czarnyyyy

Deutz-Fahr 5485-Opinie

Polecane posty

karol19    25

nie no trzymajcie mnie, w jaki sposób niby dodatkowy bęben młócący odciąża sita i wytrzasacze, nagrodę Nobla temu kto to uzasadni.

Z tego co się orientuje to bęben odpowiada za omłot zboża, a sita mają funkcję czyszczenia, wiec Twoim zdaniem dziejko z racji tego, że masz drugi bęben młocący to zboże trafia na sita bardziej czyste niż w kombajnie który ma jeden bęben. Również z tego co wiem, w kombajnach z dodatkowym bębnem słoma, która trafia na wytrząsacze jest w gorszym stanie( bardziej pokruszona) a to powoduje większe obciążenie wytrząsaczy. Każdy podzespół pełni odmienną funkcję. Bęben - omłot zboża, sita i wytrzasacze - separacje i czyszczenie. Wiec co ma dodatkowy bęben do wydajności czyszczenia sit. Deutz fahr 5485 ma taka samą wielkość sit jak TC5050 wiec i wydajność obu maszyn będzie podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Już ci tłumaczę. Kolega dziejko niemówi o trzecim bębnie młócącym tylko o bębnie separującym którego zadaniem jest dynamiczne odzielenie ziarna od słomy dla przykladu ma taki TC5070RS lub DF5690hts. Bęben ten znajduje się przed samymi wytrząsaczami nad początkiem sita górnego. Jego praca jest bardzo wydajna i bardzo mocno odciąża wytrząsacze podam przykład Mam tc5070RS normalnie kosi się zboże z prędkością 5-7km/h ale gdy pękł pas na separatorze to niedało się kosić więcej jak 3km/h bo czujniki strat wytrząsaczy cały czas na czerwono.

Co do wydajności kombajnów DF serii 54 to też się muszę zgodzić co do wydajności wiem bo mialem df5445h od sezonu2007-2010 i ku mojemu i sąsiadom zaskoczeniu robił śmiało za dwa bizony. Moim skromnym zdaniem główną tego przyczyną jest to że niedomłócony materiał nie obciąża młocarni tylko jest domłacany w dodatkowej młocarni odśrokowo-łopatkowej poczym wrzucane równomiernie na sito górne. Nieprawdą jest też to że jest to kombajn zbóż krótkich bo z wysokim żytem też sobie radził bez problemow, jedyna jego bolączka to taka, że przy wilgotnej słomie /wieczorem gdy wyszła rosa/ potrafiła się zawiesić nad sieczkarnią i zbić ale niebyło problemu z usunięciem zatoru bo cały tył jest otwierany jedną duż klapą. Zaraz zadacie mi pytanie to dlaczego zmienilem na NH? a no dlatego że ziemi mi przybyło jak wczesiniej miałem do koszenia 120-130ha tak teraz muszę wykosić ok 300 co spokojnie misię udaje. PD


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

DF 5485 nie posiada trzeciego bębna zwanego separatorem, tak jak ma to np. TC5070 tylko bęben wstępny, który w żaden sposób nie wpływa na odciążenie sit czy wytrząsaczy, powoduje tylko większą przepustowość młocarni, natomiast separatr ma za zadanie wydobyć ziarno, które nie zostało wymłócone na bębnie głównym, więc również nie odciąża sit - separator separuje, a sita czyszczą wobec tego te dwa podzespoły pełnią zupełnie inną funkcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

karol19 bardzo trudno cie do czegokolwiek przekonać i nie wiem czemu do sprawy podchodzisz tak bardzo emocjonalnie, przecież kombajn to tylko maszyna, wyluzuj. Jeżeli masz kombajn z czujnikami starat to zauważ, że wskaźniki cały czas falują. Czemu tak jest? Bo młócona masa nie idzie przez poszczególne podzespoły kombajnu w równomiernym tempie i straty pojawiają się głównie wtedy gdy na sitach lub wytrząsaczach pojawia się chwilowy nadmiar materiału, a dodatkowy bęben nie tylko zwiększa przepustowość mlocarni, wstępnie oddziela ziarno od słomy, ale też wyrównuje tempo przepływu, przez to można ograniczyć chwilowe straty i trochę zwiększyć prędkość koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Karol ale bzdecisz!!!. Zdaje mi się że jesteś z tych co to tylko BIZON JESt "THE BEST" w twoim przypadku TC5050.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

