Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1165 odpowiedzi na ten temat

#921 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 20:32

Jaki sens po 1zl kiszona sprzedawac jak biala caly czas byla po 0,7zl przeciez to jest dokladka do interesu. Bez pewnego odbiorcy nie lepiej bylo sprzedac w glowkach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 00:04
  •  

#922 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 10 grudzień 2015 - 21:07

No odbiorcy są tylko z cena jest problem bo kto mógł przewidzieć że kwaszonki polecą na łeb na szyję ... 

#923 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 11 grudzień 2015 - 19:13

No nikt rynku nie przewidzi.

To kolego tomek84pl mówisz że w takim sezonie jak ten dało by rade sprzedać z 1ha kapusty w mojej okolicy? Przyjechał by ktoś po to? Do Elizówki mam 60km.

Jak jest napisane w temacie były lata że plantatorzy kapusty wywozili ją na pola.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 20:12

W tym roku z pola ładną podlewaną kapustę miałem oferty po 1,2 zł za kg po czym podejrzewam że za złocisza szło bez najmniejszego problemu sprzedać duże ilości. No ale jak się co roku szatkuję to i w tym roku poszła w silosy no bo kto mógł przewidzieć że sytuacja się tak zmieni chociaż co będzie na wiosnę to jeszcze nie wiadomo bo wszyscy szaleli z tą białoruską po 60-70 gr ale ponoć zaczynają się z nią cuda dziać bo miękka się robi i kolor traci no ale wszyscy bali się że kapusty będą mieli mało i kupowali ile weszło byle dołki mieć pełne no i mamy efekt. Zresztą tak samo jest z ogórkiem ceny nie ma bo Niemca wszyscy sprowadzali i rynek zawalili towarem i co najgorsze to że ten towar nie ma kompletnie jakości chociaż z ogórkiem to przewiduję że nasz krajowy po świętach jeszcze zapłaci ;P 

#925 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 22:03

Kolego a w jaki sposób podlewasz? Deszczownią? Czy jakieś kropelkowe? Dużo ha miałeś tej kapusty?

#926 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 22:16

Ogorka niemieckiego nikt dlugo nie trzyma, nawet do konserwowania musza go najpierw sprzedawac bo robi sie potem miekki.

uglibugli nie wiem skad jestes ze taka niska cena u Ciebie, znajomy wozi w beczkach kapuste do baardzo duzego producenta kiszonek z okolic Sandomierza i bez problemu dostaje od niego 160zl/120l beczke.

W naszych stronach zakiszone jest mniej niz zwykle wiec raczej cena nie powinna spadac przez zwiekszony popyt

@xyz88

W tym roku to po towar ze 100ha by przyjechali ;) Nie tylko wywyozili ale byly tez takie lata ze w ogóle sie kapusty nie oplacilo zbierac, chociazby rok temu.

#927 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 23:00

Kolego a w jaki sposób podlewasz? Deszczownią? Czy jakieś kropelkowe? Dużo ha miałeś tej kapusty?

Deszczownia ale tylko stara odra. Kapusty nie dużo z 2 hektary. W ogóle ja to taki wolny strzelec jestem bo główny profil gospodarstwa jest inny a kwaszonki to tak tylko dorywczo i na handel typowo przez pośrednika wiec wychodzę z założenia że jak nie dokładam do interesu to jest dobrze a czasami coś się zarobi :)

tomek84pl jestem z drugiego zagłębia kapuścianego w Polsce zaraz po was :) A co do cen no to nie wiem u nas złotówka jest nie osiągalna w tym momencie zresztą nawet sprzedać nie ma komu bo pośrednicy ani więksi kwasiarze nie kupują. Zresztą u nas nawet w detalu jak obserwuję to na ryneczkach albo w sklepach mają po 2 zł wiec w hurcie tirowym nikt więcej niż złotówkę nie da.  

#928 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 23:03

Jak w tym roku taka cena za kapustę to w następnym pewnie wszyscy sadzą :) I znowu zostanie na polu. To susza wpłynęła na taką cenę kapusty? Ja w następnym pewnie spróbuje te 17arów posadzić. Jak ktoś pomoże :)

uglibugli

I jaki szacowany (ewentualnie ważony) plon z podlewanej w tym roku? Woda z działka nie niszczy kapusty jak jeszcze mała jest?

Edytowany przez xyz88, 11 grudzień 2015 - 23:08.

#929 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 23:17

Plon ciężko określić bo był marny ale to głównie dlatego że z 30 % kapusty mi wypadło przez śmietkę gdyby nie ona to pewnie 100 ton z hektara by było. Z tym czy nasadzą to ciężko powiedzieć bo wydaje mi się że kto ma wsadzić to wsadzi jak co roku a kto nie sadzi to i sadzić nie będzie :) Tylko może rok pasować i być jak w zeszłym że z hektara wyszło mi pod 140 ton a może być tak jak w tym że bez nawadniania wycieli po 30 ton :) 

#930 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 00:21

Czyli około 70t z ha wyszło. Koszty posadzenia ha czytałem wcześniej około 6tyś. Czyli jako tako za pracę się zwróciło :)

Czy w kapuście trzeba ruszyć ziemię po posadzeniu w polu? Ręcznie ewentualnie jakąś maszynką?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 11:23

No z kosztami to nie wiem musisz sobie policzyć;) jedyne tylko co weź pod uwagę to że ten rok to była anomalia kapuściana a tak normalnie to kapusta średnio jest może po 10 gr i jeszcze nie ma kto jej od ciebie kupić :P 

#932 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 grudzień 2015 - 15:45

Z moich obserwacji to biała kapusta porządnie płaci raz na 5 lat i to by się zgadzało bo ostatnio takie ceny o tej porze były w 2010. Co do przyszłego roku i prognozowanych cen to trudno gdybać w tym roku cenę zrobiła susza gdyby nie to, to myślę ,że szału by nie było. Chociaż jak dla mnie te 0,40 gr prosto z pola też nie jest najgorzej tym bardziej ,że u mnie to poplon po ziemniakach.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#933 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 22:25

To mówicie że kapusta średnio 10gr kg? Z tego co dało się przeczyć w temacie to częściej płaci niż 5lat i więcej niż 10gr za kilogram.

Panowie jak zakładałem 3lata temu plantacje truskawek słyszałem to samo że się nie opłaca że roboty dużo i wiele innych.

Czyli uczciwie pisząc nikt nie chce doradzić bo im mniej ludzi w temacie tym lepsza cena.

Truskawki na skup w tym roku co minął średnio 2.3kg     z 0.30ha zysk ponad 10k :)

Na wszystkim da się zarobić kwestia zaangażowania.

#934 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 10:48

Cena czesciej wzrasta ale to glownie wiosna , latem i jesienia jednak w hurcie powyzej 20gr juz tak czesto nie jest.

Jak bedziesz robil pod detal to cena za szt ponizej 1,5 raczej nie spada.

Wydaje mi sie jednak ze 17ar kapusty to malutka ilosc, nie ma przy tym tyle roboty co przy truskawce ale zysku tez bedzie proporcjonalnie mniej

#935 Share Kamil1996

Kamil1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport

Napisany 13 grudzień 2015 - 19:59

To mówicie że kapusta średnio 10gr kg? Z tego co dało się przeczyć w temacie to częściej płaci niż 5lat i więcej niż 10gr za kilogram.

Panowie jak zakładałem 3lata temu plantacje truskawek słyszałem to samo że się nie opłaca że roboty dużo i wiele innych.

Czyli uczciwie pisząc nikt nie chce doradzić bo im mniej ludzi w temacie tym lepsza cena.

Truskawki na skup w tym roku co minął średnio 2.3kg     z 0.30ha zysk ponad 10k :)

Na wszystkim da się zarobić kwestia zaangażowania.

Skąd możesz wiedzieć na jaką cenę trafisz? Czy w odpowiedni termin? Tego nikt nie wie z kapustą jest loteria, pewnie gdyby nie upały susza kiła i Bóg wie co jeszcze pewnie by była po te 10-20 gr za kg i 50-80 gr za sztukę. Wiosna była jako taka to cena jak się nie mylę szału nie robiła. Gdyby się opłacało sadzić kapustę to by ją każdy sadził jak kiedyś. My na szczęście z tym skończyliśmy chociaż co roku był ostatni rok bo się na cenę liczyło:) 

#936 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 23:00

Mówisz skąd mogę wiedzieć na jaką cenę trafię... Nie mogę i nie wiem nikt nie wie. To jak kapusty nie sadzicie to na coś musieliście się przerzucić... Cenę na to macie zagwarantowaną? Czy loteria jak ze wszystkim w rolnictwie?

#937 Share chopin

chopin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,PC,PS3:)

Napisany 14 grudzień 2015 - 12:49

loteria

#938 Share tlemiech

tlemiech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 grudzień 2015 - 13:06

Kto z was uprawia kapuste wczesną

Jaki jest najlepszy torf 

Ja mam zamiar wysiewac na włóknie kokosowym firmy CARES

#939 Share TomaszDras

TomaszDras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 grudzień 2015 - 11:10

Ja uprawiam wczesną kapustę (już wysiana). Używam torfu firmy pindstrup białego nie jest drogi a używam go kilka lat i nie miałem problemów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 30 grudzień 2015 - 14:58

Jakie w tym roku siejecie odmiany wczesnej kapusty?