Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1164 odpowiedzi na ten temat

#741 Share patri89

patri89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 maj 2014 - 22:17

kto z was uprawia kapuste?? jutro zrobię zdjęcie. a dlaczego miałaby iśc w kwiat ? kiedyś miałam kapustę pekinską poszła w kwiat bo dostała przymrozku. u sąsiadów nie ma tego zjawiska tylko umnie. a jeśli szła by w kwiat to w środku już by rósł a tam go nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 21:19
  •  

#742 Share cezar-c4

cezar-c4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 maj 2014 - 11:23

kto z was uprawia kapuste?? Albo przemrożona albo przegrzana... Zwinie się, tylko trochę później, i będzie podobna do pekińskiej...

#743 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 21 maj 2014 - 22:15

kto z was uprawia kapuste?? Witam. Kiedy koledzy zaczynacie wycinke kapusty z pod agro?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#744 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 24 maj 2014 - 10:32

kto z was uprawia kapuste?? Sezon wczesnej tunelowej zakończony, średnia cena wręcz powalająca, z pola pewnie pójdzie w cenie sadzonki.. :mellow:

#745 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 24 maj 2014 - 11:20

kto z was uprawia kapuste?? Biorąc pod uwagę że średnio wszyscy których znam co robią rozsady sprzedali kapusty od groma więc późnej będzie w tym roku bardzo dużo ... Zresztą kapucha na polu rośnie jak szalona i będzie straszny urodzaj i robota w plecy :(

#746 Share Jaxx

Jaxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 maj 2014 - 11:50

kto z was uprawia kapuste?? Witam, może mi ktoś powiedzieć gdzie na podkarpaciu mógł bym sprzedać kapustę białą? Czy są jakieś skupy? W tym roku mam pierwszy raz kapustę i jest jej niewiele bo coś 10 arów czyli około 1500 głów ale nie będę miał co z nią zrobić a nie wiem gdzie można ją sprzedać oczywiście oprócz bazarów.

#747 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 27 maj 2014 - 16:29

kto z was uprawia kapuste?? Z taką ilością nikt Cie nie potraktuje poważnie. Mogłeś pomyśleć o zbycie zanim ją posadziłeś.

#748 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 maj 2014 - 20:38

kto z was uprawia kapuste?? Panowie pomóżcie! Posiadam na swojej grządce około 200 sztuk posadzonej rozsady i codziennie po kilkanaście sztuk ubywa. Jest podgryzona a pod nią odkopuje białego pędraka (chrabąszcza). Co z tym zrobić? Jest jakiś sposób? Oprysk? Czy to coś da?

#749 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 27 maj 2014 - 21:13

kto z was uprawia kapuste?? To śmietka kapuściana, trzeba podlać na robala. Przejrzyj ten temat: http://www.agrofoto....a-w-kalafiorze/ i będziesz wszystko wiedział.

#750 Share DOMINIKCBE

DOMINIKCBE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 18:20

kto z was uprawia kapuste?? Koledzy szybko potrzebuje pomocy . Temat jest nastepujący Czy istneije środek który zwalczy chwast (chwast wysokość ok 30 cm )w kapuście Pryskałem Lotrlerem ale nic nie dało widocznie chwast juz za duży .Bradzo prosze o szybka odp . Z góry dzieki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 07:27

kto z was uprawia kapuste?? Moim zdaniem tylko glaca + jakiś dobry pielnik do międzyrzędzi tutaj pomoże. Chwasty są za duże.

ja mam inne pytanie czy mogę pryskać 3 tygodniową kapustę metazanexem? na broszurze do 10dni. Chwastów jest niewiele jak nigdy i dopiero wschodzą.. i może obyłoby się bez glacy.

#752 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 09:03

kto z was uprawia kapuste?? Spokojnie mozesz metazanexem, Jedynie co przeszkadza to spore liscie i pokrycie gleby nie jest tak dokladne jak zaraz po wsadzeniu.

Koledzy szybko potrzebuje pomocy . Temat jest nastepujący Czy istneije środek który zwalczy chwast (chwast wysokość ok 30 cm )w kapuście Pryskałem Lotrlerem ale nic nie dało widocznie chwast juz za duży .Bradzo prosze o szybka odp . Z góry dzieki :)

Mozesz sprobowac lentagranem ale na tak duzy chwast pewnie juz nie da rady. Zamiast lontrel'a mogles dac galere, sklad podobny tylko wzrocniony druga substancja aktywna.

#753 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 10:12

kto z was uprawia kapuste??

Moim zdaniem tylko glaca + jakiś dobry pielnik do międzyrzędzi tutaj pomoże. Chwasty są za duże.

ja mam inne pytanie czy mogę pryskać 3 tygodniową kapustę metazanexem? na broszurze do 10dni. Chwastów jest niewiele jak nigdy i dopiero wschodzą.. i może obyłoby się bez glacy.

Miałem ten sam problem i bałem się metazanexu i zrobiłem lentagranem i myślę że obejdzie się w tym roku bez haczki :) Tylko przed opryskiem dwa razy przejechałem wielorakiem :)

#754 Share Jeffo

Jeffo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 15:42

kto z was uprawia kapuste?? Witam.może mi ktoś pomoże ? Będę wysadzał teraz kapuste z rozsadników do gruntu i ile zastosować nawózu i jakiego na 1ha?

#755 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 07:46

kto z was uprawia kapuste?? http://www.minrol.go...a producent.pdf

Troche pozno pod koniec czerwca dowiadywac sie jak sie uprawia kapuste...
Ja stosuje 700kg NPK 7-20-30 500kg saletrzak , 200 kg sol potasowa, 200kg siarczan magnezu, poglownie 250 kg nitrabor podzielony na 2 dawki, plus mikro dolistnie.

#756 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 12:26

kto z was uprawia kapuste?? Tomek, wychodzi 1850kg na hektar? ;)

#757 Share Jeffo

Jeffo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 14:35

kto z was uprawia kapuste?? Dlaczego za późno?

Tak dużo ?

#758 Share Jeffo

Jeffo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 12:09

kto z was uprawia kapuste?? nikt nie udzieli mi rady?

#759 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 13:51

kto z was uprawia kapuste?? Odp na pytania:
-Dla czego tak dużo ???
-Bo kapusta lubi zjeść ;)
-Czy za późno ???
-No w lipcu to się zbiera z pola z nie sadzi jak masz już rozsadę do sadzenia to sadz bo "coś" jeszcze z tego będzie ale jak masz zamiar dopiero wysiewać to życzę powodzenia w uprawie :) Na pw wysłałem ci zdjęcie jak powinna wyglądać kapusta i tej porze :) Nie mogę tu wkleić linka bo pewnie zaraz bana dostanę ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 17:59

kto z was uprawia kapuste?? w sumie racja lepiej w poplonie zasiać np buraka cwikłowego czy pekina w sierpniu teraz w lecie nie ma tyle wody i kapusta trochę postoi zanim ruszy i plon już nie będzie taki jak ma być, a jaką masz odmianę ???