Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto z was uprawia kapuste??

1164 odpowiedzi na ten temat

#201 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 18 marzec 2011 - 18:33

kto z was uprawia kapuste?? Trzeci rok pod rząd dobrej ceny na kapustę...
Takiego czegoś to nawet najstarsi górale nie pamiętają B)
O ile mnie pamięć nie myli to chyba w 2005 r była taka sytuacja że po wcześniejszych dwóch sezonach dobrych cen była taka nadprodukcja że praktycznie nic nie zostało sprzedane...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kto z was uprawia kapuste?? Dzisiaj, 09:08
  •  

#202 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 18 marzec 2011 - 18:34

kto z was uprawia kapuste?? w tym roku prawie wszystko płaciło. Ja właśnie jestem jednym z tych napaleńców :lol:. Zawsze robię 2 do 5 ha ogórka i patrząc na to po twojemu to w tym roku nie powinienem bo w zeszłym sezonie nie opłacało się nawet rwać. Ale mam za mało ha żeby ze zbóż wyżyć więc trzeba robić coś innego

#203 Share TulejSon

TulejSon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 12:31

kto z was uprawia kapuste?? Badylarz, dlaczego napisałeś że zapłaciła, niektórzy nawet jeszcze nie otworzyli chłodni... :P

ale co do cen kapusty w przyszłym bedzie krucho, od kilku sprzedawców nasion słyszłem że kapusta jest już na zamówienie... jak zwykle rzucą się szaleńcy na sianie warzyw, które zapłaciły, a potem bedę sprzedawać 10gr/kg... później płaczą że kiepski rok... :D

u nas będzie standartowo lekko ponad 1ha zasadzone kapuchy...

Edytowany przez TulejSon, 20 marzec 2011 - 12:33.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#204 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 20 marzec 2011 - 12:55

w tym roku prawie wszystko płaciło. Ja właśnie jestem jednym z tych napaleńców :lol:. Zawsze robię 2 do 5 ha ogórka i patrząc na to po twojemu to w tym roku nie powinienem bo w zeszłym sezonie nie opłacało się nawet rwać. Ale mam za mało ha żeby ze zbóż wyżyć więc trzeba robić coś innego

Patrząc na to po mojemu to ogórków w tym roku trzeba zasiać ile tylko da rade obrobić bo większe jest prawdopodobieństwo w miare opłacalnej ceny. A co do kapuchy to ja sadzę standardowo ok 1ha jak co roku.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#205 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 20 marzec 2011 - 13:06

kto z was uprawia kapuste?? to było odnośnie postu badylarza. Twój post szybciej doszedł

#206 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2011 - 19:08

kto z was uprawia kapuste?? Witam. Szukam kogoś kto zrobiłby mi rozsadę 120 000 sadzonek kapusty.
Info na PRIV

#207 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 14:25

kto z was uprawia kapuste?? "Jak spaść to z wysokiego konia". 4ha na początek uprawy - brawo :)

#208 Share Rolnik360

Rolnik360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa,
    Gospodarka,
    Stare i nowe ciągniki

Napisany 17 maj 2011 - 21:12

kto z was uprawia kapuste?? Jak tam u was z wczesną kapustą?

#209 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 18 maj 2011 - 13:31

kto z was uprawia kapuste?? Mi w tym roku z pod foli nie wyszła ale za to na polu ładnie rośnie i za 1-2 tyg bedzie można ciąć

#210 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 maj 2011 - 14:09

"Jak spaść to z wysokiego konia". 4ha na początek uprawy - brawo :)

Nie ma co się rozdrabniać :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share jaro1975

jaro1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 maj 2011 - 06:48

Jak tam u was z wczesną kapustą?

ja mam 1.5h wczesnej już tne narazie wrzystko jest ok.tylko cena troche spadła,ogólnie jak na nasz region (dolnośląskie)kapusty jest dużo mniej niż inne lata pozdrawiam

#212 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 19 maj 2011 - 13:08

kto z was uprawia kapuste?? jaro1975, a skąd jesteś dokładniej? Pewnie okolice Legnicy albo Lubina? ;)

#213 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 19 maj 2011 - 13:25

kto z was uprawia kapuste?? ja mam około 0.5ha wczesnej za okooło 2 tyg do cięcia ktoś wie jakie ceny na targpiast we wrocku

Thug

#214 Share jaro1975

jaro1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 maj 2011 - 19:21

jaro1975, a skąd jesteś dokładniej? Pewnie okolice Legnicy albo Lubina? ;)

Głogów

#215 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 19 maj 2011 - 21:00

kto z was uprawia kapuste?? Mam prośbę... Sąsiad przypalił mi kilka rajek kapusty jakimś opryskiem przedwschodowym na chwast w ziemniakach. Pryskał to chyba w sobotę ale od wczoraj widać, że kapusta zaczyna żółknąć i jest mniejsza od pozostałej. Da się ją jeszcze jakoś uratować? Jutro myślałem, żeby zacząć ją podlewać samą wodą, czy może warto kupić i dodać jakiś biostymulator np. Asahi? Kapusta nie jest już taka mała, bo była sadzona około miesiąc temu.

Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedz.

#216 Share jaro1975

jaro1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 20 maj 2011 - 09:07

Mam prośbę... Sąsiad przypalił mi kilka rajek kapusty jakimś opryskiem przedwschodowym na chwast w ziemniakach. Pryskał to chyba w sobotę ale od wczoraj widać, że kapusta zaczyna żółknąć i jest mniejsza od pozostałej. Da się ją jeszcze jakoś uratować? Jutro myślałem, żeby zacząć ją podlewać samą wodą, czy może warto kupić i dodać jakiś biostymulator np. Asahi? Kapusta nie jest już taka mała, bo była sadzona około miesiąc temu.

Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedz.

wydaje mi się że już zawiele to jej niepomoże żeby była mała to jeszcze ale jak po 4 dniach widać na sporej kapuście żółknięcie to musiało nieżle dmuchnąć tym opryskiem no ale warto spróbować asahi i woda a co do sąsiada to niektóży chyba mają niepokoleji w głowach niezdają sobie sprawy co wyrabjają z tymi opryskami pozdrawiam

#217 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 20 maj 2011 - 09:54

kto z was uprawia kapuste?? Właśnie widzę, że te mniejsze więcej po d*pie dostały, te większe są dosyć fajne. Dzisiaj podlałem ją porządnie samą wodą na razie, zawsze lepsza wilgoć w ziemi niż taka susza, która jeszcze bardziej roślinę "pali". Co do sąsiada to pryskał jego ojciec podczas silnego wiatru i takie są efekty... Oczywiście o wszystkim zostali poinformowani... Sąsiad jest w porządku dlatego na pewno stratny na tym nie będę. No ale wiadomo kapusty szkoda...

#218 Share DARIUSZ18

DARIUSZ18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 maj 2011 - 16:07

kto z was uprawia kapuste?? a macie jakiś dobry preparat na śmietkę kapustna ? pryskałem już 2 razy i nie mogę się tego pozbyć...

#219 Share Badylarz

Badylarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 31 maj 2011 - 20:00

kto z was uprawia kapuste?? Pryskałeś czy podlewałeś? My wczesną kapustę podlewamy roztworem Bi 58, 100ml preparatu na 100 litrów wody. Wg instrukcji powinno się podlać każdą roślinę 100ml roztworu ale nam wychodzi ok. 200ml na roślinę, efekty bardzo dobre. W sumie to chyba jeszcze nigdy 2 razy nie trzeba było stosować, zawsze zadziałał idealnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share DARIUSZ18

DARIUSZ18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 31 maj 2011 - 20:30

kto z was uprawia kapuste?? pryskałem i tez BI 58 na 300 l wody wlałem o.6 litra