Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr 5485.

71 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 23:14

Deutz-Fahr 5485. Generalnie jest moim zdaniem tak, że właściciele kombajnów wypowiadających się na forum trochę podkręcają możliwości swoich maszyn. Sam jestem szczęsliwym posiadaczem df5485ht i po jednym sezonie pracy mogę powiedzieć, że 10 t/h to tylko w optymalnych warunkach. Można oczywiście i więcej, bo młocarnia ma naprawdę duże możliwości, ale ja mówię o wydajności przy rozsądnym poziomie strat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr 5485. Dzisiaj, 17:13
  •  

#42 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 08:54

Deutz-Fahr 5485. ten kombajn mógłby sporo więcej gdyby miał większe sita, to one go ograniczają i myślę że aby straty były małe to 8 ton na godzinę maksymalnie da radę, wydajność jego porównywalna do TC5050, słyszałem też opinie że w słomiastych zbożach wógole sobie nie radzi, trzeba bardzo wolno jechać bo zapycha się sieczkarnia i ślimak nawrotny, czy kolega dziejko może to skomentować???

#43 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 09:36

Deutz-Fahr 5485. Nigdy nia miałem problemu z sieczkarnią ani tym bardziej z ślimakiem nawrotnym.Co prawda większość słomy szła na pokos,ale kilkadziesiąt hektarów było ściętych i sieczkarnia sobie radziła. Nie wiem jak będzie w przyszłości, w tym roku ze względu na wilgotną pogodę słoma była krucha i łatwa do pocięcia. Pierwszy raz słyszę o tego typu problemach.

#44 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 17:26

Deutz-Fahr 5485. ten kombajn ma tą właśnie wadę, że ma zbyt małe sita do tego systemu omłotu, poza tym ja słyszałem że nie nadaje się do słomiastych zbóż, w niskopiennych idzie dobrze

#45 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:57

Deutz-Fahr 5485. Wiesz Karol,nie ma maszyn idealnych, gdyby miał większe sita to można by narzekać,że za mała młocarnia względem sit... Jak kosisz za szybko to albo zapchasz młocarnie, albo masz straty, albo silnik za słaby itd..., nigdy wszystko w jednym momencie się nie zablokuje :). Moim zdaniem za te pieniądze w tej klasie kombajnów trudno znaleźć coś lepszego, ale to tylko moje zdanie.

#46 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 14:16

Deutz-Fahr 5485. @dziejko A te 10t/h to z wysypem na postoju czy w locie??

#47 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 17:31

Deutz-Fahr 5485. Tak jak napisałem wyżej,10t/h to optymalne warunki i raczej bez postoju na wysyp. Ale ja nie dodaje kilku ton wydajności i nie chce mi się wierzyć, że jakiś dominator lub 5050 może zrobic podobną robotę.

#48 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 18:06

Deutz-Fahr 5485. @dziejko podziel sie wrażeniami po sezonie ? jakie wady i jakie zalety zauważyłeś, jak było z awaryjnością?usterki bądz poważniejsze awarie były? ile ha nim wykosiłeś,jesteś zadowolony z wyboru? bardzo ciekawi mnie ten kombajn. A jeszcze jak można wiedzieć to jaką cene dałeś i z jakim wyposażeniem ? z góry dzięki za info :)

#49 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:23

Deutz-Fahr 5485. dziejko, skoro Tobie sie nie chce wierzyć że TC5050 zrobi podobną robotę do Twojego to mi się nie chce wierzyc, że Twój zrobi 10 ton na godzinę, ten kombajn ma zbyt mała powierzchnie sit i sama przepustowość młocarni tu nic nie pomoże

#50 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 luty 2012 - 22:27

Deutz-Fahr 5485. do Seremiak
Trochę sporo pytań jak na raz, ale spróbuje. Jestem bardzo zadowolony i moim zdaniem za te pieniądze nie kupiłbym nic lepszego, choć oczywiscie nie ma rzeczy idealnych i małe usterki się zdarzały.Po pierwsze były problemy z komputerem, nie mierzył mi hektarów a pod koniec żniw cały czas pokazywał tylko jeden ekran. Po drugie padł jeden elektryczny siłownik od regulacji motowideł, po trzecie juz na samym początku delikatnie przciekał olej na dojściu do siłwnika podnoszącego heder. Po za komputerem serwis poradził sobie w dobrym tempie z usterkami. Wykosiłem troche ponad 200 ha. Dodatkowy bęben zwłaszcza przydaje się wieczorami gdy ziarno jeszcze suche a słoma już wilgotna, normalne kombajny kończyły robotę około 10-tej, a ja bardzo często zjeżdżałem o pierwszej lub drugiej w nocy. Pomimo tego, że to były moje pierwsz żniwa jako kombajnisty ani razu nie złapał na młocarni.
do Karol19
Nie mam zamiaru się licytować co jest prawdziwe a co nie, ja piszę tylko o moich własnych spostrzeżeniach i nie upiększam tej maszyny tylko z tego powodu,że ją posiadam, sam uważam, że poprzednicy piszący tutaj o tym df-ie trochę zawyżali jego możliwości, ja staram się pisać prawdę.Dodam tylko,że trzeci bęben czasami zwany separatorem sprawia , że młócona masa przechodzi przez kombajn bardziej równomiernie i jest wstepnie oddzielona, co w pewnym stopniu odciąża zarówno sita jak i wytrząsacze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:12

Deutz-Fahr 5485. nie no trzymajcie mnie, w jaki sposób niby dodatkowy bęben młócący odciąża sita i wytrzasacze, nagrodę Nobla temu kto to uzasadni.
Z tego co się orientuje to bęben odpowiada za omłot zboża, a sita mają funkcję czyszczenia, wiec Twoim zdaniem dziejko z racji tego, że masz drugi bęben młocący to zboże trafia na sita bardziej czyste niż w kombajnie który ma jeden bęben. Również z tego co wiem, w kombajnach z dodatkowym bębnem słoma, która trafia na wytrząsacze jest w gorszym stanie( bardziej pokruszona) a to powoduje większe obciążenie wytrząsaczy. Każdy podzespół pełni odmienną funkcję. Bęben - omłot zboża, sita i wytrzasacze - separacje i czyszczenie. Wiec co ma dodatkowy bęben do wydajności czyszczenia sit. Deutz fahr 5485 ma taka samą wielkość sit jak TC5050 wiec i wydajność obu maszyn będzie podobna.

#52 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 04 luty 2012 - 17:11

Deutz-Fahr 5485. Już ci tłumaczę. Kolega dziejko niemówi o trzecim bębnie młócącym tylko o bębnie separującym którego zadaniem jest dynamiczne odzielenie ziarna od słomy dla przykladu ma taki TC5070RS lub DF5690hts. Bęben ten znajduje się przed samymi wytrząsaczami nad początkiem sita górnego. Jego praca jest bardzo wydajna i bardzo mocno odciąża wytrząsacze podam przykład Mam tc5070RS normalnie kosi się zboże z prędkością 5-7km/h ale gdy pękł pas na separatorze to niedało się kosić więcej jak 3km/h bo czujniki strat wytrząsaczy cały czas na czerwono.
Co do wydajności kombajnów DF serii 54 to też się muszę zgodzić co do wydajności wiem bo mialem df5445h od sezonu2007-2010 i ku mojemu i sąsiadom zaskoczeniu robił śmiało za dwa bizony. Moim skromnym zdaniem główną tego przyczyną jest to że niedomłócony materiał nie obciąża młocarni tylko jest domłacany w dodatkowej młocarni odśrokowo-łopatkowej poczym wrzucane równomiernie na sito górne. Nieprawdą jest też to że jest to kombajn zbóż krótkich bo z wysokim żytem też sobie radził bez problemow, jedyna jego bolączka to taka, że przy wilgotnej słomie /wieczorem gdy wyszła rosa/ potrafiła się zawiesić nad sieczkarnią i zbić ale niebyło problemu z usunięciem zatoru bo cały tył jest otwierany jedną duż klapą. Zaraz zadacie mi pytanie to dlaczego zmienilem na NH? a no dlatego że ziemi mi przybyło jak wczesiniej miałem do koszenia 120-130ha tak teraz muszę wykosić ok 300 co spokojnie misię udaje. PD
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#53 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:54

Deutz-Fahr 5485. DF 5485 nie posiada trzeciego bębna zwanego separatorem, tak jak ma to np. TC5070 tylko bęben wstępny, który w żaden sposób nie wpływa na odciążenie sit czy wytrząsaczy, powoduje tylko większą przepustowość młocarni, natomiast separatr ma za zadanie wydobyć ziarno, które nie zostało wymłócone na bębnie głównym, więc również nie odciąża sit - separator separuje, a sita czyszczą wobec tego te dwa podzespoły pełnią zupełnie inną funkcję

#54 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 luty 2012 - 10:09

Deutz-Fahr 5485. karol19 bardzo trudno cie do czegokolwiek przekonać i nie wiem czemu do sprawy podchodzisz tak bardzo emocjonalnie, przecież kombajn to tylko maszyna, wyluzuj. Jeżeli masz kombajn z czujnikami starat to zauważ, że wskaźniki cały czas falują. Czemu tak jest? Bo młócona masa nie idzie przez poszczególne podzespoły kombajnu w równomiernym tempie i straty pojawiają się głównie wtedy gdy na sitach lub wytrząsaczach pojawia się chwilowy nadmiar materiału, a dodatkowy bęben nie tylko zwiększa przepustowość mlocarni, wstępnie oddziela ziarno od słomy, ale też wyrównuje tempo przepływu, przez to można ograniczyć chwilowe straty i trochę zwiększyć prędkość koszenia.

#55 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 06 luty 2012 - 11:04

Deutz-Fahr 5485. Karol ale bzdecisz!!!. Zdaje mi się że jesteś z tych co to tylko BIZON JESt "THE BEST" w twoim przypadku TC5050.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

#56 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 06 luty 2012 - 15:57

Deutz-Fahr 5485. jeśli ja bredzę to w takim razie z Was są nieźli bajkopisarze, kombajnami, które mają niewiele większe sita od mojego ulubionego bizona osiągacie wydajność dwóch bizonów, Wasze wyczyny nadają się do księgi rekordów Guinessa, to że TC5070 osiągnie 10 - 11 ton na godzinę to sie zgodzę ale nie DF5485, który ma sita takie jak mój

#57 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 06 luty 2012 - 16:29

Deutz-Fahr 5485. Nikt i nic Cię nie przekona dogadaj się z kimś kto ma taki kombajn i niech cię zaprosi w żniwa na pokaz+test niedowiarku. Zapewniam że zmienisz zdanie. Razem z sąsiadem zauważyłem jeszcze jedną rzecz która prawdopodobnie wplywa na podniesienie wydajności w DF mianowicię to że kosz sitowy jest z tyłu całkowicie zamnięty /od dna do gornego sita jest taka klapa/. Powoduje to że cały strumień powietrza przechodzi przez dwa sita ku górze co mocno wzmacnia siłę doczyszczania a nie częściowo jak to jest z bizonem do tyłu między sitami poza tym sam kształt grzebieni sit w df są inne co też ma wpływ.

#58 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:14

Deutz-Fahr 5485. otóż właśnie każdego dnia we żniwa widzę go w akcji za miedzą i ma porównywalną wydajność do mojego, dlatego też nie wierzę że zrobi 10 ton na godzinę , no chyba że jest jakiś felerny, co do kosza sitowego to u mnie w NH też jest od tyłu całkiem zamknięty więc to żaden wynalazek

Edytowany przez karol19, 06 luty 2012 - 19:16.

#59 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 06 luty 2012 - 20:00

Deutz-Fahr 5485. Porównywałem do BIZONA. To że TC ma klapę i wew. fartuch to wiem. Co do wydajności to jest bardzo zrożnicowana sprawa wszystko zależy od kombajnu i kombajnisty jeden kosi aby kosić drugi by wykosić. Dam Ci przykład: jak pisałem mam TC5070RS i moim zdaniem bardzo dobrego kombajnistę do jego obsługi wykorzystuję trzy ciągniki z przyczepami 8t. Wtym roku 20ha bez kilku arów w kawałku kosiliśmy 8h, a na kosiliśmy pełnego bina 100W /wg danych bin 132t pszenicy o gęst.76g/ + 2 przyczepy przyjmuję 150t co daje ponad 18t na godzinę i co ty na to?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 07 luty 2012 - 10:54

Deutz-Fahr 5485. podstawowe różnice między df5485 a nhtc5050:
-silnik wiekszy w df o kilkanaście koni
-dodatkowy bęben w df
-5 klawiszy w df, 4 w nh
-niedomłoty nie obciążają dodatkowo młocarni w df
-większy zbiornik na ziarno
-sita większe w df o kilkanaście procent.
Są jeszcze inne różnice, ale już te wymienione powodują, że df jest kombajnem bardziej wydajnym i przez to znacznie droższym. Nie znaczy to jednak, że w pewnych okreslonych warunkach kombajny te mogą pracować z porównywalną prędkością i przewaga df-a nie będzie aż tak znaczna. Maksymalna wydajność nh może być podobna do przeciętnej df, ale średnia wydajność jest większa w df.