samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

tomek84pl    41
Napisano (edytowany)

To juz lepiej dac 11 gr i dostajesz tyle za ile zaplacisz. Nieraz nasiona trefne i z torebki lekko ponad 2k urosnie a za 2,5k trzeba zaplacic po 6 gr, pozatym ciezko wyliczyc ilosc potrzebnej rozsady

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Jak odbieram sadzonki to i tak liczą paletki np. 28500 to dostajesz 100 paletek a i tak są braki przecież w każdej... Nikt nie liczy pustych komórek :P

Ja i tak twierdzę że kupna rozsada nie ma szans z rozsadą którą się samemu wyprodukuje. Chyba że ktoś sadzi karuzelą to hodują takie jak krasoń. 2 liście właściwe i w pole. Tylko zanim to zacznie porządnie rosnąć to te moje z 4,5 liśćmi są już daleko w przodzie. Sąsiad sadził takie 2 liście a ja 4 to ja skończyłem zbierać 20 października a on wycinał małe 25 listopada...Ja sadziłem 2.5 hektara na dzień tarczową a on 5 od południa karuzelą ale kto stracił wiadomo. Chociaż karuzelę trzeba będzie kupić bo sadzić po 14 godzin dziennie to nic w domu się nie zrobi..  A te rozsady z Włoch to jakaś firma z Polski sprowadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

 Tomku  84 ile w waszej okolicy tej kapusty mniej więcej wszyscy sadzą , że  Charsznica ma miano zagłębia kapusty ??Ja z okolic Piątku jestem i tu w gminie Piątek i Góra ŚW Małgorzaty to łącznie kilkaset h będzie . My myśleliśmy , że to nasza okolica  jest stolicą kapuścianą . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Mularski tace 240 liczy za 220, krason wczesniej tez zawsze dawal wiecej niz sie zamowilo.

U nas to zostalo z dawnych lat ze stolica kapusty, teraz coraz mniej jej na polach, dawniej w kazdym domu bylo kilka silosow zakiszone, teraz zostali tylko ci co maja pewny zbyt po wiekszej cenie. Zimowki tez mniej niz dawniej  skonczyli sie tacy co mieli po kilkaset ton na zime/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

A ja myślałem że to moja okolica jest stolicą warzyw kapustnych :D U was coraz mniej u nas od zawsze był ogrom i cały czas produkcja rośnie. Kapusta zniknęła około 5 lat temu całkowicie. Kiedyś nie było gospodarstwa bez kapusty teraz nawet nie ma skąd na obiad wyciąć :lol:...

 

U Krasonia ciężko się skapnąć bo raz przywiozą 285 tacki a raz że mniej było i byli tacy co się kłócili bo za mało dostali bo liczyli skrzynki a nie spytali się ile w paletkach tym razem jest heheh...

 

U was też się kiła pcha ostro pewnie. A jak taki rok będzie cały to będzie jeszcze większy problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Juz sie wiekszosc osob nauczyla, jak jest bloto w polu to sie nie sadzi, bo potem talerzowka zbiera :)

U was pod przemysl jest ogrom , u nas nie ma skupu kalafiora i brakula i nikt tego nie sadzi.

 Krasoniowi raz reklamowalem bo wychodzilo po 50 kapust bez korzenia, kazal kierowcy zglosic i nie wytrzepywac tac, kierowca to olal ale w kolejnym roku  przy zamowieniu dostalem  wyrowanie za poprzedni sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Już masz pomysł na biznes.. Skup kalafiora i brokuła :lol: raz mieliśmy że 150 z paletki się wyrywało bez bryłki. Chłodnia zareklamowała. Oczywiście kazali odżywiać fosforem cały czas. Ale to by musiało z 10 dni stać zanim korzeń zrobi. Dali mi na 10 hektarów rozsady jak brałem około 15 tysięcy "gratis" jako rekompensata. Ale jak wiadomo nie idzie się wzbogacić bo włożyłem w pole pieniądze 10 hektarów zebrałem a te pół nie zebrałem bo dzień przed wycinką przeszła burza było parno i dostał centek zółtych. Teraz nie chcę żadnych gratisów bo to tylko problem. Jak się płaci im takie pieniądze i mają szklarnie kilku hektarowe jakąś swoją technologię uprawy od iluś tam lat to czemu robią taki szajs... A najbardziej mnie zastanawia że przyjeżdża pierwsza partia i jest pełno liści z drzew jakby ją na jesień już zapakowali na palety o czekało na dostawę ale to zagadka rodem z archiwum X..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Ja wtedy do 30k sadzonki dostalem 5k. Krason to kilka gospodarstw moze nie kazde sie przyklada  do produkcji ;)

Z tego co kierowcy mowili to hartowniki nie byly zakryte od gory i moglo syfu naleciec.

Faktem jest ze produkujac dziesiatki mln szt wychodza kwoty astronomiczne i powinni sie do tego bardziej przykladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Zauważyłem że pisze Grupa Producentów.

To się zgadza bo ja biorę partiami 3 2 3 2 i pewnie do 3 dali mi 15 tysięcy bo jedna przyjechała taka tragiczna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Ostatnio jak wysiewałem kapustę do paletek właśnie zastanawiałem się czy nie lepiej byłoby kupić od krasonia na przykład ale po waszych wypowiedziach widzę że szkoda zachodu, za dwa dni spokojnie 50k można wysiać i ma się pewną sadzonke jak sam przypilnujesz. Takie duże firmy wydaje się że powinny mieć konkretny towar, a tu widzę że tylko mocni w gadaniu są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Podalismy skrajne przypadki w 90% jest super rozsada.

Jak masz czas na pilnowanie i podlewanie kilka razy na dzien, to samemu tez mozna zrobic przyzwoite sadzonki, zawsze  1,5k zl zostanie z ha w kieszenii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Aha, bo w sumie tylko tu narzekaliście. Rano i wieczorem wystarczy podlać, lepsze to już niż hodowla :-) a jak to mówią te 1,5k to czasami zarobek z tego wszystkiego. O tej porze mam czas tego przypilnować to można samemu zrobić ale ogólnie też jestem za wygodą.

A tak z ciekawości ile wcześniej trzeba u nich zamówienie złożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Chyba miesiac przed wysiewem nasion. Jak chcesz zrobic ladna sztywna rozsadze to musi byc calkowicie odizolowana od gruntu i wtedy 2x podlewanie nie wystarczy podczas upalow.

Zamow sobie na probe z 10k posadz na jednym polu ze swoja i porownaj potem plon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Może skuszę się kiedyś na próbę żeby przetestować, ale ogólnie jesteśmy zadowoleni ze swojej. Paletki na ziemi kładę bez osłon podlewam rano i wieczorem, przed sadzeniem zaprawiamy wszytko i fajnie wychodzi.
Zastanawiam się jeszcze nad zastosowaniem blackjaka, stosujecie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plagrafi    23

A jakich uzywacie multipaletek? Mozna gdzies kupic takie jak ma krason?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ja w tym roku przeszedłem na paletki to kupiłem 160 czarne firmy vefi. 2.7 zł za sztukę. Jak chcesz sztywne to warto szperać w internecie bo czasem można takie dorwać od gospodarzy co kończą uprawę. Podobnie jak skrzyneczki ala krasoń. Wiadomo sztywne są lepsze i wytrzymają kupę lat ale jak się dba o te zwykłe to i nawet 7 lat wytrzymają... U mnie liczę na 4 minimum lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz1989    0

I jak wam handel wczesna kapusta idzie? U mnie niewiele sie wycina cena na detal to 3.5 do 4 a jak w hurcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Znajomy w niedzielę był z pietruszką na Broniszach , to kalafior że 6 zł , a kapusta 4 zyle  i nikt grosza nie opuszczał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz1989    0

W piatek i sobote jechalem po 6 i 5 zl za glowke, tez moje zdziwienie dzis co do ceny, salata dzis 2 zl to ile w duzym hurcie kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Czym podlać rozsadę, bo miesiąc czeka na sadzenie i żółte i brązowe liścia się robią. Pewnie jakiś grzyb się wpierniczył. Na śmietkę bi czy dursban lepszy? Setkę dajecie na 100 litrów, czy więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Gdzie tak mokro, że miesiąc nie dało rady nic wsadzić ??? W centrum do tygodnia to i przestoje były 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

W błoto sadzić to lepiej nie sadzić wcale. Wczoraj pyre jak sadziłem to trzęsawisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czos    2

Pobrał maszyn na unię to i areal musiał zwiększyć pobrał dzierżawy łąki to teraz się dziwi że wsadzić nie może ogólnie mówiąc pisze brednie z tym przetrzymaniem rozsady .aż się czytać tego niechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj