Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1165 odpowiedzi na ten temat

#561 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 21:08

kto z was uprawia kapuste?? a jak tam badylarz wygląda kapusta i kalafior w słoncu kładzie sie czy widac w niej wigor jak u sasiadów???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 15:30
  •  

#562 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 08:34

kto z was uprawia kapuste?? Na 3 polach mam wczesne kapusty to na 1 zrobiła się blada i stoi w miejscu a na dwóch pozostałych jest dosyć dobrze. U sąsiadów tragedia kapusty sadzili ze dwa tygodnie przede mną a teraz wszystko maleje w oczach moje już są większe, kalafior kapusta tam gdzie woda stała leży plackiem, a teraz przy takim słońcu to nawet ta niezalana będzie się kłaść od nadmiaru wilgoci. Pekiny tam gdzie więcej wilgoci miały to wszystko robi się żółte.

#563 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 22:13

kto z was uprawia kapuste?? jakie macie ceny nma giełdach na kapuste wczesna. Mówie oczywiscie o ładnym towarze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#564 Share Szyna

Szyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 20:26

kto z was uprawia kapuste?? Witam panowie mam również ten problem. Kapusta którą wysadziłem przed tymi deszczami 11 maja zamiast rosnąć kurczy się liście fioletowieją. Czy jest jakis sposób żeby chociaż część uratować czy to już kaplica?? a ta którą sadziłem puźniej narazie wydaję się wporządku ale w razie czego można czymś zapobiec?? prosze o podpowiedzi. Pozdrawiam

#565 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 21:03

kto z was uprawia kapuste?? Jakieś odżywki na regeneracje korzenia, coś fosforowego np. OSD. Międzyrzędzia przejechałeś "opyłaczem" żeby kapusta trochę powietrza dostała i pole obsychało? To też dużo daje.

#566 Share Szyna

Szyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 16:21

kto z was uprawia kapuste?? Posypałem nawozem i przeratkowałem. Następnego dnia opryskałem dolistnie i na grzyba. Może coś z tego będzie.

#567 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:53

kto z was uprawia kapuste?? Jak tam koledzy zbiór kapusty u was wygląda? Ja już 50% wczesnej sprzedałem towar ładny w granicach 2-2,5kg cena w okolicach 2,70 kalafior cenowo gorzej i zastój towaru mało ale podaż zerowa. U mnie będzie dopiero za jakieś 10 dni i od jutra deszczowanie!!!

#568 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 08:00

kto z was uprawia kapuste?? Rosja chce się uniezależnić od importu warzyw

"Prawdopodobnie w ciągu pięciu kolejnych lat Rosja uniezależni się od importu kapusty i buraków. Znacznie zaś spadnie import cebuli, marchwi oraz ziemniaków. Największymi dostawcami warzyw na rosyjski rynek są: Holandia, Polska, Włochy, Francja i Niemcy."
Źródło:
http://www.fresh-mar...Owoce;n27480846

Jeśli to się sprawdzi to jeszcze kilka lat i te nasze zimowe towary będziemy sobie mogli w d*pe wsadzić jeśli będzie taka nadprodukcja jak teraz, chyba, że będą się powtarzać takie anomalia pogodowe jak mamy teraz, że u nich wytopi towar. Ale skoro już tak się nastawiają na uprawę tych warzyw i uniezależnienie się m.in. od dostaw z Polski to nie wróży nam nic dobrego niestety.

#569 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 14:00

kto z was uprawia kapuste?? Nie siejmy paniki panowie już mieli sie uniezależnic w innych dziedzinach i raczej im to nie wychodzi. To tylko ściemnianie nic nie znaczące można to porównać z informacja w programie agrobiznes że w tym roku będzie więcej zboża niż w roku ubiegłym a przecież to śmieszne i celowe żeby nie robić szumu na rynku.A jak tam badylarz zaczałes juz kapuste??? Jaka cena na wrocławiu???

#570 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 12:03

kto z was uprawia kapuste?? chłopaki mam problem, robiłem oprysk, w poniedziałek rano, nie ma lekko, bo tantniś dalej żre kapuche... dałem Karate, w piątek Proteus poszedł ale nie dawał rady i Karate chciałem poprawić ale efektu nie widać ;/

co radzicie?? jak bd czekał to mi zeżre wszystko...

większa dawka niż zalecana i 400l na hektar.... fajnie były pokryte rośliny, jeszcze Protektor dałem tak jak zawsze i nie wiek cholera co sie dzieje... gorąco nie było, wcześnie rano pryskałem... o 6 na polu byłem.
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 12:18

kto z was uprawia kapuste?? Daj na hektar 0,5l Nurelle + 1l Bi, po takim koktajlu nawet zające powinny paść na polu :D

#572 Share Szyna

Szyna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 11:03

kto z was uprawia kapuste?? A skąd wziąść Nurele jak jest wycofana.
a co zrobić jak gąsienice się wylęgły szaleją jak wściekłe w zwijających się główkach a cały czas pada???czy to opryskać żeby deszcz nie kolidował.

#573 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 16:36

kto z was uprawia kapuste?? jest wycofane?? a na stronie dowagro.com po polsku normalnie jest, więc nie wiem...

szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, dzisiaj dałem Karate znowu i Movento, bo Mączliki też szaleją, jak nie pomoże to we wtorek jade tym co gadasz...

bi już kurde nie miałem, tak też by poszło...

#574 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 18:47

kto z was uprawia kapuste?? My kupujemy Nurelle w sklepie bez żadnych problemów, było wycofane ale już jest dostępne.

Wczoraj daliśmy 0,5l Nurelle + 0,5l Bi na hektar, do tego fungicyd, odżywka i "przylepiec" i dzisiaj widać, że wszelkie cholerstwo z kapusty padło bo też miałem problemy na dwóch kawałkach, przez te parę dni upałów strasznie zaatakowały pola i opryski nie działały tak jak powinny, wczoraj było chłodniej i widać efekt.

#575 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:03

kto z was uprawia kapuste?? ja jestem ciekawy co te movanto pokaże, dałem z protektorem, fajnie zpolimeryzował... mam nadzieje że coś to da...

pierwszy raz kapusta... nie ma lekko.

#576 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 12:38

kto z was uprawia kapuste?? ja też miałem cieżko z tatnisiem w kalafiorze dałem 1,5l na ha dursbanu i 800l wody na ha i wszystko padło dzisiaj powtórka dla bezpieczenstwa i bedzie ok

#577 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 17:09

kto z was uprawia kapuste?? a znacie jakiś sposób na dzikie gołębie poza wieszaniem strachów bo te france mi wszystko poobgryzają

#578 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 21:42

kto z was uprawia kapuste?? Ja mam natomiast problem ze stadkiem zajęcy... Badylarz mówisz Ze twój koktajl działa na zające?? :blink:

#579 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 18:53

kto z was uprawia kapuste?? ja jutro sprawdzam co Karate z Movanto zrobiło, wczoraj już było chyba widać efekt, jakoś na 70 roślin jednego znalazłem, może sie za mało nażarł,

na ogródku mamie potrułem i zadziałało, ale wiadomo, ręcznym to całkiem inna sprawa, ja daje około 400l/ha i wydaje mi sie że to troche mało jest, bo czasami nie wszystko sie pokryje, jade 4 na godzine,

następny oprysk musze zrobić wolniej i z większą ilością wody, może sie poprawi...

zające też mi łażą i gołębie strachy tylko trche pomagają, nakupiłem petard i bd wieczorem strzelać, musza jeszcze z myśliwym pogadać co by pomogło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 19:40

kto z was uprawia kapuste??

Ja mam natomiast problem ze stadkiem zajęcy... Badylarz mówisz Ze twój koktajl działa na zające?? :blink:

Heh, z tymi zającami to tak dla humoru było napisane ;)