Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1164 odpowiedzi na ten temat

#601 Share Szyna

Szyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 21:24

kto z was uprawia kapuste?? Ta która ma 80 dni (Quartz) nie więdnie ale właśnie się boje że wkońcu padnie. A druga ma ponad 40 dni i właśnie pada. Jeszcze nigdy nie miałem takich problemów ze śmietką. Zawsze zabezpieczyłem rozsade przed sadzeniem później oprysk po posadzeniu i śladu nie było a w tym roku tragedia. W tym roku już się nie podniosę. Masakra......

Edytowany przez Szyna, 04 sierpień 2013 - 21:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 08:08
  •  

#602 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 22:33

kto z was uprawia kapuste?? Witam,
z góry przepraszam,że tak zupełnie z innej beczki,ale chciałbym się dowiedzić jak jest u was ze zbytem kapusty białej, jestem z woj.pomorskiego i koło mnie za bardzo nie ma przetwórni czy coś w tym stylu, kilka juz lat nie miałem kapusty w wiekszej ilości, a planuję pod przyszły rok zostawic około 1 ha na uprawę własnie kapusty, czy mógłby mi ktos pomóc? jak zdobyć np.kontrakt na to warzywo?

z góry dziękuję za pomoc!!!

Edytowany przez maciekmaciek30, 04 sierpień 2013 - 22:36.

#603 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 07:23

kto z was uprawia kapuste?? Nie musisz mieć żadnego kontraktu na kapustę. Poszukaj w internecie kto kisi kapustę, ludzie swoje strony mają, zresztą jeśli będzie zejście na kapustę to dasz ogłoszenie że masz do sprzedania i sami cie znajdą, a jeśli zejścia nie będzie to tależówka i wiesz co dalej robić.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#604 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 07:48

kto z was uprawia kapuste?? Już się zaczyna ;) "kilka juz lat nie miałem kapusty w wiekszej ilości, a planuję pod przyszły rok zostawic około 1 ha na uprawę własnie kapusty" :D

Co do śmietki kolego to nie widzę innego wyjścia jak podlewanie jej, chociaż tą mniejszą powinieneś podlać tylko, że jak już pada to może być za późno niestety :/ Ta 80-dniowa jak już wiąże główki to powinna dociągnąć bez problemu. Masz deszczownię?

#605 Share Szyna

Szyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 10:33

kto z was uprawia kapuste?? Niestety nie mam. a Może by ją dokarmiać dolistnie jeżeli ma uszkodzony system korzeniowy to poprzez liścia będzie pobierać składniki i zrobi główki. Właśnie myślę coś wykombinować do opryskiwacza polowego, jakieś lańce żeby podlać to kapustę 40 dniową pod korzeń. Może być podlewana Dursbanem bo dość sporo mi go zostało????

#606 Share rafallodzkie

rafallodzkie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 12:21

kto z was uprawia kapuste?? nie zastanawiaj się tylko podlewaj liście składają się do środka więc płyn i tak pleci pod korzeń stężenie 1l na 800 litrów wody koło setki pod kapuche i masz problem z głowy pytanie tylko dlaczego tak długo się zastanawiasz dursban jest środkiem bardzej na wierzch niż pod korzeń

#607 Share Szyna

Szyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 09:19

kto z was uprawia kapuste?? To może Bi 58 albo Danadim???

#608 Share rafallodzkie

rafallodzkie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 14:36

kto z was uprawia kapuste?? oby dwa są dobre

#609 Share Szyna

Szyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 15:56

kto z was uprawia kapuste?? Spróbuje jeszcze raz opryskać ale nie wiem czy to coś pomoże bo już pryskałem Danadin 1000l wody puźniej Proteusem i śmietka dalej szaleje. Nie widzę żeby chodź trochę padła.

#610 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 08 sierpień 2013 - 19:54

kto z was uprawia kapuste?? Jak tam u was kondycja zimowych kapust? jakie prognozujecie ceny?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#611 Share androch1

androch1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 18:43

kto z was uprawia kapuste?? kapusty odmian ramco i novoton zapowiadają ładny plon ,fakt kapusty deszczowane

#612 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 13:17

kto z was uprawia kapuste?? Kolego Szyna na smietke najlepiej wychodzi Movento, dawka 0,75l ha przy malej kapuscie i po problemi nawet jak larwy sa juz pod korzeniem. Nie wiem czy zadziala na ta duza, sprobuj moze podnies dawke do 1l/ha

#613 Share Szyna

Szyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 19:17

kto z was uprawia kapuste?? Witam panowie próbowałem już wielu środków, dawałem nawet 1600l na ha. Nie pomogło. Dopiero użyłem Proteus w dawce 1 litr na ha w 350l wody żeby dokładnie pokryć liścia bo działa on systemicznie i po 7 dniach śmietka w końcu padła. Ale trochę przerzedziła kapustę.

#614 Share krysztofor

krysztofor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 10:10

kto z was uprawia kapuste??

Jak tam u was kondycja zimowych kapust? jakie prognozujecie ceny?

Kapusty zimowej w mojej okolicy mniej,do kwaszenia sporo,brak deszczu nadal.
Jest szansa na dobra cene.
Swietokrzyskie

#615 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 16:04

kto z was uprawia kapuste?? U nas też mało widać kapusty na polach - łódzkie. I kapusty ogólnie są słabe. Z pewnością cena powinna być lepsza niż rok temu ale co będzie to się okaże.

Ja obecnie sprzedaję kapustę białą kaliber od 1kg w zwyż na markety po 1zł/kg.

#616 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 13 sierpień 2013 - 18:59

kto z was uprawia kapuste?? Na kilogramy z pola po złotówce to pasuje... Oby się ta cena utrzymała cały sezon...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#617 Share ryysiu

ryysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 19:30

kto z was uprawia kapuste?? Mam na jednym polu 1 ha kalafiora Kacper, 1 ha kapusty czerwonej, 1 ha kapusty włoskiej i znowu 1 ha kalafiora Kacper, 1 kalafior lekko śmietka zjadła, kapusty nie ruszone, i ten ostatni 1 ha Kacpra, zostało jakieś 20%, 80% zjadła śmietka. Wszystko sadzone ok 10 czerwca, jednakowo opryskiwane, czy śmietka atakuje losowo??

#618 Share janek9335

janek9335

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 06:00

kto z was uprawia kapuste?? Jakie ceny kapust na te chwile?

#619 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 07:11

kto z was uprawia kapuste?? Panowie jaka cena za kg kapusty w wielkopolskim?? Temat coś ucichł wszyscy charatają kapustę i czasu brak??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#620 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 29 sierpień 2013 - 11:19

kto z was uprawia kapuste?? Witam, jakimi środkami zwalczacie choroby, dotychczas poszedł Topsim i Amistar, co jeszcze dać?