jeśli ja bredzę to w takim razie z Was są nieźli bajkopisarze, kombajnami, które mają niewiele większe sita od mojego ulubionego bizona osiągacie wydajność dwóch bizonów, Wasze wyczyny nadają się do księgi rekordów Guinessa, to że TC5070 osiągnie 10 - 11 ton na godzinę to sie zgodzę ale nie DF5485, który ma sita takie jak mój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Nikt i nic Cię nie przekona dogadaj się z kimś kto ma taki kombajn i niech cię zaprosi w żniwa na pokaz+test niedowiarku. Zapewniam że zmienisz zdanie. Razem z sąsiadem zauważyłem jeszcze jedną rzecz która prawdopodobnie wplywa na podniesienie wydajności w DF mianowicię to że kosz sitowy jest z tyłu całkowicie zamnięty /od dna do gornego sita jest taka klapa/. Powoduje to że cały strumień powietrza przechodzi przez dwa sita ku górze co mocno wzmacnia siłę doczyszczania a nie częściowo jak to jest z bizonem do tyłu między sitami poza tym sam kształt grzebieni sit w df są inne co też ma wpływ.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25
Napisano (edytowany)

otóż właśnie każdego dnia we żniwa widzę go w akcji za miedzą i ma porównywalną wydajność do mojego, dlatego też nie wierzę że zrobi 10 ton na godzinę , no chyba że jest jakiś felerny, co do kosza sitowego to u mnie w NH też jest od tyłu całkiem zamknięty więc to żaden wynalazek

Edytowano przez karol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Porównywałem do BIZONA. To że TC ma klapę i wew. fartuch to wiem. Co do wydajności to jest bardzo zrożnicowana sprawa wszystko zależy od kombajnu i kombajnisty jeden kosi aby kosić drugi by wykosić. Dam Ci przykład: jak pisałem mam TC5070RS i moim zdaniem bardzo dobrego kombajnistę do jego obsługi wykorzystuję trzy ciągniki z przyczepami 8t. Wtym roku 20ha bez kilku arów w kawałku kosiliśmy 8h, a na kosiliśmy pełnego bina 100W /wg danych bin 132t pszenicy o gęst.76g/ + 2 przyczepy przyjmuję 150t co daje ponad 18t na godzinę i co ty na to?


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

podstawowe różnice między df5485 a nhtc5050:

-silnik wiekszy w df o kilkanaście koni

-dodatkowy bęben w df

-5 klawiszy w df, 4 w nh

-niedomłoty nie obciążają dodatkowo młocarni w df

-większy zbiornik na ziarno

-sita większe w df o kilkanaście procent.

Są jeszcze inne różnice, ale już te wymienione powodują, że df jest kombajnem bardziej wydajnym i przez to znacznie droższym. Nie znaczy to jednak, że w pewnych okreslonych warunkach kombajny te mogą pracować z porównywalną prędkością i przewaga df-a nie będzie aż tak znaczna. Maksymalna wydajność nh może być podobna do przeciętnej df, ale średnia wydajność jest większa w df.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

BRAWO!!! W pełni się ztym zgadzam po za tym tc 5050 to machanik a df5485 hydro. a to o wiele przyspiesza pracę.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17
Napisano (edytowany)

TC 5050 to hydro a jaka cena jest DF??

Edytowano przez BartekM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

po pierwsze TC 5050 tez ma hydro, po drugie różnica mocy jest 5 czy 10 KM wieć to nie ma wpływu na wydajność, oba silniki są wystarczająco mocne, po trzecie DF ma 5 wytrzasaczy, ale bardzo wąskich, co sprawia, że są szersze od tych w NH tylko o 5 cm, po czwarte szerokość przestrzeni nad wytrzasaczami w DF wynosi 112 cm, a w TC5050 120 cm, po piąte sita mają w obu taką samą wilekość wiec nie wciskać kitu że w DF są większe, zbiornik ziarna rzeczywiście w DF jest większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47
Napisano (edytowany)

<p>Sprawdziłem Wg. danych producentów

                  DF5485h/NHTC5050 szer. młocarni 1110/1040; klepisko m2 0,34+0,51/0,62; pow.wytrz.całkowita 5,28/4; pow.sit.m2 3,4/3,27; Silnik 185km/170km; zbiornik l. 5200/4000. Wszystko na korzyść DF tym samym wydajność musi mieć większą i basta.

Edytowano przez Siwy7406

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziejko    1

Karol19 sam przyznasz, że poszczególne podzespoły są w niewielkim stopniu ale jednak większe w df, nawet sita których tak się przyczepiłeś są mniejsze w nh, kilka % tu, kilka tam i pojawia się pokaźna różnica. Z danymi katalogowymi nie sposób dyskutować. Ale jak zdążyłem Cię poznać na końcu i tak stwierdzisz, że nie ma jak tc5050. Może kup sobie tc5070 i żaden df z serii 54 Ci nie podskoczy, ja pierwszy przyznam Ci, że Twój kombajn jest znacznie wydajniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25
Napisano (edytowany)

w przypadku new holland podałeś tylko powierzchnię wytrząsaczy więc takowa w DF wynosi 4,2 m2 a nie jak napisałeś 5,28 m2, sita w HH 1,74 / 1,36, a w DF 1,74 / 1,33 ,tak więc i w sitach i w wytrząsaczach różnica nie jest aż tak wielka, żeby ten kombajn zrobił więcej o 30% od TC5050, ale w porządku każdy wie swoje, ja swoim bynajmniej koszę szybciej niż znajomi DF5485

Edytowano przez karol19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Tylko, że oni mają herder 4,5m a ty 3,9.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

świetnie, że lepiej wiesz ode mnie jaki mam heder, przyjedz do mnie to zmierzymy jaki mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Dobra dość bo doniczego to nieprowadzi.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszan    0

Jestem użytkownikiem DF i mogę napisać o kilku jego wadach. Mini młocarnie które to mają odciążać bęben mają poważną wadę. Mianowicie przy jekimkolwiek zachwaszczenmiu łanu zbóż łopatki robią ciapę i wdmuch*ją to na podsiewacz, a tam miesza się to z kurzem i zakleja sita. Powierzchnia separacji coraz bardziej się zmniejsza i straty gotowe. I uwierzcie mi że nie wyczyści się tego na polu. Trzeba wymontować sita. Poza tym bardzo mała kabina to domena każdego sprzętu DF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Po to są opryski żeby nie było zachwaszczenia. Użytkowałem DF 4 sezony i nigdy z tym nie było problemu.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszan    0

Wytłumacz to jakiemuś innemu rolnikowi u którego robisz np. usługę. A później jedziesz na swoje pole. Te młocarenki są po to by nie obciążać bębna moim zdaniem to bzdura ponieważ bęben daje sobie radę nawet przy 9km/h w zbożu 9t/ha, natomiast sita są zbyut małe żeby to wyczyścić. Tyle, że to co opisuję dzieje się w df 6040H, być może u ciebie jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      xxxxxx
    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Darius2000
      Witam, mamy pewien problem ponieważ ostatnio sprzedaliśmy ciągnik agrolux75 a dziś zakupiliśmy Agroluxa 320. Mam problem z zakwalifikowaniem przedniego tuza, na obecnym ciągniku mam 920mm po zewnątrz ramion. W poprzednim było to 780mm. Nie wiem teraz co robić ponieważ maszyny nie pasują do ciagnika (jest to tylko pług do śniegu i spych do ziemi oraz obciążnik). Przerabiać tuz czy też maszyny? Jakie wymiary powinien mieć tuz bo już zgłupiałem.
    • Przez mmaarrcciinn
      sprzedam obciążniki na koła do ciągników Deutz-fahr Lamborghini Same. 
      Cena 250/sztukę

    • Przez Tommekpol
      Do zaoferowania mamy ciągnik Deutz-Fahr model Agrotron 120 z 2007 roku wraz z ładowaczem Quicke Q65. Ciągnik wzięty w rozliczenie prosto od rolnika. Stan oceniamy na dobry. 
      Cena: 103 000 zł (netto)
      Więcej informacji udzielimy telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu tel. 606 648 578 

      Ciągnik do obejrzenia w firmie DANEX, Rogienice Wielkie, ul. Olszanka 27, 18-516 Mały Płock

      90 km od Białegostoku
      80 km od Ełku
      70 km od Moniek
      150 km od Warszawy
      150 km od Olsztyna
      140 km od Siedlec
      260km od Lublina
      90 km od Brańska
      14 km od Łomży
      100 km od Augustowa
      430 km od Poznania
      250 km od Elbląga

      Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kc.










×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj