Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1165 odpowiedzi na ten temat

#761 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 19:11

kto z was uprawia kapuste?? Wszystko masz napisane pod fotką do której link masz na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 07:50
  •  

#762 Share Jeffo

Jeffo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 22:12

w sumie racja lepiej w poplonie zasiać np buraka cwikłowego czy pekina w sierpniu teraz w lecie nie ma tyle wody i kapusta trochę postoi zanim ruszy i plon już nie będzie taki jak ma być, a jaką masz odmianę ???

Nozomi

Rozsada już czeka na wysadzenie ,myśle ze jutro już uda mi się ją zasadzić .

#763 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 08:06

Tomek, wychodzi 1850kg na hektar? ;)

Jak chcesz 120t z ha wyciagnac to trzeba troche pod korzen sypnac ;))
Wiadomo ze pod wczesna kapuste takich dawek sie nie stosuje, w 2 miesiace kapusta nie da rady tego wyciagnac.

@Jeffo
To odmiana typowo na wczesna pod folie, nie wiem co Ty zrobisz z glowkami 1kg w pazdzierniku, jeszcze wez pod uwage ze wtedy cena jest raczej niska to przy tak malej kapuscie zwroci Ci sie za nasiona, nawozy i ochrone.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 13:03

kto z was uprawia kapuste?? Nozomi? Z tego co kojarzę to jedna z najwcześniejszych odmian, jeśli będziesz to teraz sadził to powinna wyjść za ok. półtora miesiąca, lecz bardziej ona sałatę przypomina niż kapustę, dla mnie sadzenie takiej odmiany w takim terminie to kompletny niewypał, bo wtedy najbardziej handlowe są odmiany kiszeniowe typu Agressor. Co innego wsadzić kapustę typu Gazelle powiedzmy za miesiąc, na jesień powinna uzyskać duże głowki + do tego miękki liść jako cecha charakterystyczna odmian wczesnych i dobrze się tym handluje.

#765 Share Jeffo

Jeffo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 14:02

kto z was uprawia kapuste?? A co powiecie o odmianie AMAGER?

#766 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 14:16

kto z was uprawia kapuste?? Moj dziadek w latach 70 ja uprawial :D w mojej okolicy nikt juz takich odmian nie sadzi od wielu lat.
Masz ciekawy dobor odmian, podejrzewam ze kierujesz sie cena nasion. Napisz chociaz czy towar ma byc do kwaszenia czy do bezposredniego spozycia.

#767 Share Jeffo

Jeffo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 15:44

kto z was uprawia kapuste?? Po prostu zaczynam się trochę w to bawić ,nie kierowałem się cenną po prostu jakiś koleś pewnie który się nic nie zna ,takie doradził mi w sklepie i takie kupiłem . A są jakieś późnie odmiany tak żeby można było mniej więcej siać rozsade do palet rozsadowych od połowy czerwca do połowy lipca? i zbierać w XX /XI?

#768 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 20:38

kto z was uprawia kapuste?? na produkcje rozsady licz około miesiąca. Potem liczbę dni wegetacji po wysadzeniu w polu. późne odmiany zazwyczaj są 120 i więcej dniowe ( mówimy o wegetacji w polu). Dość elastyczną odmianą jest Landini F1. okres wegetacji 90 dni.

#769 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 20:41

kto z was uprawia kapuste?? Raz jak mi zabraklo rosady, jeszcze jak sie bawilem w produkcje samemu, na poczatku czerwca zasialem odmiane Arrivist wysadzona na poczatku lipca. Glowki wielkoscia byly podobne do tych odmian o okresie wegetacyjny ~150 dni jednak byle slabo zbite i wazyly 30-40% mniej. Bez nawadniania sadzenie w lipcu raczej odpada chyba ze sie trafi mokry rok. Mozliwe ze teraz sa juz jakies lepsze odmiany, nie sprawdzam tego bo kapuste wysadzam w maju.

E.
Odnosnie odmiany landini, sprawdza sie jako poplon po wczesnych ziemniakach, tylko rowniez przydalaby sie deszczownia, jak zle trafisz i wszadzisz w czasie suszy to moze zabraknac sezonu zeby urosly przezwoite glowki.

Edytowany przez tomek84pl, 30 czerwiec 2014 - 20:44.

#770 Share Jeffo

Jeffo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 21:31

kto z was uprawia kapuste?? Trudno miałem rozsade i kawałek pola wolnego to co mi szkodzi dziś wsadziłem trochę i jutro reszte,może coś z tego będzie .Po wsadzeniu czym pryskać ? Jakieś odżywki,coś na zaraze?

ps Tomek84pl to ty sam nie produkujesz rozsady tylko kupujesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 21:49

kto z was uprawia kapuste?? Najpierw odzywka z przewaga fosforu dla lepszego ukorzenienia , potem totalem na koniec jak juz beda sie robily glowki z przewaga potasu. Do tego saletra wapniowa kilka razy zeby nie bylo wewnetrzego zbrunatnienia glowek. Mozesz tez siarczanem magnezu jak nie dales pod korzen, tylko NIE wolno mieszac z saletra wapniawa bo sie wytraca osad.
Co do fungicydow to kapuste na biezaca sprzedaz wystarczy tanszymi srodkami, ja stosuje topsin na zmiane z sarfunem, czasem jakis ridomil jak widze maczniaka.
Na chwasty jak nie stosowales nic przed sadzenie to po wsadzeniu fajnie dziala metazanex.

Tak kupuje gotowe sadzonki, czesc od lokalnego producenta czesc od Krasonia.

#772 Share Jeffo

Jeffo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 21:56

kto z was uprawia kapuste?? To ile płacisz mniej więcej za rozsade na 1ha?

w ziemie wsiałem 200kg NPK ,50kg soli potasowej i 50kg saletrzaku na 10arów.

Edytowany przez Jeffo, 01 lipiec 2014 - 21:58.

#773 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 22:24

kto z was uprawia kapuste?? 7 gr brutto plus moje nasiona , tutaj place za wysiane nasiona niezaleznie od wschodow
11,5 gr netto z transportem od krasonia, ile szt zamowie tyle mam dostac, jak sa braki w tacach to dostaje wiecej.tac.

#774 Share Jeffo

Jeffo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 11:57

7 gr brutto plus moje nasiona , tutaj place za wysiane nasiona niezaleznie od wschodow
11,5 gr netto z transportem od krasonia, ile szt zamowie tyle mam dostac, jak sa braki w tacach to dostaje wiecej.tac.

czyli na 1ha wynosi cię około 1500-2000zł? za rosada + koszt nasion?

#775 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 15:32

kto z was uprawia kapuste?? Zaleznie od gestosci ale okolo 2k za ha

#776 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 16:16

kto z was uprawia kapuste?? Ja zamawiałem od Krasonia ale zrezygnowałem i robię rozsadę sam i nie uważam żeby mi gorsza wychodziła :P

#777 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 16:48

kto z was uprawia kapuste?? Produkcja rozsady nie jest trudna, dla mnie to kwestia posiadanego czasu a wlasciwie jego braku. Dopoki sadzilem zwykla reczna sadzarka to sadzonki mogly byc slabszej jakosci, jak przesiadlem sie na karuzele to sadzonki musza byc w miare rowne a ja tego nie moglem dopilnowac.

#778 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 18:01

kto z was uprawia kapuste?? Bo ja wiem czy trudne ja robię w tunelach i jedyne tylko co zauważyłem to że trzeba robić w tackach i pod tackę dać folię bo na ziemi może nie trzeba tyle podlewać i dbać ale wychodzi nie równa :) Tunel miałem belkę zraszającą zrobiłem sam do tego znajomy zrobił mi proste sterowanie i praktycznie pilnowanie ogranicza się tylko do ustawienia sterownika czasowego ustawienia prędkości belki i całkiem dobrze to działa chociaż w tym roku sprzedałem cały zestaw i robię nowy i nie wiem czy nie wyleję posadzki betonowej w tunelu bo efekt będzie dużo lepszy ;) Rozsady robię na jakieś 5 hektarów wiec po 2 tyś na hektar to juz trochę róznica wychodzi a nie licząc zabawy z wysiewaniem to reszta nie wymaga dużych nakładów pracy :)

A Ty kapustę kisisz czy na zielono handlujesz ???

#779 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 21:33

kto z was uprawia kapuste?? Na zielono, kisze i przechowuje ;) Dostarczam do kilku sklepow i stolowek wiec trzeba miec towar caly rok.
Trzeba przyjac ze 2k na ha to polowe i tak musisz wydac w tacki i ich wymiane co jakis czas, wode odzywki ochrone, wymiane folii, prace fizyczna itd.
Bezpieczniej jest ustawic tace na agrowlokninie lub macie do truskawek , jak zapominisz podlac to rosliny sie przez nia delikatnie trzymaja z gruntem i nie padana :) jedyny klopot to 2-3 razy trzeba przestawiac tace zeby rosliny sie nie przebily calkowicie glownymi korzeniami.

Edytowany przez tomek84pl, 02 lipiec 2014 - 21:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share Jeffo

Jeffo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 21:54

kto z was uprawia kapuste?? Pwiedzcie mi jak jak wsiałem w tacki nasiona i wrzucilem je do tunelu takiego 1m wysokiego przy czym podlewałem srednio 2razy dziennie ale na 5tyś nasion wzeszło może 2/2-5 i są bardzo nie równe,co mogłem zrobić żle?