Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr 5485.

71 odpowiedzi na ten temat

#21 Share vdan

vdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Informatyka<br />rolnictwo<br />turystyka

Napisany 24 luty 2009 - 12:42

Deutz-Fahr 5485. cena?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr 5485. Dzisiaj, 01:46
  •  

#22 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 15 maj 2009 - 21:33

Deutz-Fahr 5485. Witam wszystkich.

Jestem to nowy, ale na temat DF 5485HT mogę co nieco powiedzieć, kombajn sprawuje się super, zero problemów. Pracuje na 110ha, pochodzę z Żuław, więc kombajn ma co przerabiać, wydajność kombajnu wynosi od 10 do 15 ton/h, w zależności jaki plon z hektara.

Pozdrawiam

Małorolny jestem. (106ha)

#23 Share agrofarm85

agrofarm85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 21:07

Deutz-Fahr 5485. witam czy zna ktoś może cenę deutza fahra 5445??
z góry dziękuję
pozdrawiam

#24 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:10

Deutz-Fahr 5485. Witam mam pytanie dotyczące kombajnu deutz fahr 5485 ht. Przymierzam sie do kupna takiego kombajnu na prow, widziałem tutaj opinie uzytkowników ale prosiłbym o jeszcze dokładniejsze informacje bo chcę wiedziec czy warto kupic ten kombajn.Interesuje mnie wydajnosc, komfort pracy, awaryjnośc, a takze jakies indywidualne spostrzerzenia posiadaczy. Drugie kwestia która mnie interesuje to czy jest lepiej kupic go niż np. Claasa Avero albo New Hollanda 5050 Pozdrawiam i czekam na opinie

Witam ja zamierzam kupic taki kombajn i mam prosbe do grzesiek 11 jesli mozesz to opisz cos wiecej na temat tego kombajnu np. komfort w kabinie, wydajnosc, awaryjnosc i czy warto kupic taką maszyne ??? Pozdrawiam

#25 Share Bee

Bee

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 16:02

Deutz-Fahr 5485. Karol, a ile za taka maszyne chca??

#26 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 08:48

Deutz-Fahr 5485. jak pytałem to powiedzieli mi 380 tysięcy brutto na dzien dzisiejszy

#27 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 13 listopad 2010 - 10:32

Deutz-Fahr 5485. Mam zamiar kupic df5485ht, szkoda ze tak malo urzytkownikow sie tu wypowiada. Jezeli ktos zna ten kombajn to prosze o info.

#28 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 11:41

Deutz-Fahr 5485.

Mam zamiar kupic df5485ht, szkoda ze tak malo urzytkownikow sie tu wypowiada. Jezeli ktos zna ten kombajn to prosze o info.

A co chcesz wiedziec pytaj smiało posiadam taki kombajn od 2007 roku i co nieco juz wiem na jego temat

#29 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 10:05

Deutz-Fahr 5485. DF 24 napisz jakie masz wyposazenie (dodatkowy beben?, stól d do rzepaku?). Ile można nim w normalnych warunkach wykosic, i jak ze spalaniem? Niektórzy pisali ze mozna nim przerobic nawet do 15 ton, ale nie chce mi sie w to wierzyc. Jak z serwisem i ewentualnymi usterkami, ile czasu potrzebujesz zeby go wyczyscic i nasmarowac. No i jak z czesciami i obsługą, mozna przy nim troche samemu pomajstrować czy potrzebny serwis. Z gory dzieki za informacje.

#30 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 19:51

Deutz-Fahr 5485.

DF 24 napisz jakie masz wyposazenie (dodatkowy beben?, stól d do rzepaku?). Ile można nim w normalnych warunkach wykosic, i jak ze spalaniem? Niektórzy pisali ze mozna nim przerobic nawet do 15 ton, ale nie chce mi sie w to wierzyc. Jak z serwisem i ewentualnymi usterkami, ile czasu potrzebujesz zeby go wyczyscic i nasmarowac. No i jak z czesciami i obsługą, mozna przy nim troche samemu pomajstrować czy potrzebny serwis. Z gory dzieki za informacje.

Mam dodatkowy beben,stół,komputer LH500 i system DHC trzymanie ustalonej wysokosci hederu ale powiem ci ze niepotrzebnie to brałem co do czyszczenia i smarowania i tankowania 30 minut i po robocie,ze spalaniem to różnie jak mu dasz w dupe to i 20 spali a jak spokojnie to minimum 15 Co do czesci cena poruwnywalna jak w innych zachodnich markach a pomajsterkowac oczywiscie ze mozesz samemu nie jest skomplikowany wiadomo jak cos powarzniejszego to serwis a z wydajnoscią to ja max 14 ton machnełem ale wysyp w locie bez zatrzymywania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 22:00

Deutz-Fahr 5485. DF24 wielkie dzięki! Jak nie masz nic przeciwko to miałbym jeszcze pare pytań. Spalanie to mam nadzieje ze podałeś na godzine a nie na ha. Ile godzin juz machnąłeś i jakie najpoważniejsze usterki? Czy maszyna ma jakieś słabostki na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Z tego co piszesz to wydajność całkiem niezła, a silnik nie za słaby w tęgim zbożu z włączoną sieczkarnią i wysypem w locie? Czy znasz może NH tc5070, potafiłbyś porównać te dwa kombajny, bo na razie df to mój number one, ale nh to druga opcja. Do tej pory miałem do czynienia z kilkoma ciągnikami Deutza i Same i jak na razie wszystkie sprawują się bardzo dobrze, dlatego mysle tez o kombajnie df. Jeszcze raz dziękuje za informacje i pozdrawiam.

#32 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 21:11

Deutz-Fahr 5485.

DF24 wielkie dzięki! Jak nie masz nic przeciwko to miałbym jeszcze pare pytań. Spalanie to mam nadzieje ze podałeś na godzine a nie na ha. Ile godzin juz machnąłeś i jakie najpoważniejsze usterki? Czy maszyna ma jakieś słabostki na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Z tego co piszesz to wydajność całkiem niezła, a silnik nie za słaby w tęgim zbożu z włączoną sieczkarnią i wysypem w locie? Czy znasz może NH tc5070, potafiłbyś porównać te dwa kombajny, bo na razie df to mój number one, ale nh to druga opcja. Do tej pory miałem do czynienia z kilkoma ciągnikami Deutza i Same i jak na razie wszystkie sprawują się bardzo dobrze, dlatego mysle tez o kombajnie df. Jeszcze raz dziękuje za informacje i pozdrawiam.

Spalanie oczywiscie na godzine Usterki to padła skrzynia biegów i małe zwarcie instalacji elektrycznej usterki usuniete na gwarancji szybko i sprawnie przez serwis na który złego słowa nie powiem Silnik wystarczający wzupełnosci pochodze z zuław i mam nie chwaląc sie wysokie wydajnosci i niemam problemu 170km wystarczy w zupełnosci Co do NH5070 to jest o wiele wydajniejszy kombajn od DF sąsiad ma NH5070 i jest o wiele wiekszy i wydajniejszy ale sprawnosc tego kombajnu zostaje w tyle daleko za DF to są słowa mojego sąsiada poprostu nie jest zadowolony z tego NH Ja swojego DF sprzedaje i w zamian tez kupujemy DF 6040

#33 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 22:21

Deutz-Fahr 5485. Z tą skrzynią to chyba jakas wada fabryczna, co? A już po gwarancji, były jakieś poważne awarie? Jak z młóceniem i czyszczeniem ziarna, przy wydajności tak ok. 10-11 t/h nie leci za duzo do tyłu? Aha, a masz jakieś czujniki strat i jak one działają, można troche na nich polegać? Napisz co oznacza konkretnie że df jest o wiele sprawniejszy od nh, chodziło Ci o niezawodność i bezusterkowość czy o coś innego? Też myślałem troche o df 6040 ale troche za duży i za drogi jak na moje potrzeby i możliwości. Ciekawi mnie jak ci pójdzie sprzeadaż i ile za niego dostaniesz? W sierpniu sprzedawałem 5-cio letniego Same Silvera i dostałem niecałe 70% ceny nowego, mi sie wydaje ze to nie duzo, ale wszyscy handlarze twierdzą, że znalazłem świetnego klienta. Ciekawe jak to jest ze stosunkowo nowymi kombajnami? Pozdrowienia.

#34 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 08:47

Deutz-Fahr 5485. Koledzy przyglądałem sie temu kombajnowi dokładnie i uwazam że ten kombajn ma zbyt małą powierzchnię sit i wytrząsaczy w stosunku do dwóch bębnów młócacych które posiada. Zwróccie uwagę najmniejszy model tej serii czyli 5445 ma identyczne sita i wytrzasacze a ma jeden bęben młócacy. Dlatego uważam że nie wykorzysta sie maksymalnej przepustowosci tego 5485 na młocarnich, gdyż wtedy poprostu będzie robił straty bo nie da rady tej masy z tyłu wyszyscic. Porównując do new hollanda TC 5050 ten deutz fahr uchodzi za kombajn duzo wydajniejszy. Pytam tylko: na jakiej podstawie ???? TC 5050 ma ma taką samą powierzchnie sit i wytrząsaczy jak ten deutz fahr. A biorąc pod uwage fakt, że blachy w TC 5050 są odsuniętę po ok. 8 cm z kazdej strony od wytrząsaczy to ta powierzchnia w TC jest wieksza niż w deutz fahr 5485. Uwazam ze deutz fahr 5485 może zrobic powiedzmy 10 % wiecej niz new holland, ale nie tak jak tutaj piszecie 60 % wiecej, bo tylko ten dodatkowy bęben takiej róznicy nie zrobi, bo to co sie wymłóci trzeba jakos wyczyscic a ma za małe sita i wytrzasacze zeby maksymalnie wykorzystac przepustowosc młocarni. I nie mówie tego zeby pokozac jaki to new holland jest swietny a deutz fahr jaki zły, bo nie uwazam zeby maszyny df były złe. Taka sama sytuacja jest w przypadku Claasa Avero, który ma takie same sita i wytrząsacze jak poprzednik dominator 150, tylko ma dodatkowy bęben który w tej sytuacji niewiele zwiekszy jego wydajnosc, moze 10% ale napewno nie wiecej.

#35 Share dziejko

dziejko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 22:41

Deutz-Fahr 5485. Wydaje mi się, że wydajność avero to troche wiecej niz 110% dominatora. Moim zdaniem dodatkowy wstepny beben nie tylko zwiększa przerobowość młocarni ale takze (a może przede wszystkim) powoduje, ze młócona masa jest lepiej odseparowana oraz przechodzi przez młocarnię w jednakowym i równym tempie, a w wyniku tego sita oraz wytrząsacze mają mniej do zrobienia. Dlatego kombajn ma wieksza wydajność. To prawda, ze sita w df54 i nh 5050 są podobne ale całkowita powierzchnia czyszczenia jest troche wieksza w df-ie. Po za tym 5485 ma 5 wytrząsaczy (a nh 4) i ich powierzchnia też jest wieksza. Moim zdaniem df 5485 może byc lepszy od nh5050 o ok. 30-40%, ale nie chce mi sie wiezyc opiniom, ze jest w stanie przerobić do 15t na godzine.

#36 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 00:07

Deutz-Fahr 5485. tak rzeczywiscie ma 5 wytrzasaczy ale bardzo wąskich przez co ich powierzchnia jest naprawde nieznacznie wieksza niż w nh tc 5050,(6 cm wiecej szerokosci wytrzasacze, ale ok. 10 cm krótsze niz w nh i do tego blachy w nh odsunięte po 8 cm od wytrząsaczy co daje 120 cm szerokosci tyłku przy 110 cm w deutz fahrze ) w suchym zbozu w srodku słonecznego dnia myslę ze nie zrobi wiecej od tego new hollanda (moze 10% ), troche wiekszą przewage moze miec kiedy zboze łapie wilgoc wieczorem, wtedy new hollandem z jednym bębnem szybko sie nie pojedzie, generalnie uwazam tak, ze jesli new holland 5050 zrobi 8 ton na godzi bo taka jest jego osiagalna wydajnosc to ten deutz fahr 5485 wiecej jak 10 ton na godzine nie wycisnie i nikt mnie nie przekona, znajomy ma takiego w mojej okolicy i naprawde szału nie robi, powyzej 10 ton na godzine to zrobi TC 5070 który jest kombajnem zdecydowanie wydajniejszym od tego deutz fahra

#37 Share Goncarek

Goncarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 30 styczeń 2011 - 12:00

Deutz-Fahr 5485. @karol19 jakie są u was wydajności? , bo na żuławach 8-11 t/ha w pszenicy, więc wydajność kombajnu w t/h będzie większa niż przy plonie 4-5 t/ha; ja wierzę użytkownikowi DF24 :)

#38 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:00

Deutz-Fahr 5485. kolega jeśli nawet plon z hektara jest mniejszy to kombajnem możesz pojechac szybciej i wydajnośc kombajnuw tonach na godzinę będzie taka sama, tak wiec plon nie ma tu znaczenia,chyba że będą to 2 tony z hektara, ale u mnie pszenica też potrafi dac 8 ton

#39 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:40

Deutz-Fahr 5485. w mojej miejscowości kupili sobie df5445 robi w ok 40min/ha ale jestem inż.mechaniki i interesowały mnie zagadnienia technogiczne wykonania tej maszyny ,sam mam zo56, gdy kiedyś obejrzałem tego deutza wszedłem dosłownie wszędzie to za cenę 342 tys zł spodziewałem sie czegoś więcej poprostu szału mima! prostota te same rozwiązania techniczne co w latach 60-70 tylko lepiej wykonane. z nowych kombajnów w okolicy jest jeszcze jd1515; nh5070 ten mi się spodobał a przynajmniej jego rozwiązania; mf activia też dobry i jest ocynku ale przepał mniejszy od nh; i jest dużo clasów dominatory 67 i 150 też wg mnie szału ni ma, to samo co w latach 80 tylko nowe
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wojtek88

wojtek88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 21:30