samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bamber1990    0

duzo macie zamiar sadzic kapusty w tym roku?rozmawialem z pracownikiem firmy syngenta i powiedzial ze kiepsko ze zbytem nasion jest a jestem ciekaw jak jest w rzeczywistosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

kolego bamber to masz bardzo zle informacje mam kolege na duzej hurtowni to tyle nasion co w tym roku nie sprzedalo sie od kilku lat nie wyrabiaja z zamowieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

kolego bamber to masz bardzo zle informacje mam kolege na duzej hurtowni to tyle nasion co w tym roku nie sprzedalo sie od kilku lat nie wyrabiaja z zamowieniami

 

A może ma dobre informacje? Bo u mnie też mówią, że nasiona bardzo słabo się sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

ale kto mówi u ciebie tylko i wyłacznie producenci ktorzy nie maja pojecia o ilosci sprzedazy nasion wszystkich firm figurujacych w katalogach warzywnych na jednej z wiekszych hurtowni w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

ale kto mówi u ciebie tylko i wyłacznie producenci ktorzy nie maja pojecia o ilosci sprzedazy nasion

 

Człowieku o czym Ty piszesz? Czy ja napisałem, że to producenci mi mówili, że kupili mało nasion lub, że słyszeli, że mało nasion się sprzedaje?

 

Takie sensacyjne informacje na początku każdego sezonu mnie bawią. Gratulacje, że masz takie znajomości i kontakty, heh ;) Na siłę chcesz z siebie zrobić wielkiego fachowca i znawcę tematu ale Ci to słabo wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

No słuchaj ty piszesz jeszcze wieksze glupoty bydlarz. Jedno ze masz znajomosci w sklepie wsiowym z nasionami a drugie to pisales wyzej ze sadzisz 5 ha kapusty a z tego co wiem to ty sadzisz 5 ha ale na 5 lat i co ludzi wprowadzasz w błąd żal mi cie kolego naprawde i w odróżnieniu od ciebie nie zimuje na wrocławskiej giełdzie tylko mam kontakty w sprzedazy warzyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Nie "bydlarz" a "Badylarz" jak już coś to po pierwsze, nie wiem czy celowo zniekształcasz ten login czy nie potrafisz go poprawnie przeczytać? Nie mam zamiaru się kłócić o ilość sprzedawanych nasion ale w tej chwili mnie obrażasz zarówno jeśli chodzi o moje "znajomości" jak i to, że niby kłamię pisząc o tym areale kapusty, nie znasz mnie osobiście, nie widziałeś ani mnie ani mojego gospodarstwa i bezpodstawnie piszesz tu coś takiego. Co do zbytu mojego towaru to również jesteś ostatnią osobą, która wie coś na ten temat. Na Wrocław jeżdżę cały sezon bo też tam mam swoich klientów ale nie mam zamiaru się tutaj tłumaczyć więcej.

 

Lubię dyskutować i lubię nawet wymianę zdań osób o różnych poglądach ale to co pokazałeś w dwóch ostatnich postach świadczy o tym, że zamiast podać konkretne normalne, prawdziwe argumenty wolisz bezpodstawnie oczerniać ludzi i pisać po prostu kłamstwa.

 

Nawiązując do tematu to ciekawie się robi na rynku kapust. U nas za białą płacą obecnie 40 groszy za kilogram, w innych miejscach nawet 50 i popyt jest ogromny. Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ma nie być popytu jak młoda kapusta może będzie pod koniec maja ogólnie nowalijka mocno będzie opóźniona aby mieć nadzieje że to odbije się na cenach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Zna ktoś z was odmiane huricane? jakie doświadczenia? warto posadzić po ziemniakach?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

W tym roku po ziemniakach chyba tylko Hurricane będzie w stanie dać zadowalający plon. Rośnie szybko i jakość porównywalna z odmianami do przechowania, ale jak się przechowuje to nie wiem bo zawsze sprzedawaliśmy ją na jesieni. Pewnie do lutego/marca powinna poleżeć spokojnie ale odmianom typowo na przechowanie z pewnością nie dorówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

no właśnie 97 dni wegetacji, kolega uprawiał i mówi że nawet ładna i dłużej leży od faktora.(którego przeważnie sadziłem po ziemniakach ale obawiam się że w tym roku nie zdąży się zwinąć) Jakby doleżała ładnie do lutego to byłbym bardzo zadowolony


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Ja tu nikogo nie obrażam tylko pisze jak jest. To raczej ty bydlarz piszesz post niepotrzebny i nic nie znaczacy na tym forum i ja nic na to nie poradze zajmij sie tematem albo nie wchodz na to forum bo tylko duzo niepotrzebnych tekstów ludzie czytaja i mysla ze dowiedza sie czegos ciekawego a tu masz bydlarz bajeczki pisze.

 

 

A co do ceny kapusty to znajomy byl na kaliszu i była wczoraj 17zł/25kg poszła moment bo nie było dużo towaru. Pozdrawiam mądrych producentów na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ja tu nikogo nie obrażam tylko pisze jak jest. To raczej ty bydlarz piszesz post niepotrzebny i nic nie znaczacy na tym forum i ja nic na to nie poradze zajmij sie tematem albo nie wchodz na to forum bo tylko duzo niepotrzebnych tekstów ludzie czytaja i mysla ze dowiedza sie czegos ciekawego a tu masz bydlarz bajeczki pisze.

 

Człowieku Ty masz problemy albo z pisaniem albo z czytaniem bo już nie raz tu pisałem, że mój login jest inny.

 

Jakie bajeczki za kogo Ty mnie masz? Nie znasz mnie ani nigdy nawet nie widziałeś a sugerujesz, że ja tutaj ludzi okłamuję, no proszę Cię... Z mojej strony to tyle w temacie nie mam zamiaru więcej kłócić się z osobą, która mnie nie zna a pisze jakieś teorie wyssane z palca.

 

Na giełdach cena kapusty dochodzi już do 0,80zł za kilogram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

A jaka jest cena włoskiej i pekinsikiej tam gdzie sprzedajecie towar? A ja wypchłem pekine po 50gr... Teraz u nas na skupach 1,8zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

U nas za ładną włoską z liściem płaca 2,50zł/kg a ja sprzedawałem na szt w czwartek to cena 6zł miałem koncówke ok 2tys szt waga ok 2-3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

kiedy zaczynacie wysianie późnej kapusty?? chodzi mi o rozsade...

 

ja pierwszy raz robie teraz kapuche, z wczesną coś mi nie poszło, możliwe żeby od słońca spaliło jej liście?? miałem ją na parapetach, nieduże ilości bo zaczynam dopiero. miałem 1000 sztuk... prawie wszystkie sie przypaliły :/

 

wysiałem ją 23 lutego, troche zaczynała mi wybiegać, ale udało sie opanować... nei wiem, później kurcze jak przyszły te słoneczne dni to takie coś...

 

potraktowałem ją Asashi i idzie do przodu, ale nie wiem co z tego będzie... ;/


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravo95    2

Posadziliście juz kapustę pod płaskie przykrycia, czy daliście spokój z przykryciami i sadziliście bez foli / agrowłókniny?

Edytowano przez ravo95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sadziłem 15-17 kwietnia centrum polski przykryłem folią płaską i uważam że zrobiłem dobrze ponieważ po niedzieli do piątku nadają jeszcze jeszcze tak koło 20 bo jak skoczy powyżej 25 to będzie trzeba ściągać trochę zawsze będzie szybciej niż grunt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopka    0

Witam. Czy ktoś już wystartował ze sprzedażą młodej kapusty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj