samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Ogrodnik    0

4,5zł -główki ok 1-1,2 kg. Na razie małe ilości, myślę że po niedzieli zaczniemy na poważnie. A jak to wygląda u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

niestety nie mam w tunelach a na kapuche z pod płaskiej trzeba troche czekac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Rafał, spójrz w galerię "Ogrodnika" ;)

 

Też myślę, że ten rok nie będzie zły, na razie pogoda "sprzyja" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grzane tunele i tak fajnie napisane że to przedplon ale kasa niezła jak narazie :) niech kolega się wypowie ile koszt wyprodukowania ?

ja po niedzieli planuje ściągać folie płaską dosyć grzania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogrodnik    0

Witam

Wczesny siew, dobre warunki uprawy zwłaszcza jeżeli chodzi o temp i to wszystko( uprawa w szklarni zawsze będzie trochę przyspieszona żyzna i nagrzana gleba na zagonach +dobre nasłonecznienie) Kosztów nie mam zbyt dużych gdyż rozsadnik zrobiłem w szklarni z kwiatami gdzie i tak paliłem. Koszty ogrzewania już posadzonej rozsady oceniam na jakieś 0,5 zł/szt +amortyzacja sprzętu, pozostałe koszty tak jak u Wszystkich. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

chłopaki, jak z ochroną wczesnej kapusty, chodzi mi o szkodniki?? kiedy pryskacie?? stosujecie DURSBAN czy coś innego??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

A jeśli posadziłem dwa tygodnie temu to jest jakiś skuteczny sposób żeby obyło się bez podlewania na śmietkę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyna    0

Witam możesz mi napisać w jakich dawkach stosujesz te środki i w jakich terminach??wczoraj właśnie wysadziłem kapustę.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Kolego badylarz jesli sadziłes 2 tyg temu to jest jeden sposób żeby obyło sie bez podlewania a mianowicie TALERZÓWKA a tak ogólnie na kiedy obstawiacie zbior kapusty z agro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

jesli nie bedzie już padać to mysle że około 10 czerwca. Jesli bedzie padać to wogóle nie bedzie zbioru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

jak to panowie jest z tym środkiem DEVRINOL jest efekt jakiś czy tylko dużo w ulotce pisza. Są jakieś uszkodzenia rośliny własciwej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryysiu    0

Witam, w sobotę chcę sadzić ale mam niepewne pole..myślałem że mam Altimę z ubiegłego roku, ale mam coś takiego jak NANDO 500 SC, ale to na ziemniaka tylko pisze. Podobno też ma chronić przed kiłą, podlać rozsadę kapusty przed sadzeniem, tylko w jakich proporcjach?? czy ktoś to może stosował? Proszę o odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Nando=Zignal=Jetlan=altima. ten sam fluazynam. Wystarczy troche poczytać ;)

 

Lepiej pryskać pole przed sadzeniem, ale działa tylko na wilgotną ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryysiu    0

Dzięki, podlałem rozsadę w tackach, dzisiaj wysadziłem w baaardzo suchą ziemię, prawie proch..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

moja na dołku stoi w wodzie, na górce to troche ma suszej... :/ nie ma lekko...


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

no ja też wsadziłem przed samymi deszczami we wodzie nie stoi ale zgineła z pola jak narazie a jak tam u was wyglądają odmiany wczesne z pod okrywy???

Edytowano przez ziomalek0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

U mnie tak samo późne na dołkach zalane ale pola mam ogólnie z górki więc to tylko mały procent całości, reszta trzyma się dobrze. Odmiany wczesne na jednym polu gdzie ziemia jest przepuszczalna i nadmiar wody spływa do rowu to super rośnie można powiedzieć co dzień to większa a na drugim gdzie woda trochę stoi zaczyna robić się fioletowa zamiast rosnąć.

 

U innych pola z kapustami/kalafiorami są fatalne, nawet 3 lata temu tak nie było jak teraz jest. Ogólnie ludzie jeszcze mają dużo zimowych kapust do sadzenia ale przy tej pogodzie to nie wiem kiedy będzie możliwość w ogóle to sadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

no ja nie mam kolosalnych ilości, późna ze wczesną razem jakieś 8 tysi, ale kurcze włoska późna w wodzie :/ wczesna też co dzień to większa, wjechać nie szło z azotem to na piechty sypałem,

 

mam tam jeszcze coś rozsady, bedzie trzeba później powymieniać jak ta wygnije :/


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Jak tak dalej będzie to w tym sezonie chyba nie ma co liczyć na jakiś duży wysyp kapusty w którymś momencie bo w cholere jest zalanej, teraz tylko potrzeba żeby jakieś upały przyszły to kiły i inne grzyby będą pustoszyć pola jeszcze bardziej. Oj ciekawy rok się zapowiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    111

badylarz z kąd jesteś że u cb jest gorzej jak 3 lata temu? Ja licze przynajmniej na dobre ceny, mam kupe ziemniaka i w 2010 mimo ze trzeba by lo nawet rekami obierac z błota to opłacało sie bo wygniło u innych albo nie mogli wjechac bo po tych deszczach nawet rzadkie burze powodowały juz ciagłe zalanie pola przez wiele dni. handlarze przyjeżdżali sami na podwórko i prosili sie nawet o pare woreczków, plonu nie było ale za to nie było wiele machania tonami a cena i tak rekompensowała, plus mniejszy koszt woreczkówpaliwa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj