Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1165 odpowiedzi na ten temat

#821 Share karolek1482

karolek1482

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 16:44

Zamówienie było na 150 worków po 15 kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 22:41
  •  

#822 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 29 styczeń 2015 - 10:14

A nie mówiłem że kapusta spadnie.Jak 2 tygodnie temu pisałem że jedzie kapusta z zachodu i zaraz cena poleci to niektórzy twierdzili że to nie szkodzi i niedługo bedzie 1zł za kg.Gdy tymczasem w dużym hurcie 40gr jest teraz a niedawno było 60gr.W niemczech dostają kapuste po 0,05centa,czyli praktycznie gratis wiem bo mam tam rodzine w rejonie Ditmarche to coś w rodzaju naszej polskiej Charsznicy.I oni tam nawet za darmo by oddali byle sie tylko tego pozbyć

#823 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 29 styczeń 2015 - 15:10

kto z was uprawia kapuste?? po co siejesz tą propagandę to ja nie wiem, chyba masz w tym jakiś interes, cena na dzisiaj to 0,55gr i od tygodnia sie tak trzyma a jak pisałeś o tych spadkach ladowalem po 0,50gr...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kapusta za grosze! zobacz »

•  

#824 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 18:13

po co siejesz tą propagandę to ja nie wiem, chyba masz w tym jakiś interes, cena na dzisiaj to 0,55gr i od tygodnia sie tak trzyma a jak pisałeś o tych spadkach ladowalem po 0,50gr...

To nie propaganda to samo życie.Dzisiaj załadowałem tira po 40gr bez problemu i na poniedziałek nastepnego.Jestem rolnikiem też sadze kapuste i poprostu aby utrzymać klijenta czasem musze kupić towar.Dwa tygodnie temu jak szukałem po 50gr to nikt nie chciał szykować a teraz po 40 sami dzwonią.Może u ciebie tak płacą ale tu u mnie taka cena już jest nie realna.OT CAŁY MÓJ INTERES W TYM TEMACIE

#825 Share karolek1482

karolek1482

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 18:43

Ja ładuje na sobotę i cena umowna była 50 gr.

#826 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 13:16

A nie mówiłem że kapusta spadnie.Jak 2 tygodnie temu pisałem że jedzie kapusta z zachodu i zaraz cena poleci to niektórzy twierdzili że to nie szkodzi i niedługo bedzie 1zł za kg.Gdy tymczasem w dużym hurcie 40gr jest teraz a niedawno było 60gr.W niemczech dostają kapuste po 0,05centa,czyli praktycznie gratis wiem bo mam tam rodzine w rejonie Ditmarche to coś w rodzaju naszej polskiej Charsznicy.I oni tam nawet za darmo by oddali byle sie tylko tego pozbyć

To okropnie przeplacasz, gon do niemca i bierz za praktycznie gratis :)

Po co w takim razie ktokolwiek placil w polsce po 60 gr za kg to nie mam pojecia, jak wystarczy dolozyc 400-500 km i masz kapuste po ~0,22 zl u niemca. CHyba ze zapomniales napisac ze to cena za przemysl luz na wanne hehe

oj ci handlarze juz nie tylko na igrit robia zadyme, trafili i tutaj.

#827 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 21:10

To okropnie przeplacasz, gon do niemca i bierz za praktycznie gratis :)

Po co w takim razie ktokolwiek placil w polsce po 60 gr za kg to nie mam pojecia, jak wystarczy dolozyc 400-500 km i masz kapuste po ~0,22 zl u niemca. CHyba ze zapomniales napisac ze to cena za przemysl luz na wanne hehe

oj ci handlarze juz nie tylko na igrit robia zadyme, trafili i tutaj.

Czy ja kogoś dusze lub zastraszam żeby mi sprzedał za 40gr,raczej nie.Jest tu niedaleko mnie firma która sprowadza z tamtąt kapuste i nie jest to z całą pewnością towar przemysłowy bo sprzedaja go dalej na markety wiec nie pi.......... jak nie masz o czymś pojecia. Mało tego twoja wiedza geograficzna też pozostawia wiele do życzenia bo do Ditmarche jest odemnie 800km.Jeśli znasz firme Agrosad z  Równej to oni sprowadzaja z Francji ziemniaki w bigbagach które dostają tam również prawie za darmo wiem bo kuzyn tam pracuje.Cały ten darmowy towar pochodzi z tak zwanego wycofania z rynku.Gdybym tylko miał do tego dojscie to z całą pewnoscią już bym tam był.NIE JESTEM HANDLARZEM,porostu jak mam okazje dorobić pare złoty do gospodarki to to robie.Ja nawet jeśli sprzedaje swój towar to sprzedaje go TIRowo a kupuje tylko wtedy gdy nie ma czasu naszykować swojego towaru lub mi się on kończy.Aha i transport z Ditmarche kosztuje 5000 tyś zł  to tak dla pogłembienia twojej wiedzy w tym temacie.

#828 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 19:44

Czym zbieracie kapustę z pola i jaka wydajność w tym roku była u was?

w tym roku TALERZÓWKĄ!

#829 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 20:09

kto z was uprawia kapuste?? Mi się sąsiad chwalił w zeszłym roku, że za pekinkę można wyciągnąć 70 tys. z ha. Prawda to? Oczywiście odjąć trzeba od tej kwoty koszty i problemy z pracownikami. On jednak z roku na rok ma pekinki coraz więcej - w tym roku chyba z 20 ha. Ma też gdzie to przechowywać i umowy z marketami.

#830 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 20:46

w tym roku TALERZÓWKĄ!

Bez przesady chyba ze talerzowałeś przy komisji z ARR :P Roku nie można zaliczyć do udanych bo ja kiszoną taniej sprzedaje niż tutaj piszą za biała bo kiszona w ilościach tir-owych to cena 20-30 gr ale jest jakiś tam ruch. A co do komentarza na który odpowiadałeś to plony u mnie na odmianie jaguar i cabton (wiadomo typowe kiszeniaki) średnio wyszło mi 137,5 tony z hektara. Mam wagę samochodową w gospodarstwie i każda przyczepę w tym roku warzyłem wiec wynik na pewno nie jest fałszywy i uważam że wynik super tylko ta cena :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 23:19

Faktycznie wydajnoś w tym roku była ogromna. Przy ramco i nowotnie to waga główki 8kg (nawadniane i sadzone w przedplonie). Tylko że nawet milion razy 0 to nadal jest 0. I nikt tego do ręki brać nie chciał. Zresztą nie było motywacji żeby się z tym szarpać po 10gr i  40 ton przeznaczonej do sprzedaży zostawiłem na polu.

Tak skasowałem na ARR 0,7 ha. 

Mi się sąsiad chwalił w zeszłym roku, że za pekinkę można wyciągnąć 70 tys. z ha. Prawda to? Oczywiście odjąć trzeba od tej kwoty koszty i problemy z pracownikami. On jednak z roku na rok ma pekinki coraz więcej - w tym roku chyba z 20 ha. Ma też gdzie to przechowywać i umowy z marketami.

Zeszły rok był świetny pod względem cen i zejścia więc bardzo prawdopodobne. Jednak żeby przygotować tira towaru potrzeba ogromnych nakładów pracy, dobrej organizacji, zaplecza magazynowego, parku maszynowego, dobrych pracowników. Druga sprawa to wymagania na towar które są coraz większe. A trzecia to wielka niestabilność tego rynku dzisiaj wszyscy chcą a z tydzień nikt do ręki nie weźmie i na poplon się tylko nadaje. Kolejna to koszty magazynowania agregaty na wodę nie chodzą, a ten towar musi mieć komorę chłodniczą.

W tym roku penie sąsiad nie będzie miał się czym chwalić.

Edytowany przez maniana, 31 styczeń 2015 - 23:23.

#832 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 01 luty 2015 - 16:57

Czy ja kogoś dusze lub zastraszam żeby mi sprzedał za 40gr,raczej nie.Jest tu niedaleko mnie firma która sprowadza z tamtąt kapuste i nie jest to z całą pewnością towar przemysłowy bo sprzedaja go dalej na markety wiec nie pi.......... jak nie masz o czymś pojecia. Mało tego twoja wiedza geograficzna też pozostawia wiele do życzenia bo do Ditmarche jest odemnie 800km.Jeśli znasz firme Agrosad z  Równej to oni sprowadzaja z Francji ziemniaki w bigbagach które dostają tam również prawie za darmo wiem bo kuzyn tam pracuje.Cały ten darmowy towar pochodzi z tak zwanego wycofania z rynku.Gdybym tylko miał do tego dojscie to z całą pewnoscią już bym tam był.NIE JESTEM HANDLARZEM,porostu jak mam okazje dorobić pare złoty do gospodarki to to robie.Ja nawet jeśli sprzedaje swój towar to sprzedaje go TIRowo a kupuje tylko wtedy gdy nie ma czasu naszykować swojego towaru lub mi się on kończy.Aha i transport z Ditmarche kosztuje 5000 tyś zł  to tak dla pogłembienia twojej wiedzy w tym temacie.

6,25 za km ostro Cie ktos zdziera na tym transporcie. Nie tylko w Ditmarche jest kapusta w niemczech stad napisalem ~500 km.

Skoro nie masz dostepu znaczy ze jest to towar w mocno ograniczonej ilosci wiec na cene na rynku nie ma praktycznie zadnego wplywu.

Cena z wczoraj 50 gr za gruba kapuste, za drobna do 3kg 60 gr

Edytowany przez tomek84pl, 01 luty 2015 - 16:58.

#833 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 02 luty 2015 - 16:37

Cena z godziny 13 dziś 42gr worek 25kg kal 1-3,5kg.Towar poszedł na Białoruś.Tyle mam ci do powiedzenia.Każdy ma swoje racje i niema sensu kogoś na siłe przekonywać.To normalna cena transportu z tamtej okolicy nikt zemnie nie zdziera bo tam nie pojadę,Tyle towaru ile mnie potrzeba mam usiebie w okolicy.

#834 Share Darek112233

Darek112233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 luty 2015 - 18:05

Tomek ja mieszkam nie daleko Charsznicy i powiem szczerze nie wiem gdzie mozna sprzedac kapuste1-3kg po 60gr sam sprzedalem w sobote po 50gr 1-5kg no chyba ze na skupach w ok Proszowic-Krakowa tam cena jest od50-60gr.

#835 Share karolek1482

karolek1482

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 luty 2015 - 20:56

Jak w ostatnim czasie u was z kapustą? Jaka cena kaliber i gdzie sprzedajecie?

#836 Share Darek112233

Darek112233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 luty 2015 - 14:17

Kapusta w malopolsce bez wiekszych wymagan 50 gr kg przemysl 30gr gielda krakow za kapuste zielona i gruba 5-6 glowek na 25kg 18zl worek ladna ale drobniejsza14-16zl /25kg kapusta dziad 12-14zl z moich obserwacji jesli nie stanie sie nic nieprzewidywalnego to przyszly tydzien to bedzie szal za kapustą.

#837 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 06 luty 2015 - 15:00

Okolice Sieradza/Błaszek 50gr główki od 1- 3.5kg worek 25kg właśnie poszedł ostatni transport

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#838 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 06 luty 2015 - 15:07

z moich obserwacji jesli nie stanie sie nic nieprzewidywalnego to przyszly tydzien to bedzie szal za kapustą.

Darek, dlaczego tak sądzisz?

#839 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 25 luty 2015 - 07:19

Panowie jak tam ceny kapusty u Was? W łódzkim niewiele się zmieniło, obecnie za białą płacą 0,55 - 0,60zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share karolek1482

karolek1482

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 luty 2015 - 21:53

Ja już sprzedałem wcześniej została tylko taka do 2kg i powyżej 4.75kg.