Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1165 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 31 maj 2016 - 18:16

Kapusta bardzo dobrze toleruje metazanex, przynajmniej na naszych ziemiach, znam takich co po sadzeniu stosuja pelna dawke i po pielniku poprawiaja jeszcze raz 2l

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 11:35
  •  

#1102 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 31 maj 2016 - 19:48

Mogę Ci wysłać zdjęcie jak wygląda pole po zastosowaniu zbyt dużej dawki metazanexu także trzeba uważać też.

#1103 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 31 maj 2016 - 20:04

Kamil prześlij mi na PW jak możesz. Co do Metazanexu to kiedyś miałem przeboje jak na drugi dzień po oprysku przyszła konkretna ulewa, kapusta się normalnie zmniejszyła i już do końca wegetacji była jakaś karłowata.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1104 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 31 maj 2016 - 20:09

kto z was uprawia kapuste?? Kamil1996

w moich stronach sa gleby ciezkie , byc moze na glebach piaszczystych srodek bardziej przemieszcza sie w glab gleby i wtedy moga byc przypalenia.

Praktycznie przy kazdym oprysku ktory dziala powierzchniowo na ziemie po duzej ulewie mozna spalic rosline, wiec przed spodziewanymi burzami lepiej sobie odpuscic zabieg

#1105 Share misiek81519

misiek81519

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 maj 2016 - 20:39

witam panowie mam maly problem rosada kalafiora jest bardzo ladna tylko ze nozka jest bardzo cienka czym i jak ja wzmocnic , podlewam kristalonem 1kg//1000l wody na poczatku zolty teraz zielony , podlewam rano i wieczorem , czy moze byc powod za szybkiego wzrosu roslin i przenawozenia??

#1106 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1070 postów

Napisany 31 maj 2016 - 20:44

u mnie podobnie, kalafior sie "kładzie" taki wiotki ale rosnie ładnie przypuszczam ze za długo go nie hartowałem niby zaczyna puszczac pierwszy liść właściwy, ale upaly były a on w tunelu foliowym.dobrze rozumuje?

Rolnik z powołania :-)

#1107 Share misiek81519

misiek81519

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 maj 2016 - 21:06

ja odrazu wystawiam na dwór , będę chciał go sadzić za 7 dni już tylko ta łodyga, jeszcze opryskalem go dzic saletra wapniowa zobaczymy a jak u was z robakami??

#1108 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 31 maj 2016 - 21:31

Kamil1996

w moich stronach sa gleby ciezkie , byc moze na glebach piaszczystych srodek bardziej przemieszcza sie w glab gleby i wtedy moga byc przypalenia.

Praktycznie przy kazdym oprysku ktory dziala powierzchniowo na ziemie po duzej ulewie mozna spalic rosline, wiec przed spodziewanymi burzami lepiej sobie odpuscic zabieg

Ja tak sobie załatwiłem kalafior w zeszłym roku jedynie w dołku był i przy rowach a tak korzenia nie miał wcale sam pal został i karłowate takie. Gleba też ciężka.

Mówisz o robakach w polu czy na rozsadniku? U nas pryskamy rozsady co 2 dni bo jak nie opryskam to będą puste bez serc a jeszcze 4-5 lat temu raz na tydzień jak nie na 10 dni i nie było pustego w ogóle...

Edytowany przez Kamil1996, 31 maj 2016 - 21:33.

#1109 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 06:13

jak produkujecie rozsadę to od 10-15 maja żadnych folii, paletki na powietrzu w cieniu, ograniczcie nawożeni, podlewajcie nawozem raz na tydzień i na robaka, teraz jak dostaje słońca przez cały dzień to idzie w górę a jeśli jest przelany to dodatkowo go gotuje korzeń, na lato polecane są białe paletki (troche mniej wytrzymałe) z innego plastiku 

#1110 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1070 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 06:16

w cieniu? jak miałem kiedys połowe w słoncu połowe w cieniu to ta w cieniu była własnie wiotka cienka łodyzka itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 16:15

wiem bo ta w cieniu ciągła do słońca, u mnie sprawdza się niebieska plandeka 2 metry nad ziemią rozpięta na sznurkach po godzinie 10 zakładamy a koło 16-17 sciągamy, jak jest za duże słońce to ją gotuje, a dodatkowo podlana to korzeń w dwa dni znika i potem jest tylko część zielona, dodoatkowo w sklepach ogrodniczych jest fosfor w płynie, na lato nie używam kristalonów, czy innych dolistnych, bo to tylko potem w polu, ważne jest żeby roślinka miała koło 7-8cm i mocny korzeń bo jak sadzisz w lecie to im mniejsza cześć zielona tym mniej ma parowania i szybciej sie przyjmie nie upali jej.

#1112 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 20:23

Nie mam zdjęć ale bym Ci udowodnił że większe mają większe szanse na przyjęcie. Druga sprawa że muszą być sztywne a raz odkupiłem rozsadę to takie drzewa że w sadzarkę nie szło wsadzić w talerze i10% się przyjęło(pamiętna susza 2014) a mojej 90% i to z rwanej tylko u mnie to rosną takie zdrewniałe jakieś te rozsady i ogólnie w polu na niektórych kawałkach i nawet na piasku się przyjmują przy normalnej temperaturze :)

#1113 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 23:46

kto z was uprawia kapuste?? Jakie odmiany polecacie do sadzenia na przełomie czerwca i lipca? Chodzi o odmiany uniwersalne czyli do kiszenia, przechowywania, ktore zebrałbym koncem pazdziernika.

#1114 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 17:56

Panowie znacie może jakiś środek chemiczny który odstrasza gołębie, armatka hukowa odpada bo to za blisko domów i ktoś sie wkurzy

#1115 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 05 czerwiec 2016 - 19:05

jak produkujecie rozsadę to od 10-15 maja żadnych folii, paletki na powietrzu w cieniu, ograniczcie nawożeni, podlewajcie nawozem raz na tydzień i na robaka, teraz jak dostaje słońca przez cały dzień to idzie w górę a jeśli jest przelany to dodatkowo go gotuje korzeń, na lato polecane są białe paletki (troche mniej wytrzymałe) z innego plastiku

Uprawiam kapuste od lat i zawsze w tunelu.W tej chwili tez kapusta stoi w tunelu ma około 12-13cm.Kapusta jest prosta i sztywna.Kapusta jest w czarnych paletkach.W tunelu jest automatyczny system zraszajacy mojej konstrukcji.W tunelu w słoneczny dzień jest nawet 40* ale wigotnosc sięga nawet 95%.Nic się nie gotuje a produkcja rozsady od siewu do wysadzenia w pole trwa ok 3,5 tygodnia.Kwestia technologii.

#1116 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1070 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 20:19

to jak to robisz ze jest sztywna?

#1117 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 21:28

kto z was uprawia kapuste?? Daje im viagre ale chętnie bym zobaczył tą belkę zraszajaca

#1118 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 06 czerwiec 2016 - 06:52

kto z was uprawia kapuste?? To nie jest belka tylko sekcję o opryskiwacza rozmieszczone 1,80 nad podłożem.Jest ich 140 szt żadna super technologia i całość sterowana jest zwykłym włącznikiem czasowym.Dziala to juz 6sezon bez problemu.Żeby kapusta byla sztywna trzeba przy jednoczesnym podawaniu odzywki ograniczyć podlewanie.Wtedy kapusta buduje mocniejszysystem korzeniowy kosztem wstrzymania wzrostu i jednocześnie umacnia łodygę.Podpatrzone w gospodarstwie produkującym profesjonalnie rozsady.

#1119 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 19:01

Jak my robimy rwaną to jak podrośnie to czasem się nie podleje i nawet przez 2 dni i jej to na dobre wychodzi bo robi korzeń i właśnie wtedy sztywnieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share tytonix1313

tytonix1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 czerwiec 2016 - 20:38