Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1165 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 31 maj 2011 - 20:33

kto z was uprawia kapuste?? Ale pryskałeś czy podlewałeś? My po prostu podlewamy opryskiwaczem każdą roślinę osobno, oprysk raczej żadnych efektów nie da bo śmietka przecież żeruje pod ziemią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 23:52
  •  

#222 Share DARIUSZ18

DARIUSZ18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 maj 2011 - 20:58

kto z was uprawia kapuste?? pryskałem ale bardzo wolno przejechałem to wydaje mi sie ze powinno zadziałać. a wy czym podlewacie?

#223 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 31 maj 2011 - 21:08

kto z was uprawia kapuste?? Opryskiwaczem, tylko, że dwie osoby chodzą za nim i wężami podlewają każdą kapustę. Raz mój tata pryskał na śmietkę mocniejszą dawką podczas deszczu to nie dość, że nic nie zadziałało (a powinno bo środek powinien dotrzeć do korzenia razem z deszczem) to jeszcze kapustę przypalił.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share chopin

chopin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,PC,PS3:)

Napisany 31 maj 2011 - 21:20

kto z was uprawia kapuste?? Ja na śmietkę podlewam jak kolega badylarz albo pryskam niskim biegiem na wys. ciśnieniu. Oprysk sprawdza się tylko i wyłącznie w celu zapobiegania.. ale jak już ta kur.... śmietka wejdzie w plantację to jedynie podlewanie... pozdro...

#225 Share lulak

lulak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 31 maj 2011 - 23:26

kto z was uprawia kapuste?? skoro o podlewaniu to lepiej podlać w paletkach przed wysadzeniem czy juz w polu?

#226 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 06:07

kto z was uprawia kapuste?? Wczesną podlewamy i w paletkach i na polu bo jest zawsze tak duża populacja tego, że samo podlanie w paletkach raczej nie pomoże. Następne kapusty na zbiór późnoletni, jesienny i na przechowanie podlewamy tylko w paletkach i jest ok.

#227 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 12:14

kto z was uprawia kapuste?? Witam. Odnośnie śmietki sprawdza sie zmieszanie dwuch srodków DURSBAN+ CYPERKIL,lub BI. Dwa opryski w odstępie trzech dni pomogły.

A jakie ceny pekinki u kolegów?. U mnie ok 1zł główka. okolice Krakowa. MOze cos sie zmieni jak skończy sie spod włóknin kapusta .pozdrawiam

#228 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 16:23

kto z was uprawia kapuste?? U mnie podobnie. Tylko kiedy u Was się skończy kapusta spod włóknin?

#229 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 06:38

kto z was uprawia kapuste?? Myślę ,że juz powoli sie kończy.Najgorsze jest to ,ze w tym roku jest małe zejście kapusty przynajmniej u mnie. jeszcze dzisiaj Rosja wstrzymała import warzyw z całej UE. To pokłosie afery z ogórkami. Moze byc nie ciekawie.Pozdrawiam.

#230 Share DARIUSZ18

DARIUSZ18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 05 czerwiec 2011 - 10:44

kto z was uprawia kapuste?? a powiedzcie mi czym można teraz opryskać kapustę żeby zapobiec kile? kapusta była wsadzona na początku maja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 15:33

kto z was uprawia kapuste?? są dwa środki do zwalczania kiły, nie pamiętam nazw, ale z tego co wiem są to bardzo drogie środki, choć wiadomo jeśli rzeczywiście miałby uratować plantacje to warto, to już każdy indywidualnie. Wracając do śmietki, mianowicie znalazłem u siebie na polu o powierzchni 0,5 ha, 5 roślin zaatakowanych, opryskałem talstarem w dawce 0,3l/ha czyli połowe dawki więcej bo zalecają 0,2. Odmiana Almanac, jak myślicie wystarczy, czy trzeba podlać? W Discover-ze na podobnej powierzchni znalazłem 2 rośliny, Jaguar jest najmniejszy i nic się nie dzieje.

#232 Share atech

atech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 19:12

kto z was uprawia kapuste?? Pekinka w tym roku totalne dno. Nikt nie chce kupić jesli juz to ilośći znikome. Podobno z pekinki dobry poplon.

#233 Share pietrek1

pietrek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 20:21

kto z was uprawia kapuste?? jak wam schodzi biała w tym roku jakie u Was ceny ten rok dużo gorszy niż poprzedni

#234 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 22:52

kto z was uprawia kapuste?? ciekawe jaka będzie sytuacja z pekinem we wrześniu, jutro sieję nie wielką partię - 15tys. po wczesnych ziemniakach. Odmiana Mirako. Coś ostatnio słyszałem od kumpla, że na Rybitwach biała po 1.2zł, ale czy to nadal aktualne. Ja jak dobrze pójdzie rozpocznę zbiory po połowie sierpnia. Z tego co się orientuję jeżdżąc 2 razy w tygodniu z Krakowa przez Igołomię na Busko to widać, że największe nasadzenia kapusty były na zbiór wczesny, może później będzie na rynku mniej?? jak u Was z nasadzeniami, na jakie terminy??

#235 Share przemek121088

przemek121088

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 186 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja , rolnictwo

Napisany 17 czerwiec 2011 - 19:14

kto z was uprawia kapuste?? Witam.
Jakimi środkami pryskacie na chwasty w kapuście .
Zetor Team

#236 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 06:02

kto z was uprawia kapuste?? Doglebowo Devrinol, nastepnie po przyjeciu Metazanex czasem z domieszka Lontrelu

#237 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 10:54

kto z was uprawia kapuste?? Ja stosuje sam Metazanex. Muszę zacząć próbować ten Devrinol przed posadzeniem jeszcze bo efekty są różne. Jak opryska się na wilgotną ziemię to zadziała dobrze, czasem idealnie, gorzej jak są upały...

Edytowany przez Badylarz, 18 czerwiec 2011 - 10:57.

#238 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 16:37

kto z was uprawia kapuste?? Duzo lepiej wychodzil Treflan bo niezaleznie od wilgotnosci gleby ale juz nie ma go w sprzedazy.
Potem tak samo Metazanex.

#239 Share marek15261

marek15261

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 12:40

kto z was uprawia kapuste?? Witam. Mam taki problem z kapustą. Podsychają dolna listki, robią się zółte i całkowicie usychają, kapusta jest ,,blada". Nawóz stosowany, czego może mieć za mało że nie pobiera nawozu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share chopin

chopin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,PC,PS3:)

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:45

kto z was uprawia kapuste?? według mnie mogą to być natępujące powody:
podjadła Ci śmietka,przypalone środkiem chwastobójczym,kiła kapustnych, ale najprawdopodobniej roślina nie ciągnie wody przez podjedzenie lub kiłę... objawy się uwidaczniają bo było czy jest sucho...