zbigniewPGR

Likwidacja KRUS

Polecane posty

zbigniewPGR    109

Nie wiadomo co nas czeka po wyborach 9 października 2011 roku. Jak co wybory chodzą słuchy o likwidacji KRUS. Pytanie, które mi się nasuwa - Co się stanie z umowami podpisanymi z ARiMR? - gdzie np. w programie Młody Rolnik jednym z wymogów jest bycie zarejestrowanym w KRUS przez okres 3 lat. Gdy zlikwidują KRUS, tego wniosku młodzi rolnicy nie spełnią. Jakie będą konsekwencje? Oddanie premii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

moim skromnym zdaniem to nikt nie zaryzykuje likwidacji KRUSU-u. Jedynie co zrobią to pewnie składkę znowu podniosą, ale powinna być różna od dochodów gosp, czyli im większe tym większa składka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trebor33    0

A moim zdaniem powinno być kilka progów składek. Zależnie od tego na jaką kwotę kogo jest stać i na ile myśli o tym, że kiedyś będzie emerytem powinien płacić zadeklarowaną przez siebie stawkę wybrana - powiedzmy- z pięciu. Oczywiście płacąc wyższą składkę powinniśmy otrzymywać większą emeryturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moi dziadkowie dożyli sędziwego wieku ciężko pracując na gospodarce, więc my chyba też dożyjemy:) a poza tym chiquitaB ma rację


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ta paplanina ilu z nas dożyje itd to już się tego czytac nie da. Ilu dożyje tylu dożyje ale znam i zna łem sporo ludzi pracujących na gosp i to nie traktorem tylko wszystko ręcznie. I bardzo długo żyli czy żyją. Co do krusu zlikwidować go nie zlikwidują. ale składki co niektórym mogli by podnieść tak aby bardziej sprawiedliwie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Człowiek jest 'zaprogramowany' na 130 lat życia bądź 3 miliardy skurczów serca, i trzymajmy się tego że trochę pożyjemy :)

Dawniej średni wiek życia ludzi był niższy, ale wynikało to z tego, iż w wyniku chorób umierało więcej dzieci, teraz wiek ten się wydłuża, ale tak naprawdę żyjemy coraz krócej, wynikiem tego jest masa uwarunkowań, które zresztą składają się na temat do innej dyskusji więc nie będę tutaj przynudzał. Podobnie na to czy dożyjemy sędziwego wieku składa się wiele rzeczy, często dla nas nieistotnych, jednak warto być pozytywnej myśli.

 

Wracając do tematu, Moim zdaniem KRUS'u nie zlikwidują, jednak potrzebne są rożne składki zależne od dochodu rolnika, jest tylko mały problem bo u części rolników jest bardzo ciężko obliczyć ich zysk z prowadzonego gospodarstwa(przykład? - sadownicy).

Wiecie co mogło by się dziać w przypadku zlikwidowania kasy rolniczego ubezpieczenia i narzucenia wysokich podatków?

A na przykład to ...

 

.. ale akurat mam wrażenie że do takiego stanu rzeczy w Polsce już niewiele potrzeba i dzieli nas od zdecydowanych kroków cienka linia.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

w większości krajów starej unii istnieją osobne systemy ubezpieczeń dla rolników i nikt się temu nie dziwi i nie protestuje . w polsce natomiast różni pseudoeksperci co raz wypowiadają się twierdząc że tylko u nas chłopi to mają raj. robi się nagonkę "miastowych" na tych ze wsi że niby rolnicy żerują na innych grupach społecznych. kto zna realia życia na wsi ten wie jak jest i nie chrzani takich głupot. oczywiście powinno się pousuwać osoby nie pracujące na wsi a tylko posiadające ziemię na papierku lub będące "domownikiem" osobiście znam kilkanaście osób które od lat siedzą za granicą a tylko babcia lub ktoś z rodziny opłaca składkę, a ziemię obrabia ktoś inny. zjawiają się tylko wtedy gdy urodzi im się dziecko żeby pobrać zasiłek. wyłuskanie takich osób nie byłoby chyba problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Jestem ciekaw kto późnij zapłacił za sprzątanie tego całego gówna i czy były jakies kary dla strajkujących, bo ja rozumie blokada drogi spalone opony czy jaja na polityka ale zrobić taki burdel to raczej nie jest dobry pomysł.

Efektowny ale raczej nie Efektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Na agrofoto można spokojnie podyskutować o krusie ,większość rolników wie że jakaś reforma jest konieczna np.zróżnicowanie składek i emerytur i wywalenie tych cwaniaków co żerują na łatwej dostępności do systemu.Ale poczytajcie komentarze na innych portalach , wystarczy jakiś tekst o wsi rolnictwie pslu czy klęskach żywiołowych a miastowa hołota wyzywa nas rolników od złodziei pasożytów i innych takich.Może pod takimi tekstami koledzy zajmiecie stanowisko co do likwidacji krusu i postraszycie parobków z miasta tym filmikiem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Jestem ciekaw kto późnij zapłacił za sprzątanie tego całego gówna i czy były jakies kary dla strajkujących, bo ja rozumie blokada drogi spalone opony czy jaja na polityka ale zrobić taki burdel to raczej nie jest dobry pomysł.

Efektowny ale raczej nie Efektywny.

 

 

Janusz, nie zgodzę się z Tobą iż nie byłby to efektywny pomysł. W Francji przyniósł wiele dobrego, zaczęli się liczyć z rolnikiem, nie jest tam jeszcze jakoś super, ale wiele od czasu wylewania mleka na pola oraz akcji pokazanej na filmu się zmieniło. Nie twierdzę jednak, że od razu powinniśmy robić takie zamieszanie, na początku lepiej próbować mniej drastycznych środków, jednak z czasem podobne rzeczy mogą być u nas nieuniknione.

Masz prawo mieć oczywiście swoje zdanie i nie zgadzać się ze mną, jednak Polscy rolnicy mogą z czasem nie wytrzymać, a już bębnią o drugiej fali kryzysu która niedługo nadejdzie nad Wisłę.

 

Rollo masz rację, pod każdym pseudo artykułem o rolnictwie, który na dodatek często podsyca atmosferę swoją treścią pojawia się masa komentarzy mówiących o tym, że rolnik ma za dobrze.

Tłumaczenie niezbyt rozgarniętym osobom, które to przecież takie dyskusje podsycają, bo inteligentni ludzi nie dają sobie wciskać non stop kitu do swoich głów, jest wręcz nie możliwe. Ostatnio rozmawiałem w 4 oczy z taką osobą i nawet konkretne informacje nie przynosiły rezultatu w postaci chociażby trochę innego spojrzenia na niektóre sprawy. No ale nie o tym jest temat, więc nie rozwijam swojej myśli bo napisałbym chyba o tym wypracowanie.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Rocznie budżet państwa dopłaca do KRUS'u 15 mld złotych... Jak pisałem wcześniej KRUS jest instytucją która powinna być ale powinna być szczelna i przeznaczona tylko dla rolników prawdziwych rolników, wtedy na pewno koszt utrzymania polskiego rolnika na emeryturze nie byłyby wysokie... Co do zmiany składek może to jest dobre ale większość tak gada bo ma małe gospodarstwa i może zazdrości tym co mają dużo ziemi to niech płacą więcej... PSL ma jakieś plany aby KRUS był Kasą Ryczałtowanego Ubezpieczenia Społecznego może to będzie miało jakiś większy sens czas pokaże... Jestem zdecydowanym przeciwnikiem robienia przywilejów pewnej grupie społecznej, szczególnie w dobie kryzysu lepiej róbmy te zmiany póki jesteśmy wstanie jeszcze coś zrobić, kiedy posypie się budżet będziemy zmuszeni przez UE to zmian, które będą bardziej drastyczne dla każdego obywatela... Każda grupa społeczna robi z siebie ofiary losu pokrzywdzone przez kolejne rządy ale tak naprawdę wszyscy jesteśmy pokrzywdzeni... W Polsce nie ma ludzi klasy średniej są mało ilością, są za to ludzie, którzy żyją poniżej minimum socjalnego i są co mają zanadto pieniędzy i tak jest w każdej grupie społecznej... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Myślę że najbardziej niezadowoleni z likwidacji KRUSu byliby ci którzy mając kawałek ziemi i go dzierżawiąc pracują jako np.taksówkarze, stolarze,na budowach itp.

A może zamiast likwidować KRUS lepiej zlikwidować ZUS. :D

Osobiście uważam że wysokość składki powinna być powiązana z wielkością gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a wiesz ile dopłaca budżet państwa do zus-u - chyba nie- a jeśli wiesz to oświeć pozostałych użytkowników AF. druga sprawa -przywileje- jest ich cale mnóstwo górnicy, sędziowie , służby mundurowe itd.no ale najlepiej najeżdżać na rolników. po trzecie nie wiem czemu wszyscy są za likwidacją krusu, skoro jest taki dobry. zlikwidujmy zus i będzie po problemie :lol: ;)

samex -uprzedziłeś mnie swym postem

Edytowano przez wojtas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73
a wiesz ile dopłaca budżet państwa do zus-u - chyba nie- a jeśli wiesz to oświeć pozostałych użytkowników AF

Do ZUS budżet dopłaca około 40 mld złotych. Tylko jest jeden problem. W Zusie ubezpieczonych jest ok 23 mln rodaków, czyli na jednego trzeba dopłacać ok. 1700 złotych a na ubezpieczonego w Krusie ok 10000 zł(1,5 mln ubezpieczonych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Na obsługe jednej osoby w ZUS państwo dopłaca około 18tys/rok, a na obsługe w KRUS około 9tys/rok. Nawet patrząc na nasz powiat w ZUS jest 55 osób zatrudnionych a w KRUS 8 osób. ZUS ma swój budynek a KRUS wynajmuje poddasze. Ja tez jestem żeby rolnicy wiecej płacili w zależnosci od zarobków, najlepiej jak by wszyscy byli na vat, wtedy można by było wyliczyć kto ile ma dochodu i zamiast płacić podatek dochodowy to by sie płaciło wiecej na KRUS i oczywiscie jestem za tym zeby wywalić wszytkich psełdo rolników z 1ha ziemi którzy maja firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:rolleyes: błąd KRUS jest o wiele lepszy od ZUS-u dlatego tam wszyscy chcą być ale w eurokołchozie urzędnicy wiedzą lepiej czego oczekuje zwykły obywatel B)


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

uważam że to nie składki na krus są za małe tylko te na zus są zbyt duże. Jestem za zrównaniem składek ale do poziomu tych które są w krus. A jak ktoś chce płacić więcej to niech płaci dobrowolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1982    0

Damian a z czego na emerytury by było co??

 

Jestem za zwiększeniem składek KRUS w zależności od wielości ha i wywaleniem z Krusu prowadzących dodatkową działalność pozarolniczą.

W ogóle jestem za likwidacją przywilejów społecznych szczególnie w budżetówce, państwa Polskiego na to nie stać.

Jedyne przywileje powinny być na politykę prorodzinną i dla osób zaczynających własną działalność gospodarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Damian a z czego na emerytury by było co??

Jak by każdy tak jak rolnik dostawał 700zł emerytury to by wystarczyło. A jak ktoś chce mieć więcej to niech sobie sam odłoży. A nie tak jak teraz pełno emerytów przed 40 na których reszta musi składki płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ja wam powiem tak nikt prędko KRUSU nie zlikwiduję bo to wbrew interesowi państwa,

popatrzcie średnie gospodarstwo to 10 ha, takie gospodarstwo za skarby nie da razy zapłacić zusu za dwie osoby

więc co ci ludzie by zrobili poszli na bezrobocie

zęby gospodarstwo mogło normalnie funkcjonować musiało by mieć co najmniej 100 ha

a ile takich gospodarstw mamy w Polsce jak dobrze pamiętam to jest o,6 % ogółu

wiec nie opłaca się dla państwa nic reformować, tym samym bezrobocie w Polsce dalej będzie na relatywnie niskim poziomie a państwo nie ma kłopotu z socjalami dla rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Po pierwsze, żeby rolnik opłacał jakąkolwiek składkę do ZUS, musiałby chyba najpierw być płatnikiem podatku dochodowego. Czy się mylę?

A wprowadzenie podatku dochodowego nie jest zbyt korzystne dla Państwa- pojawi się problem odpisu amortyzacji maszyn, budynków od przychodów...ciekawe który rolnik wykazałby jakikolwiek dochód do opodatkowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

to też racja, i tu znów uderzy się w najbiedniejszych bo tylko oni będę płacić ten podatek, bo duży zawsze inwestuje, a małego nie zawsze stać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj