Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012)

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 04 październik 2011 - 17:23

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) Witam. Mam taki oto problem: od czasu do czasu blokuje mi podnośnik gdy podniesie się maksymalnie do góry oraz wtedy dusi ciągnik aż gaśnie. Po zdjęciu podłogi itd zobaczyłem, że wtedy gdy dusi ciągnik wywala do góry ten zawór co z niego wychodzi olej na wyjścia hydrauliczne itd. Czyli to znak że gdy podnosnik jest w górze nie ma przelewu, tylko dusi ciągnik itd, dobrze, że nic więcej się nie stalo.
Co może być tego przyczyną? Olej jest prawie nowy, hipol, czysty, filtry wymienione, czyszczone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) Dzisiaj, 23:20
  •  

#2 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 04 październik 2011 - 18:21

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) wydaje mi się,że to wina rozdzielacza

#3 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 05 październik 2011 - 07:19

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) Rozdzielacz powoduje to, iż nie otwiera się zawór i nie ma przelewu oleju mimo maksymalnej pozycji podnosnika??

#4 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 05 październik 2011 - 17:41

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) nie wiem,ale miałem kiedyś podobny problem w c 360 ,oddałem cały tuz z rozdzielaczem do naprawy,gość powiedział ze był problem z zaworem w rozdzielaczu.-zacinał się

#5 Share wenicjusz

wenicjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 październik 2011 - 10:11

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) Witam
Najpewniej to rozdzielacz - ale czy opłaca się to remontować jak za 500 zł mozna kupic cały kpl podnosnik z wersji eksportowej i mieć wieczny spokój?
Jeżeli masz pytania to gg
12369137

#6 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 13 październik 2011 - 12:16

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) A może być to wina dźwigni i tego, iż "leci" za daleko? Podnosnik wtedy nie ma możliwości podniesienie wyżej i dusi ciągnik. Po zrobieniu ogranicznika ze śruby kłopotu nie ma, tylko jest mały przeciek na tym zaworze. Widocznie ciśnienie musiało naruszyć podkladkę czy coś, trzeba by rozebrać i zobaczyć.

#7 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 28 październik 2011 - 18:36

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) Witam
Mam taki problem ze gdy podniose plug maxymalnie w góre to czasami nie chce opuscic, zauwazylem ze tak sie dzieje gdy przejezdzam np na drugie pole i mysle ze plug troche podskoczy na jakims dolku i przez to nie chce mi opuscic, a tak to dziala dobrze i zeby mi opuscil to musze okrecic ta srube to jest przelew z siłowników wspomagajacych do skrzyni wsadzic drut i stuknac mlotkiem wtedy plug opusci sie i juz dziala wszystko dobrze. Dodam ze podnosnik byl regenerowany w tym roku niedawno. Co moze byz tego przyczyna ??

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 28 październik 2011 - 19:44

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) Brudny olej. Gdzieś masz syf który blokuje zawór.Jeśli masz go na gwarancji to oddaj.Nie zastanawiaj się bo będzie gorzej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 28 październik 2011 - 20:05

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) Miałem identyczny objaw, zdjąłem pokrywę przedmuchałem wszystko, okazało się że niema żadnych uszczelnień na siłowniku założyliśmy i wiele się nie zmieniło.

Problem całkowicie wyeliminowaliśmy po remoncie wzmacniacza i uszczelnieniu pompki tłoczkowej.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share szymek

szymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 28 październik 2011 - 20:07

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) mieliśmy to samo w 16 przecedzenie oleju pomogł

#11 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 09:12

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) olej jest nowy, wszystkie filtry wymienione/oczyszczone, magnesy z opilków oczyszczone wiec to raczej nie wina oleju

#12 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 01 listopad 2011 - 18:10

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) Moze zacina ci sie zawor za siedzeniem ten ktorym blokuje sie podnosnik zeby nie opadal ja tak mialem w 1014

#13 Share Gumas

Gumas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 09:03

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) Z tyłu za podnośnikiem jest taki mały zawór od którego wychodzą przewody o siłowników wspogających. To on się zawiesza. Należy go bądź porządnie wyczyścić bądź wymienić . Pozdrawiam.

#14 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 19:23

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) Kolego ja na twoi miejscu to bym jak najszybciej wiózł całą góre ,, żabę" do regeneracji. Bo mi tak samo się robiło w c-360 ale to olałem to się zrobiło tak że zawór się zaciął i pompa powpowała olej cał czas w tłok to wyrwało całą górę i pół tylnego mostu!

Edytowany przez milanreal1, 03 listopad 2011 - 16:45.
orty

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#15 Share Superman

Superman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 20:26

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) jesli chodzi o zawór to wymienialem ten co idzie na siłowniczki, na niego mozna zalozyc klucz chyba 27, w srodku kuleczka i srezynka i tam mozna ustawic ale bar czy cos w tym stylu, to zmienialem te bary i efekt taki sam, ale zawór jest nowy wiec to chyba nie tego wina
Dodam ze u mnie w 1634 jest u góry nad podnosnikiem (nie wiem jak jest w 1614) o ten nam chodzi zawór ??

Edytowany przez Superman, 04 listopad 2011 - 20:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 04 listopad 2011 - 21:57

Blokowanie podnosnika oraz wyciek oleju (U-1012) te bary co mówisz to jest ciśnienie w układzie hydraulicznym podnośnika- tak dla rozjaśnienia B)
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD