samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Mateusz95    5

Wystarczy liście od kapusty wywozić cały czas na pole przez zimę to zboże aż fioletowe się robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

To tak panowie, w końcu te forum jest żeby dzielić się wiedzą.

 

Mam pare sklepów, do których dostarczam ziemniaki i chciałbym spróbować troche kapusty naprodukować, nie wiem na początek około 200 główek wczesnej kapuchy białej a potem na drugi rzut troche późnej.

 

Chciałbym sie teraz dowiedzieć jak zacząć z produkcją rozsady i gdzie ją przetrzymywać, w jakich warunkach, jakie doniczki, kiedy wysiać?? znalazłem troche artykułów na ten temat, ale chciałbym zaczerpnąć wiedzy od doświadczonych plantatorów.

 

Myślę o produkcji tej kapusty: http://www.agroplanet.pl/kapusta_erma.html

 

nie mam żadnych tuneli wiec planuję wysadzić i przykryć agrowłókniną, bo takie coś posiadam.


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie BEJO Zaden masz dosyć przejrzyście opisaną technologie. Taką ilość rozsady zrobisz na przysłowiowym parapecie ale to nie będzie to samo co z tunelu czy szklarni. Poza tym ciężko będziesz miał z kupnem tak małej ilości nasion, najmniejsza jednostka kapusty to 2500 nasion. Jeżeli nie masz pewnego szybkiego zbytu pomyśl o odmianie Landini F1 posiada możliwość dość długiego przetrzymania w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie mamy dzisiaj 1 marca... A miało być tak pięknie... Jesienią białą kapustę sprzedawałem w hurtowych ilościach w cenie 0,60-0,70zł za kilogram, na sztuki ładną 1,8-2zł, zainteresowanie było spore zarówno klientów na rynek lokalny jak i eksporterów. Każdy kto siedzi w tym temacie od dawna przeczuwał pewnie, że zimą powtórzy się scenariusz sprzed 2 lat - niekorzystna aura nie tylko u nas, głód kapusty na wschodzie przez co brali ją od nas no i oczywiście wydajności z hektara znacznie mniejsze niż w inne lata (kiła dużo plantacji wykończyła), najpierw start z wysokiej ceny a potem szybki wzrost spowodowany ogromnym zapotrzebowaniem głównie Rosjan.

 

W tym roku naszymi wybawcami jeśli chodzi o kapustę białą czy pekina oraz inne warzywa (na jesieni ostro ładowali brudną marchew, pietruszkę, selera, buraczka) mieli być głównie Rumuni i Bułgarzy. W przypadku ziemniaka się to udało, jeśli chodzi o resztę - nie. I na chwilę obecną każdy kto wstrzymywał się ze sprzedażą (lub po prostu nie sprzedawał bo nie miał komu) jest w ciężkiej sytuacji bo zainteresowanie kapustami zerowe, każdy ma tego sporo i ogólnie raczej nie ma szans na podwyższenie ceny, teraz każdy będzie chciał się po prostu pozbyć towaru za każde pieniądze byle nie wywalać tego na pole. Bo pewnie lada chwila zacznie się pojawiać importowana "młoda kapusta" przez co popyt na naszą jeszcze bardziej spadnie, a jako taki handel starą białą kapustą i pekinem potrwa jeszcze jakieś 2 miesiące.

 

Czy ktoś ma inne zdanie niż ja i liczy np. na szał z białą kapustą i wzrost jej cen? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikxmax    0

Masz rację co do cen to latem pekina w lipcu woziłem po 1,10 bez owijania w sierpniu nawet 2zł na giełdzie można było dostać a teraz pekin 55-65gr i duże ilości mogą trafić na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

Badylarz masz 100% racji. Początki wczesnej były fajne,potem spadek ceny ale szło. Teraz cos jakby lekko ceny poszły w górę ale wszystko stoi. I niestety postoi . W zeszłym roku już szykowałem się powoli do końca,teraz w połowie nie jesteśmy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Co tu dużo mówić, jest gorzej niż żle pierwszy kopniak to ceny ziemniaków myślałem że chociaż na pietruszce i kapuście sobie trochę odbiję a tu kolejne porażki... Odkąd pamiętam było tak, że jak na jesieni kapucha miała dobrą cenę to zimą było super, taka sytuacja jak jest teraz to jakaś masakra... Tego nie można nazwać nawet sprzedawaniem...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Tak tak dalej będzie eksport szedł to ten nasz zimowy towar będziemy mogli sobie w d*pe wsadzić bo nie będzie komu tego sprzedać. Nasz rynek nie jest w stanie tego wszystkiego przerobić, potrzeba eksportu i to w ilościach tysięcy ton, ubiegły rok już był kiepski a ten jest tragiczny, strach myśleć co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

W tym sezonie takich nie ma... i chyba nie będzie...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

śladowe ilości z tego co słyszałem...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StanPiter    0

kto ma chłodnię niech "białą" trzyma bo naszej "młodej " to prędko nie będzie, jeśli w ogóle coś urośnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jfry    0

Posadziłem na poczatku marca 4 tunele kapusty i kalafiora,jak co roku zresztą.Przykryte dodatkowo włókniną,a właściwie to przywalone dwoma lub trzema warstwami na kupe.Nie zmarzło,ale rośnie tak,że szkoda gadać.Jest jeszcze ktoś z podobym problemem? A może jakieś słowo pocieszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie na razie wszystko stoi i czeka na sadzenie a powinna być wysadzona w tamtym tygodniu po płaską folie i teraz nie wiadomo co gorsze czy wsadzone i się kisi czy w cieplarce się kisi w ogrodniczych mówią że chyba jednak trochę gorzej ma to posadzone bo tak długo w zimnej temperaturze siedzi i może potem iść w kwiat, podobno nawet miesiąc przetrzymać można rozsadę ale lepiej wiadomo wsadzić może przed świętami choć trochę się wsadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jfry    0

Pare lat temu sadzilismy jak na polach było śniegu po kolana,ale po tygodniu była wiosna i ok. Ale teraz nie wiadomo .Trzymasz tę rozsadę na zimno, czy jej deczko palisz?

 

Ryysiu- w czerwcu to powinny już tam rosnąć pomidory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podpalam w nocy a w dzień wietrze ogólnie temperatura 5- 15 i odżywka tylko na korzeń dokładnie tydzień a jak ty się patrzy na pogodę to będzie blisko miesiąc to jakaś masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Koledzy pytanie z innej beczki jakie środki stosujecie na wciorniastka? Bo u nas nie idzie sobie poradzić z nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jfry    0

Nigdy nie miałem jakichś powaznych problemów z wciornastkiem,bo nie zdążył dokuczyć.Ale w zeszłym roku,po tym gorącym początku maja ,spaskudził mi końcówkę kapusty.A teraz problem sie sam rozwiąże, bo już jest -10, a ma być -18.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem jak z białą ale pekin już osiągnął poziom poniżej zerowego nie dość że te tępe ch.je na skupach zaczynają płacić po 20gr za kg to jeszcze debil mówi że przed świętami wyśle jednego tira i koniec na tym bo mówi że ruscy sobie w kulki zaczynają lecieć. Ja na szczęście już zmordowałem ale u nas mają jeszcze niektórzy po 50 ton także wesoło nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StanPiter    0

u nas w centrum dziś w nocy było -23. moja kapusta "na szczęście" jeszcze czeka na wysadzenie, ale jeszcze długo poczeka bo tunele nie postawione, a na płask to już przed świętami pewnie nie da rady. Po świętach to już chyba nie warto stawiać tuneli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj