Skocz do zawartości

Zdjęcie

siewnik 3m

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 06 październik 2011 - 12:31

siewnik 3m witam.mam poznaniaka 3m z 2002r ale nie podoba mi sie za bardzo praca tego siewnika...z tego co zaobserwowałem to po zachodnim siewnkiu amazone sa lepsze wschody i te amazone maja mniej redliczek np moj 3m ma 27 a amazone 3m ma 25...ktos mi powie dlaczego te zachodnie maja mniej?jaki sienwik powinienem wybrac w zamian za poznaniaka bo zastanawiam sie nad wymian tego sprzetu i zakupem jakiegos agregatu uprawowo siewnego aktywnego do zetora 110km...co powinienem wybrac?redlice talerzowe czy takie zwykłe stopkowe...jaki wał do agregatu itp...czy plony po amazone gdzie jest mniej redliczek sa lepsze od plonow po siewniku polskim?na co zwracac uwage?sorry ze tak pytam ale własnie mnie to interesuje i nie chce znow kupic jakiegos badziewia... mysle ze do 25tys zł kupie cos dobrego...a moze radzicie nowy polski zestaw jakis?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siewnik 3m Dzisiaj, 04:06
  •  

#2 Share benekbks1990

benekbks1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i piłka nożna

Napisany 06 październik 2011 - 13:05

siewnik 3m Ja poznaniaka wymieniłem na siewnik Famarol 3 m talerzowy . Według mnie talerzowe są lepsze. Ten siewnik kupiłem w 2008 ( kosztował 28 tys.) roku i podobno już tej wersji nie produkują. Wiadomo Amazone to jest firma i za miarkę dużo zapłacisz ale warto. Ja zamierzam do swojego dokupić agregat uprawowy unia - atlasa 3 m

Edytowany przez benekbks1990, 06 październik 2011 - 13:09.

#3 Share k61wp

k61wp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:_nowinki w technice maszyn rolniczych i motoryzacja

Napisany 06 październik 2011 - 13:11

siewnik 3m Kongskilde Demeter Classic CS3000 (redlice stopkowe lub talerzowe) w zależności jak z kasą stoisz. Szczerze polecam, ja mam już 10 lat taki siewnik stopkowy i sieję z Broną wirnikową Rabe 3m. Zasiewy wyglądają bosko. Ciągnik z jakim to współpracuje to NH T6070RC.

Z zetorem Forterrą 11441 było nie zaciekawie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 06 październik 2011 - 13:27

siewnik 3m przemek111447
Za 25 tys raczej nie kupisz siewnika zachodniego oraz jakiegoś lepszego polskiego. Chyba, że mowa o używanym ...?

Posiadałem siewnik Poznaniak (rok 1990). Nie był to zły siewnik, lecz miał kilka poważnych wad, m.in kłopotliwe zmienianie trybów do rzepaku, najmniejsza ilość jaką potrafił wysiać ro 3,5- 4 kg/ha oraz redlice stopkowe po których było mnóstwo zboża na wierzchu.

Sprzedałem go i kupiłem siewnik Hassia DK300. Wschody w porównaniu do Poznaniaka były bajeczne. Siewnik posiadał dużą skrzynię nasienną, dzielone kółka wysiewające itd itd. Byłem z niego bardzo zadowolony. Jednak zdecydowałem się kupić nowy.

Kupiłem siewnik Polonez na redlicach talerzowych. Wybór okazał się bardzo dobry. Teraz wschody są bajeczne, lecz w porównaniu do Hassi. Ponadto redlice talerzowe sprawiły, że nie mam ani jednego ziarenka na wierzchu.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 06 październik 2011 - 15:31

siewnik 3m no oczywiscie mowa o uzywanym...albo pomysle nad nowym polonezem tylko musiałbym miec wiecej kasy...ale jak juz to redlice talerzowe napewno...tylko moze ktos mi powie dlaczego amazone 3m ma o 2 redliczki mniej niz załozmy poznaniak 3m?

jezeli z aktywnym bym zintegrował siewnik to do forterry 11441 chyba by był lepszy 2,7 czy w 3m dał by rade tez?

#6 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 październik 2011 - 17:51

siewnik 3m Polskie siewniki nie są za dobre chyba że na redlicach talerzowych ;) Lepiej jakiegoś amazone coś z serii D? dobre siewniki są :)

#7 Share karolx21

karolx21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 06 październik 2011 - 18:02

siewnik 3m Mam na sprzedaz agregat amazone aktywny szer. 3 metry, sprowadzony z Danii w stanie bardzo dobrym, brona ma wal Packera siewnik amazone D7, ma zalozone nowe redlice, znaczniki, sciezki, hydrauliczny docisk redlic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 06 październik 2011 - 18:31

siewnik 3m ja ci polecam amazone lup nowego polaka amazone to amazone a cena amazone to cana amazoneDodany obrazek.

Edytowany przez Avendrion, 06 październik 2011 - 20:42.
post bez uzasadnienia

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Dodaj odpowiedź