Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1165 odpowiedzi na ten temat

#401 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 18 czerwiec 2012 - 15:38

kto z was uprawia kapuste?? Kur... Ziemniak po 3 złote, kapusta poniżej złotówki...Czuje, że jeśli będzie powtórka z zeszłego roku to zrobi się ostra selekcja w tym "biznesie", nie każdy to wytrzyma...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 01:39
  •  

#402 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 07:23

kto z was uprawia kapuste?? Ogólnie jest do d....py przez te EURO nic nie idzie na rynku , a druga sprawa to siejemy wszyscy co roku coraz więcej i więcej kiedyś to się musi przytkać . Przetrwaj om tylko miłośnicy i rekiny słaby który zmoczy d...pe z dwa razy z cenom sam zwinie się z rynku No ale co robić . Polsce ROLNIKOM I PRODUCENTOM WARZYW żyje się super ,aby do Zimy.

#403 Share adiss

adiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 21:36

kto z was uprawia kapuste?? Akurat selekcja . Niestety jak stado naiwnych baranów każdy pomyśli ,,było kiepsko trza posadzić bo będzie cena ". Też tak właśnie zrobiłem :wacko:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#404 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 12:30

kto z was uprawia kapuste?? I w dodatku jeszcze te cigłe deszcze :( u nas w okolicy szystko oklapło :wacko:

#405 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 15 lipiec 2012 - 12:34

kto z was uprawia kapuste?? oklapło tzn kiła?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#406 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 12:54

kto z was uprawia kapuste?? witam koledzy.. Mam 0,5 ha kapusty włoskiej posadzone i mam problem z chwastami. Chciałbym zwalczyć je chemicznie. Kupiłem metazanex jednak na opakowaniu jest napisane 7 - 10 dni po sadzeniu. Moja została wysadzona 7 lipca. Czy jeśli opryskam to spale kapustę? Czy jednak bawić się w mechaniczne usuwanie? co nie bardzo mi się uśmiecha. Pryskał ktoś z was w późniejszym terminie niż w zaleceniach?

#407 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 26 lipiec 2012 - 18:06

kto z was uprawia kapuste?? Mozesz spokojnie pryskac, wazne zeby chwasty nie byly za duze, najlepiej w fazie liscieni.

#408 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 02 sierpień 2012 - 11:20

kto z was uprawia kapuste?? więc tak opryskałem 1l na 0,5 ha i problem w tym że poraziło tylko górne liście chwastów.. Powodem pewnie jest to, że były one już większe. Dodatkowo opryskałem fusilade bo proso się pojawiło. Teraz problem bo nie wiem czy te chwasty zginą czy dalej będą rosły od spodu są zielone i nie zanosi się by usychały. Pomoże ktoś? Może jakaś kolejna seria herbicydów bo mechanicznie to nie bardzo mam jak. W dodatku spalać się tam w takiej gorączce i potem sprzedawać kapustę po 10 gr to obniża mi morale. Z góry dzięki.

#409 Share adiss

adiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 20:47

kto z was uprawia kapuste?? Lentagran 45 WP powrócił do ochrony warzyw przed chwastami . to jest rozwiązanie twojego problemu.

#410 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 09:51

kto z was uprawia kapuste?? A czym pryskacie kapustę pekińską na robaka? bo ja już kilka środków stosowałem i pryskam regularnie i robak dalej jest. Jaki jest najlepszy środek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share adiss

adiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 10:43

kto z was uprawia kapuste?? Najpierw sprecyzuj co to za "robak" . Pewnie przegapiłeś jakiś termin zwalczania szkodnika , po drugie wysokie temperatury ograniczają działanie środków . Nie namawiam , ale jeśli nie sięgniesz po coś typu PYRINEX EXTRA 480 EC to sobie nie poradzisz . UWAGA KARENCJA 21 DNI !

#412 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 12:28

kto z was uprawia kapuste?? Niewiem co to za robak, ogólnie pekin od dołu jest robaczywy. Pyrinexem pryskałem, puźniej mieszałem go z bi i nic nie dało, był też dursban, diazol i nic ale tak jak piszesz jest zbyt wysoka temperatura żeby działały ale myślałem że jest jakiś " złoty środek". A na grzyba co jest najlepsze?

#413 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 06 sierpień 2012 - 20:10

kto z was uprawia kapuste?? zato albo amistar

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#414 Share jjacekk4

jjacekk4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 07:49

kto z was uprawia kapuste?? camel ten robal to śmietka siedzi w korzeniu a potem włazi od spodu pekin, teraz siedzi w środku i już jej nie dasz rady

#415 Share Mlody97

Mlody97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 18:28

kto z was uprawia kapuste?? ja zrezygnowałem z sadzenia kapusty wczesnej, teraz tylko sadzę późną na kiszenie

#416 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 19:49

kto z was uprawia kapuste?? I co z tego? chciałbyś dostać za to medal?

#417 Share RdzaPietruszka

RdzaPietruszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 09:30

kto z was uprawia kapuste?? Ciekawa prezentacja na temat przechowywania kapusty - http://www.bioagris....dnia-warzyw.php

#418 Share janek9335

janek9335

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 19:27

kto z was uprawia kapuste?? jak tam ceny kapusty bialej? po ile sprzedajecie i jakie jest zejscie?

#419 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 09:58

kto z was uprawia kapuste?? Charsznica biała przemysł do kartonów 30 gr./ kg. handlowa od 1 kg do 4 kg. 45gr./kg. a u ciebie jakie ceny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share ravo95

ravo95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Wszechstronne

Napisany 06 wrzesień 2012 - 17:29

kto z was uprawia kapuste??

Bronisze - juz poniżej złotówki.
Mam nadzieję ze Łęczyca się naje kapuchy na zapas.

Akurat my od Łęczycy mało kapusty wozimy na Bronisze. Więcej kalafiora ale to co widzisz tam na rynku Na Broniszach to 1/10 co u nas jest tego nasadzone :) Ludzie mają po 500-600tys rocznie. Ja jeżdżę na Bronisze Może kojażysz Niebieski star 1142 czarny zdezak alo-burty srebrna plandeka najczesciej z kalafiorem Ojciec jezdzi. Zresztą od nas same stary jezdzą;)
Dzisiejsza cena 1,5zł za kalafior wolno schodzi