Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1164 odpowiedzi na ten temat

#701 Share kmi74

kmi74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 luty 2014 - 18:06

kto z was uprawia kapuste?? Panowie ostatnie 2-lata to dobre ceny bialei w sezonie a klapa z przechowalniczom.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 19:36
  •  

#702 Share kamslo15

kamslo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 luty 2014 - 23:21

kto z was uprawia kapuste?? witajcie, nigdy nie miałem styczności z uprawa kapusty ale planuje w tym roku pierwszy raz siać kapustę bardzo wczesna, najpierw do tunelu do którego wejdzie około 1 tys sztuk (zakupiłem odmianę RAYMA) a później inna odmiane na pole na około 0.5 ha.
Moje pytania, kiedy siac? ile nasion trzeba zakupić na te pól hektara? jakie środki stosować do prawidłowego rozwoju rośliny w obu przypadkach? jakieś odzywki czy nawozy? w jakich fazach dorastania? Rozsady planuje najpierw wysiać w drewniane skrzyneczki a później pikować do większych (5cmx5cm),dobrze? czy od razu zasiać w multipaletki np takie http://www.gieldarol...ozsadowe,613394 ? słyszałem ze podobno trudniej utrzymac w nich wilgoc? jak wygodniej później sadzić do tunelu lub na pole?

#703 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 14 luty 2014 - 15:26

kto z was uprawia kapuste?? a jakie masz gleby?? Nawadnianie jest?? bo to podstawa przy wczesnej. Kolejna sprawa jak nie masz pojęcia o kapuście to lepiej nie ryzykuj. Po co tracić pieniądze :wacko:

Edytowany przez MichalUrbaniak, 14 luty 2014 - 15:30.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 14 luty 2014 - 16:28

kto z was uprawia kapuste?? Niech wsadzi raz to mu się odechce ;) Ja zmniejszam letnią, na czerwiec-sierpień 60 tysięcy, więcej nie ma co szaleć.

#705 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 14 luty 2014 - 17:39

kto z was uprawia kapuste??

witajcie, nigdy nie miałem styczności z uprawa kapusty ale planuje w tym roku pierwszy raz siać kapustę bardzo wczesna, najpierw do tunelu do którego wejdzie około 1 tys sztuk (zakupiłem odmianę RAYMA) a później inna odmiane na pole na około 0.5 ha.
Moje pytania, kiedy siac? ile nasion trzeba zakupić na te pól hektara? jakie środki stosować do prawidłowego rozwoju rośliny w obu przypadkach? jakieś odzywki czy nawozy? w jakich fazach dorastania? Rozsady planuje najpierw wysiać w drewniane skrzyneczki a później pikować do większych (5cmx5cm),dobrze? czy od razu zasiać w multipaletki np takie http://www.gieldarol...ozsadowe,613394 ? słyszałem ze podobno trudniej utrzymac w nich wilgoc? jak wygodniej później sadzić do tunelu lub na pole?

A jaki masz siewnik do tej kapusty.... :ph34r: ?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#706 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 15 luty 2014 - 13:58

kto z was uprawia kapuste?? pewnie zbożowy...

#707 Share kamslo15

kamslo15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 luty 2014 - 17:49

kto z was uprawia kapuste?? gleba 3 klasa, studnia, duży staw. chce najpierw wychodowac sadzonki w ogrzewanym tunelu a pozniej je posadzic na pole, a jesli chodzi o sadzarke do sadzonek to tez mam w poblizu wiec nie bedzie problemu z pożyczeniem. W tym roku chce na probe zobaczyc jak to wszystko wyglada a w przyszlym chce sie nastawic na wieksza produkcje, ae jak widac kazdy trzyma swego i nie chce pomoc badz doradzic

#708 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 15 luty 2014 - 18:45

kto z was uprawia kapuste?? Powiem Ci tak poczytaj cały temat znajdziesz wszelkie informacje. Nikt Ci nie poda gotowej recepty bo taka nie istnieje. Wszystko zależy od pogody i warunków. Nikt CI nie będzie w ciemno doradzał bo później będziesz w nas kamieniami rzucał, że źle powiedzieli. Mam obawy że w tym roku pojawią się znowu skoczkowie i zamiast ceny będzie wielka lipa...

#709 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 15 luty 2014 - 21:17

kto z was uprawia kapuste?? kamslo a co ty się dziwisz, tutaj są tacy co uczą się robić kapustę od iluś tam lat i zdarzy się że coś nie wyjdzie a ty byś chciał gotową receptę na wielkie zyski w jednym poście
Na nadchodzący sezon to na naukę i praktyke sobie kamiennej głowy zasadź mniej stracisz...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#710 Share sajdi13

sajdi13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 luty 2014 - 12:46

kto z was uprawia kapuste?? Pytanie do kogoś kto zajmuje się kiszeniem kapusty.
Czym pomalować silos betonowy?
Myślałem o Famoksydzie III, a może lepiej folia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share michelz

michelz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 luty 2014 - 18:57

kto z was uprawia kapuste?? witam siejecie juz kołek jakie odmiany pod włóknine białej jak pogoda nie wyreguluje to żeczywiście możę być zagłada w 2013 dzięki gradobiciom ceny przez lato były niezłe ale u nas nie bylo gielda rybitwy to z sandomierza handlarze wozili

#712 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 16 luty 2014 - 19:56

kto z was uprawia kapuste?? mógłbyś napisać tak żeby szło cię zrozumiec?? :wacko:

#713 Share michelz

michelz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 luty 2014 - 20:00

kto z was uprawia kapuste?? kolek czyli prosto w grunt pod plaskie przykrycie

kolek czyli prosto w grunt pod plaskie przykrycie

#714 Share marek09103

marek09103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 luty 2014 - 19:49

kto z was uprawia kapuste?? na wczesn akapuste trzeba siac na poczatku stycznia i w na poczatku marca ma byc juz posadzona i na maja juz tniesz kazdy tak robi

#715 Share michelz

michelz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 luty 2014 - 18:55

kto z was uprawia kapuste?? pod płaskie przykrycie to w styczniu chyba za wczas

#716 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:33

kto z was uprawia kapuste?? Na początku marca nie zasadzisz. Tzn zasadzisz ale i tak nic z tej kapusty nie będzie. A siejemy nie w styczniu tylko około 7 tyg przed wejściem w pole...

#717 Share DOMINIKCBE

DOMINIKCBE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 21:21

kto z was uprawia kapuste?? Witam .Koledzy czy któryś z was uprawiał odmiane GABRIEL ??Jak plonuje,jaki wygląd estetyczny , jakie wady??

Edytowany przez DOMINIKCBE, 03 marzec 2014 - 21:22.

#718 Share Ogrodnik

Ogrodnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 14:16

kto z was uprawia kapuste?? Witam
Posadziliście już wczesną ? Jak rośnie? pozdro

#719 Share Tiger32

Tiger32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 17:15

kto z was uprawia kapuste?? Teraz jak się wsadzi kapuste w grunt to się tylko ją zniszczy w nocy jest 0 stopni a w dzień kilka, minie okres wegetacji i nic wielkiego z niej nie bedzie ,a jeśli jeszcze przyjdą mrozy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share Ogrodnik

Ogrodnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 17:47

kto z was uprawia kapuste?? Tiger32 oczywiście chodzi o kapustę wczesną tunelową nie gruntową. Nikt o zdrowych zmysłach nie sadzi do gruntu o tej porze. Pozdro