Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1164 odpowiedzi na ten temat

#501 Share bamber1990

bamber1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 19:56

kto z was uprawia kapuste?? duzo macie zamiar sadzic kapusty w tym roku?rozmawialem z pracownikiem firmy syngenta i powiedzial ze kiepsko ze zbytem nasion jest a jestem ciekaw jak jest w rzeczywistosci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 09:12
  •  

#502 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 20:52

kto z was uprawia kapuste?? Ponad 5 hektarów.

#503 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:39

kto z was uprawia kapuste?? kolego bamber to masz bardzo zle informacje mam kolege na duzej hurtowni to tyle nasion co w tym roku nie sprzedalo sie od kilku lat nie wyrabiaja z zamowieniami

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czy warto uprawiać dynie? zobacz »

•  

#504 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 21:52

kolego bamber to masz bardzo zle informacje mam kolege na duzej hurtowni to tyle nasion co w tym roku nie sprzedalo sie od kilku lat nie wyrabiaja z zamowieniami

A może ma dobre informacje? Bo u mnie też mówią, że nasiona bardzo słabo się sprzedają.

#505 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:35

kto z was uprawia kapuste?? ale kto mówi u ciebie tylko i wyłacznie producenci ktorzy nie maja pojecia o ilosci sprzedazy nasion wszystkich firm figurujacych w katalogach warzywnych na jednej z wiekszych hurtowni w polsce

#506 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 08:26

ale kto mówi u ciebie tylko i wyłacznie producenci ktorzy nie maja pojecia o ilosci sprzedazy nasion

Człowieku o czym Ty piszesz? Czy ja napisałem, że to producenci mi mówili, że kupili mało nasion lub, że słyszeli, że mało nasion się sprzedaje?

Takie sensacyjne informacje na początku każdego sezonu mnie bawią. Gratulacje, że masz takie znajomości i kontakty, heh ;) Na siłę chcesz z siebie zrobić wielkiego fachowca i znawcę tematu ale Ci to słabo wychodzi.

#507 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 20:52

kto z was uprawia kapuste?? No słuchaj ty piszesz jeszcze wieksze glupoty bydlarz. Jedno ze masz znajomosci w sklepie wsiowym z nasionami a drugie to pisales wyzej ze sadzisz 5 ha kapusty a z tego co wiem to ty sadzisz 5 ha ale na 5 lat i co ludzi wprowadzasz w błąd żal mi cie kolego naprawde i w odróżnieniu od ciebie nie zimuje na wrocławskiej giełdzie tylko mam kontakty w sprzedazy warzyw

#508 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 22:22

kto z was uprawia kapuste?? Nie "bydlarz" a "Badylarz" jak już coś to po pierwsze, nie wiem czy celowo zniekształcasz ten login czy nie potrafisz go poprawnie przeczytać? Nie mam zamiaru się kłócić o ilość sprzedawanych nasion ale w tej chwili mnie obrażasz zarówno jeśli chodzi o moje "znajomości" jak i to, że niby kłamię pisząc o tym areale kapusty, nie znasz mnie osobiście, nie widziałeś ani mnie ani mojego gospodarstwa i bezpodstawnie piszesz tu coś takiego. Co do zbytu mojego towaru to również jesteś ostatnią osobą, która wie coś na ten temat. Na Wrocław jeżdżę cały sezon bo też tam mam swoich klientów ale nie mam zamiaru się tutaj tłumaczyć więcej.

Lubię dyskutować i lubię nawet wymianę zdań osób o różnych poglądach ale to co pokazałeś w dwóch ostatnich postach świadczy o tym, że zamiast podać konkretne normalne, prawdziwe argumenty wolisz bezpodstawnie oczerniać ludzi i pisać po prostu kłamstwa.

Nawiązując do tematu to ciekawie się robi na rynku kapust. U nas za białą płacą obecnie 40 groszy za kilogram, w innych miejscach nawet 50 i popyt jest ogromny. Oby tak dalej.

#509 Share rafallodzkie

rafallodzkie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 09:36

kto z was uprawia kapuste?? jak ma nie być popytu jak młoda kapusta może będzie pod koniec maja ogólnie nowalijka mocno będzie opóźniona aby mieć nadzieje że to odbije się na cenach :)

#510 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 kwiecień 2013 - 13:34

kto z was uprawia kapuste?? Zna ktoś z was odmiane huricane? jakie doświadczenia? warto posadzić po ziemniakach?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 15:45

kto z was uprawia kapuste?? W tym roku po ziemniakach chyba tylko Hurricane będzie w stanie dać zadowalający plon. Rośnie szybko i jakość porównywalna z odmianami do przechowania, ale jak się przechowuje to nie wiem bo zawsze sprzedawaliśmy ją na jesieni. Pewnie do lutego/marca powinna poleżeć spokojnie ale odmianom typowo na przechowanie z pewnością nie dorówna.

#512 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 kwiecień 2013 - 18:03

kto z was uprawia kapuste?? no właśnie 97 dni wegetacji, kolega uprawiał i mówi że nawet ładna i dłużej leży od faktora.(którego przeważnie sadziłem po ziemniakach ale obawiam się że w tym roku nie zdąży się zwinąć) Jakby doleżała ładnie do lutego to byłbym bardzo zadowolony

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#513 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 06:56

kto z was uprawia kapuste?? Ja tu nikogo nie obrażam tylko pisze jak jest. To raczej ty bydlarz piszesz post niepotrzebny i nic nie znaczacy na tym forum i ja nic na to nie poradze zajmij sie tematem albo nie wchodz na to forum bo tylko duzo niepotrzebnych tekstów ludzie czytaja i mysla ze dowiedza sie czegos ciekawego a tu masz bydlarz bajeczki pisze.

A co do ceny kapusty to znajomy byl na kaliszu i była wczoraj 17zł/25kg poszła moment bo nie było dużo towaru. Pozdrawiam mądrych producentów na tym forum.

#514 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 10:47

Ja tu nikogo nie obrażam tylko pisze jak jest. To raczej ty bydlarz piszesz post niepotrzebny i nic nie znaczacy na tym forum i ja nic na to nie poradze zajmij sie tematem albo nie wchodz na to forum bo tylko duzo niepotrzebnych tekstów ludzie czytaja i mysla ze dowiedza sie czegos ciekawego a tu masz bydlarz bajeczki pisze.

Człowieku Ty masz problemy albo z pisaniem albo z czytaniem bo już nie raz tu pisałem, że mój login jest inny.

Jakie bajeczki za kogo Ty mnie masz? Nie znasz mnie ani nigdy nawet nie widziałeś a sugerujesz, że ja tutaj ludzi okłamuję, no proszę Cię... Z mojej strony to tyle w temacie nie mam zamiaru więcej kłócić się z osobą, która mnie nie zna a pisze jakieś teorie wyssane z palca.

Na giełdach cena kapusty dochodzi już do 0,80zł za kilogram...

#515 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 15:32

kto z was uprawia kapuste?? Nie ma to jak cena włoskiej obecnie

Edytowany przez magnum123, 13 kwiecień 2013 - 16:06.

#516 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 16:39

kto z was uprawia kapuste?? Cena włoskiej jest kosmiczna :)

#517 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 13 kwiecień 2013 - 17:24

kto z was uprawia kapuste?? w Charsznicy ceny 30 gr. - 35 gr. / kg. i powoli idzie w górę także jest dobrze ;-)

#518 Share ravo95

ravo95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Wszechstronne

Napisany 13 kwiecień 2013 - 17:24

kto z was uprawia kapuste?? A jaka jest cena włoskiej i pekinsikiej tam gdzie sprzedajecie towar? A ja wypchłem pekine po 50gr... Teraz u nas na skupach 1,8zł

#519 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 18:40

kto z was uprawia kapuste?? U nas za ładną włoską z liściem płaca 2,50zł/kg a ja sprzedawałem na szt w czwartek to cena 6zł miałem koncówke ok 2tys szt waga ok 2-3kg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 06:58

kto z was uprawia kapuste?? kiedy zaczynacie wysianie późnej kapusty?? chodzi mi o rozsade...

ja pierwszy raz robie teraz kapuche, z wczesną coś mi nie poszło, możliwe żeby od słońca spaliło jej liście?? miałem ją na parapetach, nieduże ilości bo zaczynam dopiero. miałem 1000 sztuk... prawie wszystkie sie przypaliły :/

wysiałem ją 23 lutego, troche zaczynała mi wybiegać, ale udało sie opanować... nei wiem, później kurcze jak przyszły te słoneczne dni to takie coś...

potraktowałem ją Asashi i idzie do przodu, ale nie wiem co z tego będzie... ;/
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.