samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

janusz20    106

Ciekawe jak długo ta dobra cena się utrzyma, obawiam się aby zaraz po świętach nie było klapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmi74    0

Niewiem jak u was ale w malopolsce do swiat to bedzie po kapuscie i moze byc problem z zaladunkiem tira

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androch1    0

jeżeli ktoś potrzebuje rozsadę kapusty Novoton to zostało mi 14 tyś w multipletach rozsada idealna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo2010    0

Mam pytanie- na ok. 0,5 ha posadziłem wczesną kapustą- byłem właśnie na polu i zauważyłem, że zaczęła ją brac kiła- co zrobic? Czym pryskac? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilus1025    14

Uuu to już po ptokach, środek Altima jest 1l koszt 285zł ale on bodajże działa zapobiegawczo a nie już jak sie kiła rozwinęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Powiedzcie mi potrzebuję jakiś środek na chwasty w kapuście.Kapusta sadzona 25 i 26 kwietnia czyli ma gdzieś 16-17 dni czy metazanex bedzie dobrym wyborem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Najlepszym wyborem niestety jest haka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Trochę późno na Metazanex kolego. Radziłbym go stosować tak do 10 dni po posadzeniu, na wilgotną glebę. Z tego co pamiętam to chyba nawet tak na ulotce pisze o tych 10 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

A co mógłbym zastosować innego ??? Gleba akurat jest przejechana wielorakiem i wilgotność też jest bo cały czas przepaduję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patri89    0

witam mam pytanie co do uprawy kapusty, w tym roku rośnie mi jakaś dziwna

dziwnie zawija główkę ma w środku taką pustkę , na dodatek zwija głóke nie okrągłą/owalną tylko podłużną nie wiem jak to określić w porównaniu z normalną główką po przekrojeniu właśnie te podłużnemają mniej liści zwiniętych w środku

na całej partii ok 5tys. są 3 rządki gdzie właśnie takie rosną, reszta zawija się normalnie., niby zwykła kapusta odmian jetma, nozomi, to te najwcześniejsze, problem też widze w innych odmianach nieco późniejszych od wymienionych. w tym roku kapustę tą posadziłam na nowym stanowisku. czy miał ktoś juz taki przypadek ? co moge zrobić aby zapobiec temu zjawisku w późniejszych odmianach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patri89    0

jutro zrobię zdjęcie. a dlaczego miałaby iśc w kwiat ? kiedyś miałam kapustę pekinską poszła w kwiat bo dostała przymrozku. u sąsiadów nie ma tego zjawiska tylko umnie. a jeśli szła by w kwiat to w środku już by rósł a tam go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar-c4    0

Albo przemrożona albo przegrzana... Zwinie się, tylko trochę później, i będzie podobna do pekińskiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Sezon wczesnej tunelowej zakończony, średnia cena wręcz powalająca, z pola pewnie pójdzie w cenie sadzonki.. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Biorąc pod uwagę że średnio wszyscy których znam co robią rozsady sprzedali kapusty od groma więc późnej będzie w tym roku bardzo dużo ... Zresztą kapucha na polu rośnie jak szalona i będzie straszny urodzaj i robota w plecy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaxx    0

Witam, może mi ktoś powiedzieć gdzie na podkarpaciu mógł bym sprzedać kapustę białą? Czy są jakieś skupy? W tym roku mam pierwszy raz kapustę i jest jej niewiele bo coś 10 arów czyli około 1500 głów ale nie będę miał co z nią zrobić a nie wiem gdzie można ją sprzedać oczywiście oprócz bazarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Z taką ilością nikt Cie nie potraktuje poważnie. Mogłeś pomyśleć o zbycie zanim ją posadziłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Panowie pomóżcie! Posiadam na swojej grządce około 200 sztuk posadzonej rozsady i codziennie po kilkanaście sztuk ubywa. Jest podgryzona a pod nią odkopuje białego pędraka (chrabąszcza). Co z tym zrobić? Jest jakiś sposób? Oprysk? Czy to coś da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOMINIKCBE    0

Koledzy szybko potrzebuje pomocy . Temat jest nastepujący Czy istneije środek który zwalczy chwast (chwast wysokość ok 30 cm )w kapuście Pryskałem Lotrlerem ale nic nie dało widocznie chwast juz za duży .Bradzo prosze o szybka odp . Z góry dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj