samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Badylarz    15

My sadzimy ok. 10 kwietnia jeśli oczywiście aura sprzyja. Do gruntu bez żadnych okryć płaskich typu folia czy włóknina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

czyli jeśli wsadzisz dajmy na to ok. 10 kwietnia, to kiedy zbierasz pierwsze główki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Zbieram pod koniec czerwca... Typowo wczesnych odmian nie uprawiam ale o tej porze właśnie zaczynamy zbiór pierwszej kapusty w naszym gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cereal    9

my w tym roku posadzimy 5 ha. wszystko na kiszenie. wczoraj posialiśmy kapustę w tunelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cereal    9

z małopolski. w tamtym roku było prawie 6 ha. w tym roku nabyliśmy Vestri i Jubilee. co do reszty to jeszcze sie zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

ja sadze prawie hektar z przeznaczeniem na gołąbki, odmiany to Discover, Jaguar, Almanac. A coś na temat nawożenia może powiecie??

Edytowano przez młody17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

witam... jakie odmiany kapusty czerwonej sadzicie? Może moglibyście mi coś polecić... ma być to kapusta na zbiór jesienny do przechowywania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

Badylarz dzięki ...a napisz mi jeszcze co Cie do niej tak przekonało w porównaniu di innych odmian. plon,przechowywanie, łatwość obierania,zdrowotność? bardzo m i zależy na odmianie u której po ściągnięciu kilku liści główka pozostaje ładna tzn liście są gładkie a nie takie pokarbowane:) napewno wiesz o co chodzi ...wielkie dzięki i napisz coś jeszcze o niej.. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Jak odpowiednio zadbasz o kapustę na polu czyli m.in. zabiegi "na grzyba" zawsze w terminie i dobrymi preparatami to kapusta będzie się dobrze przechowywać, nie trzeba będzie wielu liści zdejmować, chyba, że w zwykłej przechowalni planujesz do końca maja trzymać ;) My uprawiamy Huzaro i jesteśmy zadowoleni zarówno z plonów jak i zdrowotności oraz jej zdolności do przechowania. Co do obierania to chodzi Ci o tzw. "mózgi" ;) Wiadomo, jeśli pół liści się z główki zdejmie to atrakcyjnego wyglądu ona nie zachowa ale po zdjęciu kilku liści wygląda bardzo dobrze. Dodatkowo jeśli dobrze Ci się przechowa to ma super nalot i połysk dzięki czemu do handlu jest idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

ok.dzięki... pytałem tak o te "mózgi' bo będe chciał ją trzymać bez agregatów a przy wiekszej ilość szybko całości się nie sprzeda...i przechowywanie się przedłuża ..miałem raz odmianę bodajże z s&g i po ściągnięciu 3-4 liści były mega "mózgi"..:)hehe. badylarz skąd jesteś , ja z okolic Proszowic,małopolskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

kiedy i w jakim dużym multiplacie robi się rozsadę na zbiór późnojesienny? Czy może lepiej w kostce ziemnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

a propo produkcji rozsady białej i pekińskiej czy wystarczy w cień przestawić rozsadę gdy zwiększy się temperatura w lipcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

kiedy i w jakim dużym multiplacie robi się rozsadę na zbiór późnojesienny? Czy może lepiej w kostce ziemnej?

 

na jesienne zbiory najlepsze sa palety 160 otworów. W kostce to idzie sie zamęczyc :P Gospodarstwa specjalizujace sie w produkcji rozsady robią kapustne na jesienny zbiór w paletach 160-260. termin sadzenia zalezy jaka 'kapusta', jakie przeznaczenie.Ogólnie od połowy maja do początku sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a jakie duże. Bo ja mam 24mmx24mm i 30mmx30mm. I w obu paletach jest 160 komórek. A czemu w kostce źle? Znajomy tak parę ha pekinki robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Witam

Chciałbym w tym roku zasadzić niewielki areał kapusty białej i pekińskiej, może też trochę czerwonej.

A więc w uprawie kapusty jestem zielony.

 

Więc kapusty chciałbym mieć na przechowanie. Czyli zbiór jesienią

Chciałbym zrobić rozsadę pod tunelami.

 

I mam do was pytanie kiedy kiedy zacząć siew na rozsadę pod tunelami żeby byłą do zebrania jesienią ??

 

 

A i może jeszcze jedno

Jaka kapusta będzie najlepsza ??

 

Pekińska myślę że Bilko F1

Czerwona myślę że Huzaro F1

 

A biała ???

Proszę o jakąś poradę która będzie dobra do przechowywania

 

 

Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15
Ile u Was kosztuje sadzonka kapusty ?

 

Około 10 groszy.

 

kiedy i w jakim dużym multiplacie robi się rozsadę na zbiór późnojesienny? Czy może lepiej w kostce ziemnej?

 

Najpopularniejsze są 160-tki (40x60cm). Wysiew najlepiej na początku kwietnia żeby koło połowy maja posadzić.

 

a propo produkcji rozsady białej i pekińskiej czy wystarczy w cień przestawić rozsadę gdy zwiększy się temperatura w lipcu?

 

Nie bardzo rozumiem pytanie. W lipcu o rozsadzie kapusty białej to trzeba zapomnieć bo najpóźniej koło połowy czerwca powinna zostać ona wysadzona na pole. A jeśli chodzi o wysokie temperatury w lipcu i ich szkodliwe działanie na pekinkę to wystarczy tunele wietrzyć i oczywiście podlewać w terminie, nic złego nie powinno się jej stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

a jakie duże. Bo ja mam 24mmx24mm i 30mmx30mm. I w obu paletach jest 160 komórek. A czemu w kostce źle? Znajomy tak parę ha pekinki robi

 

no to zalezy czy pola masz blisko czy daleko od gospodarstwa. jesli daleko to lepiej siac w te mniejsze 24x24. podejrzewam ze mieszcza sie w skrzynki uniwersalki i łatwo to transportowac. jesli pola masz blisko to lepsze te trochę wieksze, czyli 30x30 bo zawsze to troche wiecej miejsca dla korzeni. Uwazam ze do kapust, a szczególnie jesiennych lepsze sa jednak palety :rolleyes: Nigdy nic nie sadziłem na kostce ale kojarzy mi sie to jedynie z uprawą sałaty :rolleyes:

 

 

najlepsze na przechowywanie sa kapusty o najdłuzszym okresie wegetacji. zobaczyc jaki okres wegetacji ma dana odmiana - czyli od sadzenia w pole do zbierania/wycinania/talerzowania( to w tym roku), dodac ok 4 tygodnie na produkcje rozsady i juz wiadomo kiedy wysiac na rozsadnik, w palety, inspekty.

 

A i może jeszcze jedno

Jaka kapusta będzie najlepsza ??

 

nie mogę sie oprzec stwierdzeniu ze w tym roku najlepsza bedzie ta kapusta która zostanie w opakowaniu jako nasiono <_<

 

"no ale róbta jak chceta" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

do najdalszego rogu pola mam 800m :D .

@lampo60 nie bądź takim pesymistą. W zeszłym roku ziemniaków było 30% więcej nasadzone a zobacz jaka cena. W naszym zawodzie wystarczy nieraz 15 minut i wszystko się zmienia. A kto nie ryzykuje ten nie siedzi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15
nie mogę sie oprzec stwierdzeniu ze w tym roku najlepsza bedzie ta kapusta która zostanie w opakowaniu jako nasiono <_<

 

Ciężko będzie taką spotkać w tym sezonie ;)

 

@lampo60 nie bądź takim pesymistą. W zeszłym roku ziemniaków było 30% więcej nasadzone a zobacz jaka cena. W naszym zawodzie wystarczy nieraz 15 minut i wszystko się zmienia. A kto nie ryzykuje ten nie siedzi :lol:

 

On jest realistą ;) Kapusta w tym roku zapłaciła i teraz będzie dużo napaleńców, którzy pierwszy raz w życiu ją posadzą bo myślą, że kasa z tego taka ogromna jest. A jeśli pogody podpasują i plony będą dobre to takim osobom się szybko odechce przy tym robić, bo co z tego, że plony będą skoro kasa żadna ;)

 

Tak czy inaczej trzeba być "dobrej" myśli i mieć nadzieję, że pogoda nam spłata jakiegoś figla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj