Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor czy NH (70-80 KM)???

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chop

chop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 październik 2011 - 09:17

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Witam
Pytanie jak w temacie. Mam trudny orzech do zgryzienia. Interesuje mnie ciągnik z tego przedziału mocy. Jednak tu pojawia się problem.
Mianowicie zetor z odpowiednim doposażeniem wychodzi w cenie minimalnie tylko mniejszej od NH. Porównuje dwa modele: Zetor Proxima 80 (dawna 75), oraz NH T5030.
Za zetorem przemawia większa liczba koni, liczona w innej normie, oraz 10 tyś mniej. Ale Czy warto zaoszczędzić?? Jeśli możecie podajcie inne modele w cenie do 150 tyś zł

Z góry dziękuję za wszystkie możliwe odpowiedzi wraz z argumentami :rolleyes:

PS
Moderatorze, jeśli takowy temat jest, to przepraszam :P

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor czy NH (70-80 KM)??? Dzisiaj, 06:49
  •  

#2 Share bobcat2250

bobcat2250

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 239 postów
  • Zainteresowania:Własne życie

Napisany 07 październik 2011 - 12:36

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Na prow ? Ja gdybym mógł to bym brał zetora bo później w awarii nh cie kieszeń zaboli taki jest przynajmniej moje zdanie Pozdro

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

#3 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 07 październik 2011 - 14:07

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Wszyscy myślą że jak zetor to naprawią za grosze a jak jakiś "zagraniczny" to ziemie będą musieli sprzedać w przypadku awarii a to jest nonsens! Przyjęło się tak że skoro do starego zetora pojechałeś po części do pierwszego lepszego sklepu to i do nowego dostaniesz a to niestety nie jest prawda!

Jaka jest teraz skrzynia w zetorze ma już biegi pod obciążeniem? NH w serii t 5000 już chyba takową oferuje i to byłby + na NH podejrzewam że silnik bedzie oszczędniejszy kolejny + dla NH Jednak będzie słabszy od zetora czyli + dla zetora porównywałeś udźwig tylnego podnośnika ? Nh ma juz chyba EHR a zetor ma? Mogę się mylić co do EHR...

#4 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 07 październik 2011 - 14:12

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Zetor ma ehr, mój z 1997r ma. A części są porównywalne.

#5 Share chop

chop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 październik 2011 - 22:21

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Panowie żadna Proxima nie ma ehr, a NH za dopłatą i to nie małą :unsure:
Zetor dopiero od plusa ma jeden półbieg, NH w standardzie ma 4 biegi i 3 zakresy czyli 12/12 i szybką skrzynie,no i rewers elektro, w zetorze trzeba dokładać 4 tyś. za to <_< a rewersu i tak takiego nie będzie, taki tylko w Power :unsure:
Proxima plus doposażona na wzór tego NH będzie cenowo bardzo podobna :unsure:

Pytanie: dużo ludzi poleca Proxime bo jest ciężka i długa. Wg suchych danych NH nie jest taki zły... Czy mają rację??? :unsure:

Edytowany przez chop, 07 październik 2011 - 22:22.

#6 Share tytusT1

tytusT1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 07 październik 2011 - 23:43

Zetor czy NH (70-80 KM)??? a morze agrofarm 410 w 150 sie spokojnie zmiescisz

#7 Share chop

chop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 październik 2011 - 00:00

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Nie, DF odpada, jakoś mnie nie przekonuje wygląd tego ciągnika
Jak tak patrzę to Proxima 70 równa się NH T5030, chodzi o kuce pod maską <_<

Edytowany przez chop, 08 październik 2011 - 00:01.

#8 Share tytusT1

tytusT1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 08 październik 2011 - 00:21

Zetor czy NH (70-80 KM)??? niewiwm jak tam jest z moca ale mój nh np w kosiarce 3metrowej pali 5-6 l a o zetorach raczej niezbyt pochlebne opinie slycac

#9 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 październik 2011 - 06:39

Zetor czy NH (70-80 KM)??? a jakie wyposażenie ciągnika cię interesuje?
a moc musi być z tego przedziału czy może być trochę większa, bo za ok 150 brutto można już kupić proxime power 90 o mocy 87KM

#10 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 08 październik 2011 - 06:53

Zetor czy NH (70-80 KM)??? ja też stawiałbym na NH, te modele mają już dużą kabinę, rewers elektrohydrauliczny, są zwrotniejsze i ekonomiczniejsze od Zetora, w razie potrzeby NH możesz dociążyć, a jak ci obciążniki nie będą potrzebne to je zdejmiesz, wiele ludzi jest takiego myślenia, że jak stare Zetory były nie do zajechania to te nowe też takie są, do starych Zetorów części kupiłeś w każdym sklepie a do nowych też tam kupisz??? porozmawiaj z kolegą @wiesmag, on ma Zetora 5341 i NH TD80D, posiada te ciągniki i niech się wypowie w tym temacie :rolleyes:

Edytowany przez zetorek1607, 08 październik 2011 - 06:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share chop

chop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 październik 2011 - 07:24

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Wyposażenie przedstawię na przykładzie Proximy 80, do której to muszę(chcę) dołożyć:
opony przód 13,4-24
opony tył 16,9-34
obciążniki przód i tył( nie musi być na full)
szybka skrzynia (40km/h), 6-biegowa z rewersem
dodatkowa para hydrauliki
kogut
siedzenie mechaniczne gramera
sterowanie zewnętrzne tylnym tuzem

Teoretycznie tyle, to wszystko ma NH w standardzie jak pytałem. Po jeździe nim jestem mile zaskoczony działaniem tego rewersu. Ale jednak wg normy zetora on ma tylko 60 parę koni, czyli tyle co Proxima 70. I teraz na poważnie i nad tą się zastanawiam, bo ona wyjdzie w okolicach 120 tyś, czyli będzie dodatkowa kasa na graty do niego. Sam nie wiem...

#12 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 08 październik 2011 - 16:39

niewiwm jak tam jest z moca ale mój nh np w kosiarce 3metrowej pali 5-6 l a o zetorach raczej niezbyt pochlebne opinie slycac

No to moja cierpliwość dobiegła końca takżę śmiem kolegi za pytać odnośnie tylch niezbyt pochlebnych opini zetora na temat spalania ile gdzie jak komu? sąsiadowi wujkowi? stryjkowi... jakieś pół roku temu wałkowaliśmy temat o spalaniu i nic podobnego co więcej troche mnie tu nie było ale porównaliśmy spalanie i w orce proxa i agrofarm pali tyle samo JD więcej. NH nigdy z tym ciągnikiem nie miałem stycznośći tzn raz siedziałem na pokazach to na główny ciągnik to taki ,,wąski lekki mały'' a do tego kabina jest totalną porażką. Strzelam też że proxima ma większy udzwig tuza i jest cięższa jak na 70 km to bedzie potężny ciągnik ze swojej klasy.

#13 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 08 październik 2011 - 17:36

Zetor czy NH (70-80 KM)??? @chop zrobisz co zechcesz ;) Do Ursusa i Zetora ludzie są bardzo przekonani i ich nie przekonasz że inne ciągniki są lepsze ;) Wdziałem różne Zetory i NH w akcji i mówcie co chcecie ale NH mi sie lepiej podoba... Lepsza skrzynia(więcej przełożeń) i praca w polu jest o wiele lepsza ;) Co do spalania... Sąsiad ma 5211 i mówi że mu pali 10 l/ha w orce 3x30 na zime... W okolicy coraz więcej ludzi rezygnuje z Zetorów i Ursusów na rzecz zagranicznych traktorów... Części nie są jakoś powalająco drogie ;) Sam mam Forda 4610 i ma ponad 12 400 mth i chodzi jak zegarek i jest w org. Teraz tylko musze w nim pompe zregenerować... Znajomy kupił 7211 i padła mu pompa chociaż ma 7 000 mth na liczniku... Za regeneracje dał prawie 900zł...

#14 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 październik 2011 - 17:56

Zetor czy NH (70-80 KM)??? W rzeczywistości (nie wiem jak ów Ford zlicza mth) te 7000 mth Zetora może być większe niż 12400 mth Forda.

#15 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 08 październik 2011 - 18:25

Zetor czy NH (70-80 KM)??? @mister tu jest mowa o ciągniku serii T5000 a nie TD5000, w serii T5000 kabina jest podobnej wielkości kabiny w Zetorze, więc nie jest taką totalną porażką<_<

#16 Share Basior

Basior

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 08 październik 2011 - 18:56

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Witam ja na twoim miejscu bym brał NH jednak zagraniczne ciagniki według mnie sa lepsze wygoda jazdy i wszystko do tego rewers to dla mnie przemawia na korzysc NH i to własnie jego bym brał.

Pozdrawiam Basior

#17 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 08 październik 2011 - 18:58

Zetor czy NH (70-80 KM)??? ale nh seri t to całkiem inna półka cenowa niż zwykła proxima, zwykłą proxime (ewentualnie plusa ) należało by porównywać do nh td a nie t

#18 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 08 październik 2011 - 19:17

Zetor czy NH (70-80 KM)??? ja byłbym za zetorem jest to ciezki mocny traktor i nie pali wcale tak duzo jak niektórzy mówią
NH serii T5000 lepiej porównać do Proximy Power oba mają EH rewersy
red power

#19 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 październik 2011 - 19:19

Zetor czy NH (70-80 KM)??? Nie zastanawiaj się nad modelem nh t 5030 on jest tylko o około 1000zł tańszy od modelu t 5040. przynajmniej tak było jak ja zamiawiałem we wrześniu. a to masz 10 km więcej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 08 październik 2011 - 19:22

@mister tu jest mowa o ciągniku serii T5000 a nie TD5000, w serii T5000 kabina jest podobnej wielkości kabiny w Zetorze, więc nie jest taką totalną porażką<_<

A to pardon to w tych większych do kabiny nic nie mam absolutnie chodz też nie miałem z nimi do czynienia ale widać nawet na zdjęciach i dzięki kolego za zwrócenie uwagi bo sie zagapiłem i to już któryś raz :lol:

Dodaj odpowiedź