda.

jak dla mnie twój post to humor miesiąca ;) Tyle ci powiem. Mówcie co chcecie... Zetory nie są złe traktory ale jak kupowałem z ładowaczem i miałem za 7211 dać ponad 25000 zł to bym wolał kupić jakiś zagraniczny 4x4 za tą kase... Za Forda dałem nie całe 17000zł i a nic nie odbiega od 7211 ;) A ma pare KM mniej. Widziałem wiele zagranicznych traktorów z przebiegiem ok 10000mth i one jeszcze 2. tyle pochodzą ;) Nie mówie że mój Ford jest jakiś pro, ale zagraniczne traktory są lepsze niż te wasze Ursusy i Zetory ;)

Edytowany przez rafal4610, 09 październik 2011 - 10:06.

#25 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 09 październik 2011 - 10:10

Zetor czy NH (70-80 KM)??? @rafal4610 Zetor tez jest zagraniczny ;) :P
red power

#26 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 październik 2011 - 12:37

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Rafał jak są nowe to może są lepsze a nawet napewno są lepsze, ale stare to wiesz co jest dobre :) poza tym forda już chyba nie produkują.

#27 Share chop

chop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 październik 2011 - 14:30

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Podpowiem jeszcze, że ma być to ciągnik główny, do wszystkiego a jaśniej w polu plus transport zboża do skupu :rolleyes:

Może niech się wypowie użytkownik takowego, u którego robi też za główną siłę roboczą :P

#28 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 październik 2011 - 16:16

Rafał jak są nowe to może są lepsze a nawet napewno są lepsze, ale stare to wiesz co jest dobre :) poza tym forda już chyba nie produkują.

z fordrm tak jak z renówka, z reni mamy claasa a z forda new hollanda

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 październik 2011 - 17:45

jak dla mnie twój post to humor miesiąca ;) Tyle ci powiem. Mówcie co chcecie... Zetory nie są złe traktory ale jak kupowałem z ładowaczem i miałem za 7211 dać ponad 25000 zł to bym wolał kupić jakiś zagraniczny 4x4 za tą kase... Za Forda dałem nie całe 17000zł i a nic nie odbiega od 7211 ;) A ma pare KM mniej. Widziałem wiele zagranicznych traktorów z przebiegiem ok 10000mth i one jeszcze 2. tyle pochodzą ;) Nie mówie że mój Ford jest jakiś pro, ale zagraniczne traktory są lepsze niż te wasze Ursusy i Zetory ;)

Dla mnie z kolei Twój-miałem na myśli to że jeżeli taki Zetor wolno zlicza mth a Ford liczy godziny zegarowe to w rzeczywistości Zetor o przebiegu owych 7000 mth może mieć nabite np.16000 godzin zegarowych-poniał ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 październik 2011 - 18:03

Zetor czy NH (70-80 KM)??? ford (przynajmniej mój ) nie liczy godzin zegarowych

#31 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 09 październik 2011 - 18:21

Zetor czy NH (70-80 KM)??? mój też liczy mth a nie zegarowe...
@Bob tak jak pisał kolega @qazi Ford to obecny NH ;) To samo Fiat.
@krzysiekfarmer5 wiem że zagraniczny ale ludzie traktują jako Polski produkt bo był składany w Polsce... Starsze Ursusy i Zetory to to samo tylko pod innym logiem.

#32 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 październik 2011 - 18:43

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Zetor był składany w Polsce tylko przez pewien krótki czas (nawet nie wiem dokładnie ile w tym prawdy-tyle że było coś na rzeczy).
Jeżeli piszesz o ciężkich Ursusach i Zetorach to masz sporo racji-jeżeli zaś piszesz ogólnie o tych markach że to to samo to nie masz racji-mam na podwórku 7211 i C-360 więc wiem co piszę.

Edytowany przez jaro, 09 październik 2011 - 18:44.

#33 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 10 październik 2011 - 16:49

Zetor czy NH (70-80 KM)??? ja też miałem na podwórku C-360 i 7211 i wiele rzeczy od Ursusa pasowało do Zetora, nie wszystkie, ale coś można było dobrać<_<

#34 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 październik 2011 - 16:54

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Wiele rzeczy czyli ?-konkrety.

#35 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 11 październik 2011 - 19:50

Zetor czy NH (70-80 KM)??? jaro ktoś mi kiedys wmawał ze od 60tki do proximy pasują cześci i dokładnie nie pamiętam jak ta inteligentna dyskusja się skończyła ale w każdym razie koronnym argumentem usera było siedzenie kierowcy...

#36 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 październik 2011 - 16:05

Zetor czy NH (70-80 KM)??? pewnie koła tylne by pasowały z 60 do proximy

#37 Share Bogusia

Bogusia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 październik 2011 - 08:54

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Witam Was,mam podobny problem z decyzją- Zetor Proxima Plus 90 czy NH TD5040?
Wg zapytan ofertowych u dilerów w identycznym wyposazeniu tj.dodatkowe obciążniki,siedzenie grammera,klima itd. Nh jest tanszy o ok.20 tys.zł.w Zetorze trzeba za wszystko zapłacic dodatkowo a NH większośc ma w standarcie.20 ty.drogą nie chodzi ale z drugiej strony nie chcielibyśmy się wpakowac w jakis kanał.dzieki za jakąkolwiek porade.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 październik 2011 - 21:17

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Ja miałem podobny problem ale po pierwszej wizycie u dealera Zetora podziękowałem tej firmie. Wziąłem NH TD5050 i mam nadzieję że będzie gitara tym bardziej że w okolicy NH śmigają aż miło i to mam rozeznanie bo pracują te ciągniki w firmach i gospodarstwach. Przekonało mnie wyposażenie standardowe, podejście dealera i to jak się one sprawują właśnie w jednej firmie. Mianowicie w zarządzie dróg mają takie trzy i chodzą na okrągło cały rok na przemian w zamiatarce, wykaszarce, transporcie i odśnieżaniu. Wierz mi lub nie ale tak jak tam dostają po d*pie to trudno w to uwierzyć. W gospodarstwach u znajomych też pracują i aż miło patrzeć, są dobre bez zbędnej elektroniki, typowo mechaniczne a naprawdę trwałe. W okolicy mam około 12 ciągników serii TD oraz 8 starej TM i 9 nowej serii T i jeszcze nie widziałem żadnego na lawecie czy lince. Mam nadzieję że mój też taki będzie. Powodzenia przy wyborze. Zapomniałem dodać jeszcze że nie jestem jakimś zakochanym fanatykiem New Hollanda.

Dodaj odpowiedź