samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

tomek84pl    41

Powinna sie nadawac do kiszenia, z  tego co pamietam to lisc byl stosunkowo cienki, glowki tracily zielony kolor i robily sie biale. Obieraly sie niezle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej8706    4

Panowie macie może jakieś sprawdzone sposoby na wciorniastka. W tym roku u mnie porażka mimo iż chroniona kapusta to i tak się wdał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7843

Raczej dochodzi do tego że  walka z wciornastkiem będzie ciężka i trudna bo te śor dostępne niewiele go niszczą a poza tym pogoda jest sprzymierzeńcem tego cholerstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Vestri bardzo fajna odmiana. Idealna do kiszenia. Rosną duże główki i dość szybko rośnie. Minusem jest to że lubi pękać dookoła głąba jak za długo zostaje w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Z chorobami jest okey. Jeśli chodzi o szkodniki to na jednym polu miałem vestri z agresorem to vestri w porównaniu była sporo pogryziona, ale tragedii nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak tam posadzona kapusta w tunelach już? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

Witam,Panowie mam takie pytanko czym  jest spowodowane przywracanie sie rozsady ?? Podlewam mgiełką.Kapusta siana 26 stycznia.

20190213_094211.jpg

20190213_094220-1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za mało światła więc trochę wybujała jest. Na dniach powinno nie brakować światła więc być może się poprawi 🙂

Edytowano przez poprostumateo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Zadymiona rozsada kapusty ( pierwsze dwa listki żółte ) czym ją poratować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odświeżam temat. Witam. Chce się zapytać czy macie jakiś polecony środek na mączlika (takie białe muszki) w kapuście, jeśli tak to jaki polecacie ? Usłyszałem o środku movento, ale są butelki z nim po 1l, a potrzeba mi go tylko na kilkanaście rządki. Ma ktoś jeszcze inny sprawdzony środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Też jestem ciekawy co jesień pokaże. Niby susza, ale teraz kapusta nieźle wygląda. Dwa tyg temu jechałem przez centrum Polski to tak z drogi ładnie wyglądały te pola kapusty. Ale nie wierzę żeby ceny były niskie, na pewno przyzwoita cena się utrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajdi13    0

W małopolskim kapusta dostała troche po d*pie przez te susze. Teraz po ostatnich deszczach nareszcie coś ruszyła. Niestety pogryziona przez tantnisia. Apropo jakieś sprawdzone, skuteczne środki na tego szkodnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego dipel jest bardzo dobry na tantnisia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Witam panowie stosował ktoś środek major- lontrel w kapuście? Głównie chodzi mi o 2 lisciene mam metazachlor ale chciałem dodać coś jeszcze również mam navigator i powiedzcie mi jak to się ma do pora bo mam obok posadzony i czy nie przypali. Boxera ktoś stosuje w kapuście?


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj