Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1165 odpowiedzi na ten temat

#461 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 marzec 2013 - 18:21

kto z was uprawia kapuste?? W tym sezonie takich nie ma... i chyba nie będzie...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 06:32
  •  

#462 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 21:11

kto z was uprawia kapuste?? Podobno koledzy ze wschodu zaczynają białą ładować ;)

#463 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 marzec 2013 - 22:03

kto z was uprawia kapuste?? śladowe ilości z tego co słyszałem...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share StanPiter

StanPiter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:muzyka alternatywna

Napisany 19 marzec 2013 - 19:32

kto z was uprawia kapuste?? kto ma chłodnię niech "białą" trzyma bo naszej "młodej " to prędko nie będzie, jeśli w ogóle coś urośnie!

#465 Share jfry

jfry

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 18:20

kto z was uprawia kapuste?? Posadziłem na poczatku marca 4 tunele kapusty i kalafiora,jak co roku zresztą.Przykryte dodatkowo włókniną,a właściwie to przywalone dwoma lub trzema warstwami na kupe.Nie zmarzło,ale rośnie tak,że szkoda gadać.Jest jeszcze ktoś z podobym problemem? A może jakieś słowo pocieszenia?

#466 Share rafallodzkie

rafallodzkie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:49

kto z was uprawia kapuste?? u mnie na razie wszystko stoi i czeka na sadzenie a powinna być wysadzona w tamtym tygodniu po płaską folie i teraz nie wiadomo co gorsze czy wsadzone i się kisi czy w cieplarce się kisi w ogrodniczych mówią że chyba jednak trochę gorzej ma to posadzone bo tak długo w zimnej temperaturze siedzi i może potem iść w kwiat, podobno nawet miesiąc przetrzymać można rozsadę ale lepiej wiadomo wsadzić może przed świętami choć trochę się wsadzi

#467 Share ryysiu

ryysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:09

kto z was uprawia kapuste?? mogę Cię pocieszyć tym, że pewnie cena będzie w czerwcu niezła..

#468 Share jfry

jfry

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:39

kto z was uprawia kapuste?? Pare lat temu sadzilismy jak na polach było śniegu po kolana,ale po tygodniu była wiosna i ok. Ale teraz nie wiadomo .Trzymasz tę rozsadę na zimno, czy jej deczko palisz?

Ryysiu- w czerwcu to powinny już tam rosnąć pomidory.

#469 Share rafallodzkie

rafallodzkie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 22:26

kto z was uprawia kapuste?? podpalam w nocy a w dzień wietrze ogólnie temperatura 5- 15 i odżywka tylko na korzeń dokładnie tydzień a jak ty się patrzy na pogodę to będzie blisko miesiąc to jakaś masakra

#470 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 13:44

kto z was uprawia kapuste?? Koledzy pytanie z innej beczki jakie środki stosujecie na wciorniastka? Bo u nas nie idzie sobie poradzić z nim...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share jfry

jfry

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 18:13

kto z was uprawia kapuste?? Nigdy nie miałem jakichś powaznych problemów z wciornastkiem,bo nie zdążył dokuczyć.Ale w zeszłym roku,po tym gorącym początku maja ,spaskudził mi końcówkę kapusty.A teraz problem sie sam rozwiąże, bo już jest -10, a ma być -18.

#472 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 24 marzec 2013 - 04:30

kto z was uprawia kapuste?? nie wiem jak z białą ale pekin już osiągnął poziom poniżej zerowego nie dość że te tępe ch.je na skupach zaczynają płacić po 20gr za kg to jeszcze debil mówi że przed świętami wyśle jednego tira i koniec na tym bo mówi że ruscy sobie w kulki zaczynają lecieć. Ja na szczęście już zmordowałem ale u nas mają jeszcze niektórzy po 50 ton także wesoło nie będzie

#473 Share StanPiter

StanPiter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 12:32

kto z was uprawia kapuste?? u nas w centrum dziś w nocy było -23. moja kapusta "na szczęście" jeszcze czeka na wysadzenie, ale jeszcze długo poczeka bo tunele nie postawione, a na płask to już przed świętami pewnie nie da rady. Po świętach to już chyba nie warto stawiać tuneli.

#474 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 09:29

kto z was uprawia kapuste?? Tymczasem w kapuście ;)

IMAG0334.jpg
KPK Kumurun Team

#475 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 11:39

kto z was uprawia kapuste?? I jak wygląda pod tymi tunelami?

#476 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 11:42

kto z was uprawia kapuste?? Rośliny w tunelu były dodatkowo przykryte folią i na razie wyglądają ok
KPK Kumurun Team

#477 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 12:35

kto z was uprawia kapuste?? Niezłe jaja w tym roku, mało kto posadził te najwcześniejsze pod tunele a w sumie to co wsadzone to pewnie w miejscu stoi bo co to za temperatury, jedynie ostatnie kilka dni w dzień przebija się słońce przez to trochę cieplej jest pod folią ale noce nadal zimne, wegetacja praktycznie stoi w miejscu. W tunelach stoi masa rozsady, która powinna być wysadzona już dawno, jedne pod tunele, inne pod folię płaską czy włókninę. Gdy będą warunki to sadzenia i wszyscy z tym ruszą to będzie niesamowity wysyp kapusty w jednym czasie bo wszystko się zwali z jednego terminu sadzenia, wiadomo, że kapusty wczesne mają różne okresy wegetacji powiedzmy od 50 do 70 dni. Swoją rozsadę mam taką, że powinna być do sadzenia pod koniec kwietnia bo typowo wczesnych odmian nie robię.

Ale prawda jest taka, że kto ma towar w chłodni to weźmie za niego pieniądze pod koniec sezonu bo jeszcze dużo czasu minie zanim będzie młoda polska kapusta czy pekin. Tak więc moim zdaniem biała i pekin to towar, który zapłaci.

#478 Share rafallodzkie

rafallodzkie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 16:44

kto z was uprawia kapuste?? u nas w okolicy był przedstawiciel firmy nasiennej i powiedział że to co było zasadzone to nie ma szans że będzie główka wszystko pójdzie w kwiat jarowizacja czy coś ja sadze że nie będzie najgorzej bo trochę się namarnuje i powstanie duża luka na rynko pod folią zawsze będzie wcześniej niż na grunt oczywiście jeśli nie przyjdzie mróz i skosi grunt tak też bywało tak więc teraz jedynie co pozostaje to podtrzymywać rozsadę przy życiu i reanimować ją przed sadzeniem :)

#479 Share StanPiter

StanPiter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 12:02

kto z was uprawia kapuste?? u nas niektórzy już kasują wcześniejsze nasadzenia pod tunele i sadzą tam od nowa rozsadę przeznaczoną pod włókninę i płaską folię!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share mlody9

mlody9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 21:25

kto z was uprawia kapuste?? A z jakiego rejonu kolego jesteś ? W tym roku z wczesnym warzywem będzie pewnie nie ciekawie po tych mrozach pewnie kapusta pójdzie w kwiat. Chociaż nie tylko kapusta u nas ludzie mieli selery powysadzane w tunelach na te mrozy tez wszystko pewnie pójdzie w kwiat . Wszystko przemawia ze warzywa powinny płacić w tym roku bo w pole wcześniej jak kolo 20 kwietnia się nie wejdzie.