samson

kto z was uprawia kapuste??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samson    0

Witam, kto z was uprawia kapuste?? u nas jest na sprzedaż na lato, na kiszenie bieżące, później kiszenie dołów i przechowanie. kapusta biała, włoska, pekińska, czerwona. a do tego jest jeszcze marchew, ziemniaki, buraki, seler i pietruszka, no i oczywiście zboża na poplon. Jak u was w tym roku z pietruszką?? bo u nas i na naszych terenach bardzo cienko....

Edytowano przez AF_Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja uprawiam kapuste. Nawet niezła cena w tym roku chociaż ostatnio troche staniała ale mam nadzieje że zimą bedzie droga ^_^


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

no na naszych terenach cena dochodziła do 70 gr/kg. kuzyn zostawił sobie na kiszenie a tu na jakieś 10 ton 8 się popsuło... coś ta średnio wczesna w tym roku nie nadawała się na kiszenie. Zobaczymy jak zimówka bo już jeden silos jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Oj można można przydało by sie z 10 ton jeszcze. A gdzie ją przechowywałeś w chłodni czy przechowalni?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

w oborze??!! i jak sie przechowala duzo strat jakos przygotowywujesz ta obore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Tak :D Każda ściana jest obłożona snopkami słomy aż pod sam sufit :) Przechowała sie super :) zero strat , ponieważ zawsze podczas składowania stosuje opryski żeby sie lepiej przechowywała :D a to naprawde pomaga.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Co roku sadzimy około 5 hektarów. Ubiegły rok był super, ten to niestety kicha. Ceny bardzo niskie i nie zanosi się żeby było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

troszke odświeże temat:) Jak tam u was zkapuścianymi żniwami??;) jaka wydajność i wszytko co związane z przechowywaniem:) U mnie wydajnośc to ok 75ton z ha:) a jak u was??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Wydajności super w tym momencie ciężko dokładnie powiedzieć gorzej z ceną i sprzedażą wcale nie ma kupca :angry:


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

racja:\ u nas tez narazie cisza...Znajomy pośrednikmówił ze niedługo przyjadą zza wschodniej granicy w nasz trejoin po kapuste:P mysle że nie bedzie najgorzej:)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

U nas już wszystko sprzątnięte.Może zostały jakieś 10 ton.Mam nadzieję że do wiosny nic nie zostanie bo dwa lata temu to połowa z przechowanie była do wyrzucenia.jakie odmiany sadzicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Z białej to co roku sadze liona na przechowanie i agresora do kwasiarza a oprócz tych dwóch odmian to co roku kupuje na próbe ze 2-3 papierki jakichś innych odmian przeważnie zimowych.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

odmiany jakie sadze to Lyon i Galaxa,te ida na przechowanie:) a na szatkowanie mam kamienna:\ w tym roku to nie lipia z szatką była:\ na polu zostało mi jezcze z 10ton kamiennej ale to juz chyba telerzówką skroje:p:\


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

A my sadzimy mix czyli w tym roku była Rinda,Bravo,Galxy i Avak.Tak jak pisałem że zostało około 10 ton do przechowania a reszta poszła na świeżo głównie na Czechy i Słowację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

Czasem luzem,czasem w workach.Zależy jak sobie odbiorca zażyczył.A cena to tak średnio to 20 gr za kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0
dużo miałes kapusty?? ha?;)
Jak na wasze uprawy to tyle co nic bo 1,5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@Pasio nie pisz posta pod postem A tak poza tym to mamy podobny areał ja sadze rocznie ok 80ar.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek121088
      Jaka jest u was cena kapusty w waszym regionie.
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

    • Przez Rolnik276
      Jak pozbyć się śmietki, która jest już w korzeniu kapusty białej?
      Jutro wstawie zdjęcie jej korzenia.
      Chciałbym, abyście szybko odpisali.
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez stopka
      Witam.
      Czy ktoś używa innych nawozów niż np hydrocomplex przed posadzeniem rozsady kapusty?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj