samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

laryy123    13

Panowie jak u was z rozsade pekina sądzicie w multi czy do gruntu prosto kiedy zaczynacie robić rozsada czy już zrobiliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin526    25

A jak walka ze smietka w tym roku jaja juz złozone tylko padaja deszcze  to moze ja duzo zniszczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

a co ty chcesz sadzić 15 sierpnia? 

w tym roku nie zdziw się jak w listopadzie będzie po sezonie. pogoda pachnie wczesną zimą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeX    1

Ja np. co roku sądzę ok 20 sierpnia i zawsze na początek października ładnie wychodzi.
U mnie produkcja rozsady trwa 3 tygodnie i to max zależy od temp.W tym roku odpuściłem bo ostatnie lata zysk z niej nijaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam, jak tam przygotowania do nowego sezonu?

I jak z cenami kapuchy z tego starego??

Chcialbym tez sie ud was dowiedzieć, bo sadze pona biala kapuste, ale chcialbym sie przerzucic najlepiej na czerwoną, bo mialbym lepszy zbyt, i teraz kilka pytan,

Wiem ze najlepiej zasadzic w poczatku czerwca zeby na jesień ladnie wyszla, ale co jesli chcialbym sadzic okolo 27-28 tygodnia po jęczmieniu zimowym, jaka odmiana bedzie dobra na taki termin, czy ktos juz tego probowal i z jakimi efektami??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerd123    2

widziałem dzisiaj film, a zastanawiam się jakie odmiany białej na suche warunki glebowe...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Zenona  miałem na dwóch polach i na jednym był bardzo ładny , a na drugim i  wciornastek na niego się uparł a i choroba też tam go bardziej brała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Witam. Odkupie multiplaty po warzywach 252 oczka. Takie jak od Pana Krasonia. Pilne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Nie ja chcę kupić dla siebie bo mam część ale mi brakuje  a chcę mieć takie same czyli 252 oczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Spoko, czasami źle mi policzyli na zdawaniu i potem jak nie przypilnujesz mogą Cię ścigać.

Co sadzicie o kapuście czerwonej GRANITA, niby w roznych terminach dobrze rośnie a mi by pasowało po zbożu ja zasadzić na późny zbiór i przechowanie...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

A dlaczego by nie sprobowac, to ttlko zależy pd tego czy jest jakas odmiana o takim okresie wegetacji...

Brokuly i pekinki kiedy sie sadzi i rośnie.

Chciałbym na poplon zrobić i tyle ;)


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

NIe urośnie. Pekin czy brokuł owszem miewam do grudnia w polu. W tym roku dosadziłęm  5tyś czerwonej bo mi pasek pola został Z seminis jakoś na początku lipca  czy w połowie kadencja 120dni i była do grudnia w polu zebrałem około 3ton.. Reszta poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Yhm, takie buty, no nic, tez mam czasami brokuła tak długo w polu, w tym roku też trochę czerwonej zasadzilem z brokulem w sierpniu, ale to nyla Roxy, wiele z tego nie bylo, ale ona ma dlugi okres wegetacji, a ciekaw jestem jakby to z krótszą odmiana było i tyle, sproboje może tak na próbę.

W tym roku ogólnie bylo zimno i ciemno jesienią, brokuł też miał spóźnienie trochę, więc wiele wiadomo też zależy od przebiegu pogody


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Co tu taka cisza , nikt kapusty w nowym sezonie nie kocha i nie sadzi ??? Choć Charsznica niech ratuje honor  tej uprawy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj