Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1164 odpowiedzi na ten temat

#361 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 03 maj 2012 - 17:10

kto z was uprawia kapuste?? A czy to prawda że ten Substrat można używać tylko rok?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 11:41
  •  

#362 Share ociec82

ociec82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 maj 2012 - 20:48

kto z was uprawia kapuste?? Ratunku,śmietka się wykluła , w paletkach było podlane , na polu pryskane i dalej żeruje wciągu 15 letniej praktyki nigdy się to nie zdarzyło,myślę o podlaniu bi, ale obawiam się rośliny już wiążą główki, czy nie za póżno,może ktoś pomoże

Edytowany przez ociec82, 16 maj 2012 - 20:50.

#363 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 16 maj 2012 - 23:13

kto z was uprawia kapuste?? Kolego ja podlewałem dursbanem i dało jej rade ale 1/3 pola spadła bo za puźno wykonałem zabieg. a bi nic ci nie da jeśli kapusta już duża.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 17 maj 2012 - 07:31

kto z was uprawia kapuste?? tak jak kolega pisał ja pryskałem dursbanem przed sadzeniem całe pole i po sadzeniu rownież nie zauważyłem zeby coś sie działo

Thug

#365 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 17 maj 2012 - 21:26

kto z was uprawia kapuste?? Koledzy nie piszcie nazw środków które nie mają rejestracji w kapuście i maja strasznie długi okres karencji bo niewiadomo kto czyta te fora i moga byc problemy. POZDRAWIAM

#366 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 18 maj 2012 - 10:44

kto z was uprawia kapuste?? Nie rozumiem jakie mogą być z tego problemy, skoro środek ma odpowiednie działanie na dane warzywo, jest legalnie sprzedawany w sklepie z przeznaczeniem na śmietke i inne choroby. Prowadzę też ewidencję oprysków i w tabeli wpisuję każdy środek którym wykonuję oprysk, miałem niedawno kontrole a agencji i nic się nie czepiali czym pryskam także ja niczym się nie przejmuję. Pozdrawiam.

#367 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 maj 2012 - 11:25

kto z was uprawia kapuste?? @Camel7771-mogą być problemy-a bo to od kilku lat mamy taki bajzel że niektóre środki nie mają rejestracji w danym roku w całości,lub na niektóre patogeny,lub uprawy-te co nie mają rejestracji na niektóre uprawy mogą,i są legalnie w sprzedaży,ale stosowanie w uprawie której nie mają rejestracji jest nielegalne.
stosowanie środków które w danym roku nie mają rejestracji jest nielegalne-mogło ci zostać z poprzedniego sezonu,lub kupić jesienią-powinieneś je oddać do utylizacji-oddać do sklepu-oczywiście bez zwrotu kaski.a gdy będą miały rejestrację to z powrotem se je kupisz :D

ale lepiej je dobrze ukryć przed kontrolą i zastosować w przyszłym sezonie,gdy już będą miały rejestrację.

najlepiej zastosować i się tym głośno nie chwalić :)

TAKI BAJZEL

#368 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 20 maj 2012 - 09:58

kto z was uprawia kapuste?? Dokładnie zgadzam się z kolegom wiesmag lepiej się nie chwalić. pozdrawiam

#369 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 20 maj 2012 - 21:47

kto z was uprawia kapuste?? Już widzę urzędników PIORIN'u czy innej instytucji jak przeglądają fora i ściągają wasze IP żeby dowiedzieć się kto pryska kapustę Dursbanem a kto Bi 58. Koledzy nie dajcie się zwariować, jeżeli ktoś napisał, że pryska tym czy innym niedopuszczonym środkiem to nie jest żaden dowód by mu zaszkodzić, możecie pisać że pryskaliście Roundupem na śmietkę i zbieraliście wielkie plony i nic komu do tego. Ryzyko wpadki po napisaniu na forum czym pryskacie jest niemalże zerowe, a dzieląc się swoją wiedzą możecie dużo pomóc użytkownikom, którzy jej potrzebują. Zdaje się że po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać.

#370 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 20 maj 2012 - 21:59

kto z was uprawia kapuste?? Ty Marcin nie bywasz czasem na Targpiaście chyba Cie widziałem kilka razy

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 21 maj 2012 - 05:52

kto z was uprawia kapuste?? @marcin509-forum to pikuś-chodzi o prowadzenie rejestru-tam się nie chwalić.

#372 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 maj 2012 - 06:00

kto z was uprawia kapuste?? @thug Nie byłem tam ani razu więc to nie ja.

@wiesmag Co do rejestru to oczywiście masz racje.

#373 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 21 maj 2012 - 07:58

kto z was uprawia kapuste?? A czym pryskacie kapuste i kalafior do śmietki

#374 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 maj 2012 - 08:33

kto z was uprawia kapuste?? @Marcin zgadzam się z Twoją wypowiedzią;-) Ja dziś podlewam kapuste diazolem bo na kilku kapustach pokazała się znów śmietka.

#375 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 21 maj 2012 - 22:40

kto z was uprawia kapuste?? dimetoat - bardzo skuteczna substancja

#376 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 24 maj 2012 - 19:33

kto z was uprawia kapuste?? Możesz coś rozwinąć o tej substancji, czy działa tak jak inne przy nalotach muchówek, czy też na larwy zjadające korzeń. Dotychczas stosowaliśmy głównie środki na bazie chloropiryfosu i cypermetryny i jeżeli się nie trafiło w nalot i w korzeniach zagnieździły się larwy to pozostawało tylko podlewanie, a tego wolałbym unikać.

#377 Share ociec82

ociec82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 maj 2012 - 21:31

kto z was uprawia kapuste?? dzięki za odzew nie wiem czy udało się opanować sytuację czy to naturalna kolej rzeczy ale pod zwiędniętą rośliną larwy są padnięte a po za tym co tam słychać na rynku może jakieś prognozy co do sprzedaży ja ruszam po niedzieli pozdrawiam i życzę czystych pól

#378 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 25 maj 2012 - 07:05

kto z was uprawia kapuste??

Możesz coś rozwinąć o tej substancji, czy działa tak jak inne przy nalotach muchówek, czy też na larwy zjadające korzeń. Dotychczas stosowaliśmy głównie środki na bazie chloropiryfosu i cypermetryny i jeżeli się nie trafiło w nalot i w korzeniach zagnieździły się larwy to pozostawało tylko podlewanie, a tego wolałbym unikać.

dimetoat to substancja aktywna np z Bi 58 więc żadna rewelacja poza tym bardzo długa karencja

Edytowany przez thug, 25 maj 2012 - 07:07.

Thug

#379 Share marcin509

marcin509

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 25 maj 2012 - 09:02

kto z was uprawia kapuste?? Dzięki, myślałem, że to coś czego jeszcze nie próbowaliśmy, a zapomniałem o Bi 58 który stosowaliśmy z niewielkim skutkiem chyba 2 lata temu, jest niedopuszczony więc nie było go na liście środków na którą patrzyłem za to jest dopuszczony na kapustę danadim z tą samą substancją a tym jeszcze nie pryskałem więc myślałem że to może coś lepszego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 25 maj 2012 - 16:00

kto z was uprawia kapuste?? nie Marcinie to nie jest nic lepszego to jest to samo
a teraz pytanie ktoś już handluje kapuchą oczywiście z gruntu jakie ceny u Was ?

Edytowany przez thug, 25 maj 2012 - 19:46.

Thug