samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jeffo    2

Sadziliscie już kapustę w grunt taką na kwaszenie np kamienna głowa? Chodzi mi o taka z rozsady.

ja będę sadził za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Ja już na koniec kwietnia miałem posadzoną ;) trzeba wykorzytywać zapasy wody po zimie teraz już trzeba podlewać a tak to już zdazyła się przyjąć i od przyszego tygodnia myslę że zacznę deszczować bo już się sucho robi ;( Chociaż trochę mi braknie i musze dosadzić ale to pewnie wyjdzie mi gdzieś na początu czerwca bo 6 maja dopiero wysiewałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Moge z samego rana opryskac na robaka w kapuscie ?
I na chwast w selerze ?
Jutro popoludniu wiater zapowiadaja i burze.
Jestem nowicjuszem w uprawie warzyw,przejołem gospodarke na poltora roku juz z zasadzona kapusta i selerem.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borec97    23

Jakie macie sposoby na walkę ze śmietką kapuścianą? Bo u nas było już 2 razy podlewane a to nadal nie chce zdechnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

moze za mało lejesz, ja dlatego nie sadze wczesnej, letniej kapusty bo ta franca w ciepło lęgnie się momentalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borec97    23

Lane po 0,5l na sztukę  dzisiaj podlewane 3 raz i zobaczymy co z tego będzie.  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

A czym podlewasz? U mnie na razie ani jedna sztuka nie padła od śmietki. Teraz myślę nad Proteusem bo on musi mieć żeby zadziałał dużo wody i większe rośliny też lepiej pobiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chemik112    1

u nas mówią żeby kropic duża ilością i mocna dawka bi wcześnie rano jak jest duża rosa żeby spłynelo po lodydze do korzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmax    1

Panowie czy znacie jakiś środek chemiczny aby zwalczyć siewki rzepaku w kapuście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18
Napisano (edytowany)

Przecież to ta sama rodzina :)

 

Co do śmietki to ja nie rozumiem dlaczego nie pryskacie często jak jest nalot. Lepiej wydać na ten 1 czy 2 opryski więcej i muchy padną niż wtedy się bawić w podlewanie i to jeszcze 3 razy jak ktoś pisze. I tak was drożej wyniesie to jak te częstsze opryskiwanie.

Edytowano przez Kamil1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ja miałem w tamtym roku nauczkę - chyba 4 razy podlewana była kapusta a w tym już tydzień po sadzeniu opryskałem Proteusem, później jeszcze 2 albo 3 razy co kilka dni i problem ze śmietką z głowy. Ale i tak profilaktycznie raz podlaliśmy wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie, takie pytanie. Kapusta opryskana tydzień po posadzeniu Metaxanexem, efekt bardzo dobry ale trochę chwastów przepuścił. Jaki środek polecacie na "poprawkę" żeby obyło się bez ręcznej roboty? ;) Kapusta sadzona 20-25 dni temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15
Napisano (edytowany)

Stosowałeś taką mieszankę po Metazanexie? Jakie dawkowanie?

 

Dodam, że w tej chwili kapusta ma 6-7 liści właściwych i boję się, żeby nie była już za duża na oprysk jakimkolwiek herbicydem.

Edytowano przez Badylarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ja miałem w tamtym roku nauczkę - chyba 4 razy podlewana była kapusta a w tym już tydzień po sadzeniu opryskałem Proteusem, później jeszcze 2 albo 3 razy co kilka dni i problem ze śmietką z głowy. Ale i tak profilaktycznie raz podlaliśmy wszystko ;)

 

No właśnie i ja też pryskam częściej.Już tydzień po posadzeniu i wtedy co 7 dni daje i nie ma śmietki.

 

 

 

Co do herbicydu to jakie masz tam chwasty powiedz najpierw. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Z tą śmietka to czasami nawet jak ktoś dba to nie idzie sobie z nią poradzić :( Ja to tam już z 3 dni po sadzeniu atakuję i co 3-4 dni powtarzam z 4-5 razy i w zeszłym roku i tak z 30 % mi wypadło gdzie już nawet pod korzeń podlewałem w 2 razy po sadzeniu (straszna robota). Natomiast w tym roku zero wypadów ale za to przypaliłem kapustę lentarganem ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Stosowałeś taką mieszankę po Metazanexie? Jakie dawkowanie?

 

Dodam, że w tej chwili kapusta ma 6-7 liści właściwych i boję się, żeby nie była już za duża na oprysk jakimkolwiek herbicydem.

Po połowie dawki każdego z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Lentagran to straszne dziadostwo tez raz opryskalem i chwast jak rósł tak rósł a kapustę przypalilem.I skoczylo się najmowaniem ludzi i chakaniem.Nigdy więcej Lentagranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41
Napisano (edytowany)

Ja w tym roku stosowalem przed sadzeniem : "zólty" srodek do gleby. Po sadzeniu po 7-10 dniach 1l metazanex i 0,5 kg lentagran i zero chwasu. Dzis 1 miesiac od sadzenia pielnik z nawozem i poprawie jeszcze raz metazanexem 1l.

Faktycznie lentagran w pelnej dawce jest niebezpieczny dla kapusy, ktos to zle przeliczyl max powinno byc 1kg/ha

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Tomek, ja po posadzeniu dałem 2l/ha, jakbym teraz poprawił jeszcze 1 litrem to nie będzie za mocna dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj