Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1164 odpowiedzi na ten temat

#661 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 19:55

kto z was uprawia kapuste?? Dziwne bo ja też jestem z okolic Charsznicy i na skupach za kapustę od 1,20 kg.- 3,5 kg cena 32 gr.a za 4 - 6 kg jest cena 45 gr. taka jest cena aktualna.

Edytowany przez Camel7771, 24 styczeń 2014 - 19:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 01:02
  •  

#662 Share kmi74

kmi74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 11:42

kto z was uprawia kapuste?? Wiec wiesz kto placi 45gr a poprostu niewiesz jeszcce kto placi 40

#663 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 13:05

kto z was uprawia kapuste?? Faktycznie nie wiem kto płaci 40 gr. bo sprzedaję do wszystkich i takiej ceny nikt nie oferuje. A jeśli ktoś płaci to ja zrobię ci 10 ton po 35 gr. to zarobisz 500 zł. bez roboty. ok?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share kmi74

kmi74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:09

kto z was uprawia kapuste?? Sory camel z tym 40gr ale jedna osoba wprowadzila mnie w blad chociaz dzisaj doszly mnie sluchy ze w makowie ladowal ktos po 0.40gr. Dzwonilem tez do chandlarza z pod krakowa oglasza sie na igricie dalby u nas na miejscu 36gr ale nie dyskutowalem czy toilosc tir czy mniej bo ta cena mnie nie interesuje. W kazdym razie ja ciebie znam i ty mnie tez.

Sory camel z tym 40gr ale jedna osoba wprowadzila mnie w blad chociaz dzisaj doszly mnie sluchy ze w makowie ladowal ktos po 0.40gr. Dzwonilem tez do chandlarza z pod krakowa oglasza sie na igricie dalby u nas na miejscu 36gr ale nie dyskutowalem czy toilosc tir czy mniej bo ta cena mnie nie interesuje. W kazdym razie ja ciebie znam i ty mnie tez.

#665 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 23:32

kto z was uprawia kapuste?? panowie jaką odmiane kapusty wczesnej polecicie ? zastanawiam się czy wybrać te z krótszym okresem wegetacji i masie ok 1,5 czy dłuższym i masie do 3 kg ? warunki jakie mam to grzany tunel na flance, wielodoniczki na 50 000 sztuk, ponad hektar bardzo dobrego pola, do tego deszczownia i dostęp do wody na podlewanie, rosliny nie będą przykrywane folią ani agro włókniną, jest to mój pierwszy rok uprawy wczesnej kapusty i nie wiem które lepiej wybrać, osłon nie będzie ponieważ wszystko daje pod sprawdzoną uprawe ziemniaka. co polecicie ? może jakaś konkretna odmiana ? :)

#666 Share kmi74

kmi74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 09:05

kto z was uprawia kapuste?? Tropot i obawiam sie ze ostatni a te dni to nie beda mialy wiekszego znaczenia u nas to nawet miastowi odbierajom dzierzawy pod wczesnom.Pamietaj gdzies zgubil tam szukaj.

#667 Share tropt

tropt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 09:53

kto z was uprawia kapuste?? nie bardzo rozumiem twoją wypowiedz, możesz jaśniej ? :)

#668 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 30 styczeń 2014 - 12:48

kto z was uprawia kapuste?? No i ja mogę Ci wytłumaczyć. W normalnym roku cena za wczesne bez okryc to 1-1,2zł. W tym roku większość wczesnych i średniowczesnych kapustnych była droga. Wystarczy ładnie policzyć, że sadzimy ok 50 tys szt na ha razy niech będzie 4 zł i wychodzi piękny wynik 200000 zł z ha. No kosmiczna kwota!

Teraz trzeba się zastanowić jakie były powody takich cen. Ciekawe, może faktycznie to jest super dochodowa uprawa (z sinusoidalną zmienną cen rynkowych)? A może te ciągłe opady i gradobicia w 2013 zniszczyły dużą częśc upraw?
Tak jak np u mnie gdzie z hektara zostało 0,5ha. I możliwe że tak było u każdego kto zazwyczaj zajmuje się tą uprawą.

Niech teraz w roku 2014 wszystko uda się ładnie i gładko. Ja będe miał hektar i każdy kto zazwyczaj zajmuje się wczesnymi bedzie miał tyle co zawsze, ale dodatkowo będzie jeszcze drugie tyle NAPALEŃCÓW ze swoimi hektarami wczesnych kapustnych. Wtedy można łatwo wyliczyć 50 tys x 0,5zł wychodzi 25000zł.

Teraz pomyśl sobie kolego czy chce Ci się "szukać tego co zgubiłeś" tak jak to pięknie ujął kolega kmi74 w uprawie kapusty, skoro masz już swoją SPRAWDZONĄ uprawę wczesnych ziemniaków.

Jeśli te proste wyliczenia nie obrazują sytuacji to poproś kogoś doświadczonego zeby zrobił Ci zestawienie kosztów w uprawie wczesnych kapustnych. Może będzie jaśniej

#669 Share kmi74

kmi74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 13:38

kto z was uprawia kapuste?? Kolega lampo przedstawil tutaj bardzo optymistyczna wersje po 2-latach dobrych cen kapust wczesnych ktorebyly dosyc wysokie az do jesieni i 3-roku totalnej klapy kapusty przechowalniczej obawiam sie ze trzeba bedzie ja sprzedac talerzuwce.

#670 Share BrT93

BrT93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 17:10

kto z was uprawia kapuste?? Witam1 panowie jak oceniacie ten rok z wczesną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:48

kto z was uprawia kapuste?? koledzy zgadzam sie z wami jesli pogoda nie zniszczy tego co bedzie wsadzone to zycze wszystkim powodzenia. Cena będzie oscylowała w granicach 40-50gr i tylko talerzówka ja spotka bo co z tego że niektórzy z nas mają stałą współprace jak przy takich cenach nie bedzie sie opłacać zbierać z pola. A tzw. skoczków sie bardzo w tym sezonie obawiam jesli kolego masz ziemniaka wczesnego to po koleżeńsku ci powiem nie baw sie we wczesny towar bo to szkoda twoich nerwów i twoich pieniedzy a w normalnych warunkach pogodowych od lat jedziemy na zero a w powodziowych nie mamy co zbierać.

#672 Share kmi74

kmi74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:28

kto z was uprawia kapuste?? Panowie co tam slychac w kraju z cenami i zejsciem bialej u nas w malopolscena 100% mozna sprzedac po 40gr calego tira.I wydaje sieze ruch za biala coraz wiekszy a jeszcze podejrzewam jest to oczywiscie moje zdanie ze zdecydowana wikszosc jak na ten okres czasu posiada kapuste kiepskiej jakosci.

#673 Share kamilus1025

kamilus1025

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:44

kto z was uprawia kapuste?? Jeśli w tym roku pogoda dopisze to przemysł we wrześniu/październiku za kapuste zaoferuje po 7 groszy <_<

#674 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 21:46

kto z was uprawia kapuste?? Nie raz tak bywało w przemyśle. Kto jeszcze zbiera kombajnem i osiagnie plon powyżej 120t/ha to coś zarobi.

#675 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 22:29

kto z was uprawia kapuste?? Tak bo kombajn pewnie dostał za darmo a traktory ma na wodę, 120 ton mu urosło bez nawozu a kapusta to chyba Kamienna Głowa czyli 50zł za nasiona na hektar ;) 70zł za tonę nawet przy wydajności 150 ton z hektara to co najwyżej odzyskanie kosztów.

#676 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 31 styczeń 2014 - 22:43

kto z was uprawia kapuste?? haha Badylarz dobrze to napisałes:P :lol:
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#677 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:50

kto z was uprawia kapuste?? a ty bydlarz takie pogadanki to zostaw do siebie bo takie głupoty gadasz ze sie czytac nawet nie chce. a jak ku...rwa sadzisz kapuste do przechowywania i stoisz na wrocławiu 4
doby i podajesz po woreczku za 3-4zł /25 to wtedy co????????? nasiona, produkcje masz za darmo ciągniki na wode, wtedy masz murzynów do wycinki za free przechowywanie szykowanie do sprzedaży worki itp transport na giełde opłaty wjazdu i stoisz i prosisz sie handlarzyka który w odróżnieniu od ciebie żyje jak Pan. Pomyśl zawsze zanim coś napiszesz bo jak w przemyśle bedzie taniutko to i na tej twojej giełdzie nikt cię nie będzie znał. I jeszcze są tacy co popierają nic nie znaczace wypowiedzi.
ZA MYŚLENIE SIĘ NIE PŁACI!!!

Pkt. 1.12 – prowokowanie do kłótn

Edytowany przez razor275, 03 luty 2014 - 09:14.

#678 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 02 luty 2014 - 11:35

kto z was uprawia kapuste?? Informuję, że użytkownik "ziomalek0" w ogóle mnie nie zna a na forum wypisuje wyssane z palca informacje, ja nie mam zamiaru zniżać się do jego poziomu i kontynuować tej żenującej dyskusji, dlatego proponuję wrócić do głównego wątku tematu bo tego typu "wycieczki osobiste" są dla mnie żałosne.

A po drugie to mój login to: "Badylarz" a nie "bydlarz", pisałem Ci o tym nie raz Panie "ziomalku zero" ale widocznie albo nie potrafisz czytać albo pisać. Jeśli masz jeszcze jakieś problemy do mnie to pisz mi o tym na PW a nie rób na forum syfu z tego typu wypowiedziami.

#679 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 02 luty 2014 - 11:56

kto z was uprawia kapuste?? Chłopaki, żeby wrócić do głównego tematu, to ja mam takie pytanie, w tamtym roku zacząłem z kapustami i duża część zaczęła mi pękać, jaka może być przyczyna tej dolegliwości?? przenawozowałem coś czy jakaś inna przyczyna??
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 02 luty 2014 - 12:22

kto z was uprawia kapuste?? Wczesna kapusta Ci pękała czy jaka? Przyczyn może być wiele, za długo przetrzymałeś ją w polu albo np. rosła niepodlewana, potem dostała dużą dawkę wody i zaczęła gwałtownie rosnąć i pękać. Niektóre odmiany mają też większą tendencję do pękania, napisz więcej szczegółów.