Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwiększenie mocy belarus 952

64 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 24 marzec 2015 - 08:55

Tak to problem z pompą bo napisałeś że masz problemy z odpalaniem musisz dać pompę do regeneracji to będziesz mieć nawet o 10km więcej bo ciągnik nie dawał z siebie wszystkiego 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwiększenie mocy belarus 952 Dzisiaj, 09:22
  •  

#42 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 21:49

Z góry przepraszam za dłuższą nieobecność, a więc tak luzy zaworowe wyregulowałem zgodnie z instrukcją bardzo dużo pomogło wyregulowanie zaworów wyczułem to w orce i nie tylko czuję że ten ciągnik się teraz zbiera , ale mam wrażenie że to jeszcze nie wszystko podejrzewam pompę jak kolega wyżej wspomniał. Maszyny z uni przyznane teraz ciągnik dostanie cięższą pracę zobaczymy jak zda egzamin. 

Edytowany przez patrykb2736, 09 kwiecień 2015 - 21:52.

#43 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 12 kwiecień 2015 - 07:48

pompa bardzo dużo pomoże bo jak ja dałem do regeneracji to nawet ostrzejszy dźwięk ciągnik miał i bardzo czuły się zrobił w pedale gazu a w orce to się nudzi ;)

#44 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 21:30

Orientujesz się może jaki jest koszt takiej regeneracji? 

#45 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 15:48

no za tanio nie jest coś ok. 2 tyś coś takiego nie pamiętam już ale wszystko ustawili bardzo dobrze już inaczej chodził jeszcze gwarancje dostałem na 2 lata jeszcze robiłem w porządnej firmie to widziałem jak to rozbierał po prostu ruina no ale lepiej zrobić bo tylko silnik się marnuje 

#46 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 14 maj 2015 - 17:19

Ale myślisz że ciągnik który ma 3 lata potrzebuję już regeneracji pompy ?

#47 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 15 maj 2015 - 19:41

Coo ?? dopiero 3 lata go masz ? wychodzi na to że fabrycznie źle zrobiony... ale nic nie szkodzi rozebrać tą pompę i nie męczyć ciągnika a mam jeszcze takie pytanie jak dasz mu na pełne obroty to szybko w nie wpada czy jak samochód ? dusi się jak opuszczasz jakąś maszynę w polu i ruszasz  ?  może troszkę od tańszych zacznij i obejrzyj przewód który idzie z zbiornika paliwa może za mało dostaje i obejrzyj wszystkie filtry itp 

Wiem że durne pytania mam ale na odległość itp to ciężko trochę 

Edytowany przez MrCzesio123, 15 maj 2015 - 19:44.

#48 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 15 maj 2015 - 21:13

Pełne wyrozumienie kolego :D Zacznijmy od wkręcania się na obroty robi to tak na moje oko średnio, nie czuć tej mocy dam ci tu przykład zwykły mały agregat 2.10 jak podczepiam to na 3 szosowej ma tak akurat,nieraz ma tak właśnie jadąc na tej 3 szosowej schodzi z obrotów na mniejsze i po chwili znów na wyższe tak jakby tracił chwilowo moc.Jak opuszcze maszynę to właśnie nie ciągnie tak płynnie tak jak wspomniałeś jakby się przydusił lekko.Właśnie jak mówisz z tym przewodem mam problem już od roku właśnie jakby się tam coś zapychało w tym przewodzie ,raz w miesiącu muszę dmuchnąć w ten przewód kompresorem bo ciagnik zgaśnie mi na polu zapowietrzy się i pipka. Myślę że problem tego ciągnika opisałem w miare szczegółowo.Jednym słowem mówiąc nie czuję tych 95km 

#49 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 17 maj 2015 - 06:53

Heh.. to tak jak myślałem spuść całe paliwo zdemontuj zbiornik paliwa wraz z tym przewodem i kompletnie przeczyść to dużo pomoże i przewierć większą dziurkę w korku od zbiornika paliwa bo dobrego ssania też nie masz i to ci pomoże w 100% jeszcze obejrz pedał gazu bo mógł się od spodu zasyfić ale to drobnostka a później  będzie śmigać jak ta lala :)

u mnie Pronar 82A miał problem z ruszeniem z agregatem 3m czasem gasł obejrzałem wszystko tak jak tobie teraz radzę i chodzi jak maszyna tylko teraz już w polu se nie porobi bo przerobiony pod ładowacza ;d

Edytowany przez MrCzesio123, 17 maj 2015 - 06:57.

#50 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 maj 2015 - 10:45

Dzięki wielkie za poradę gdy zrobię to co mówisz napisze czy pomogło. A żeby zdemontować zbiornik wystarczy siedzenie wymontować,i podłogę tak ? To mówisz żeby kompletnie wymontować zbiornik i ten przewód i konkretnie wyczyścić, a może jeszcze lekko smok przyciąć ?. Zależy mi na tym żeby jak najszybciej zrobić bo jutro prawdopodobnie maszyny na plac wjadą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 17 maj 2015 - 18:40

no właśnie zdemontowanie podłogi zejdzie się...  szybciej pójdzie jak koła tylne odkręcisz i z boku tak też chyba da radę te zbiorniki wyciągnąć 

nie powiem ci dokładnie bo masz tam chyba jeden duży  zbiornik a nie jak w pronarze dwa małe bo to taniej ci wyjdzie a nawet za darmo bo nic nie dołożysz a jak byś pompę zrobił to i tak by ci nic nie pomogło. no opowiesz wszystko jutro jak ci to idzie i czy pomogło 

#52 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 maj 2015 - 21:42

Nie wyciągałem baku odkręciłem siedzenie odkręcam 2 przewody od paliwa jeden totalnie zapchany jakimś syfem drugi minimalnie, bo tam śruby są razem z tymi rurkami od przewodów przeczyściłem wszystko,i stwierdzam że chyba pomogło :D W ogole pompka ręczna jak nigdy zaczeła dobrze ssać paliwo, okażę się w pracy już niedługo, przejechałem się nim i czuć od razu że silnik tak jakby wrócił do życia. A i mam jeszcze takie pytanko zimą przyspieszyłem zapłon bo nie mogłem go odpalić,pomogło mu to w 100% myślisz że jeszcze coś  w nim podregulować , może pobawić się jeszcze w sprecyzowanie tego zapłonu ?

#53 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 18 maj 2015 - 19:14

Nie raczej to w niczym nie będzie przeszkadzać ;d no ale jeszcze przewierć większą dziurę od korka z zbiornika paliwa by większe ssanie było to będzie już moc wykorzystana w 100%  i raczej to na tyle będzie jednak coś pomogłem :) 

#54 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 maj 2015 - 21:10

U mnie w korku nie ma dziury wcale tam chyba działa to na innej zasadzie w korku w środku jest taka czarny ruchomy plastik i to jak zakręcisz to jakoś chyba ssie tak mi się wydaje.No rozwiązałeś mój problem, gdybym założył posta wcześniej to może ze 2 lata temu wykorzystywał bym większą moc swojego sprzętu,ale lepiej późno niż wcale dzięki wielkie.

#55 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 19 maj 2015 - 19:11

Kolego w żadnym belarusie takiej zasady w korku nie ma ;d ja mam w każdym swoim ciągniku dziury w korku no oprócz jd 6150m ;)

#56 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 19 maj 2015 - 21:11

Ale przewierciłem otwór jak mówiłeś dziś trochę nim ciekałem no czuć ogromną różnicę, przy normalnej jeździe,w piątek wjedzie większy sprzęt będzie okazja przetestować go w polu.

#57 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 maj 2015 - 19:34

Mam pilną sprawę jutro mam dużo roboty w polu, dziś po raz drugi jechałem po  tym czyszczeniu , i ciągnik stanął mi na polu , popuściłem przewody odpowietrzyłem,podpompowałem pompką ręczną,ledwo do domu zajechałem.Teraz do rzeczy wszystkie przewody sprawdziłem przedmuchałem na nic doszedłem do wniosku odkręcając rurkę od wtrysku że wcale nie podaje mi paliwa na wtryski co to może być prosze o pomoc pilne! :)

#58 Share HAKER

HAKER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 maj 2015 - 20:36

na tym przewodzie co ciągnie z baku musisz mieć jakiś filtr siatkowy bo tak to co chwila bedzie łapał syf z dna . Miałem to samo 

a teraz to sprawdz filtr bo moze na samym wejściu coś przytkało .  cudów nie ma paliwo musi iść przez przewód powrotny jezeli idzie to przewody dobre a gdzieś przy pompie zatkało 

#59 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 maj 2015 - 21:02

No właśnie paliwo idzie ze zbiornika,przewód się nie przytkał bo sprawdzałem przy baku pod siedzeniem,od odstojnika też czysto na filtr,pompka ręczna pompuję , do pompy paliwo dochodzi i coś chyba blokuje przejście na wtryski i przez to odpalić nie chcę, Tak jak mówisz przy pompie coś musiało przytkać,narozkręcałęm się dziś i nic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Marques

Marques

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motocykle enduro, motoryzacja

Napisany 16 listopad 2015 - 16:12

Witam kolegów,

Ja także borykam się z mała mocą generowaną przez Belarusa 952, ciągnik przepracował dopiero 120 mtg. i jest znacznie słabszy od starego Mtz 82 z 94 roku.

Orząc staruszkiem; trzyskibowym obrotowym Kwernelandem 3x35 na naszych ciężkich glinach kopci, dmucha 10 cm ogniem i buksuje wszystkimi wąskimi kołami, a nowym, co prawda na szerszym ogumieniu trzeba jeździć wolniejszym biegiem, kołami nie grzebnie, a czasami go zdusi. Moim zdaniem ma zbyt mała dawkę paliwa, bo mocno obciażony nawet minimalnego dymka nie puści. Rozruch na zimno i ciepło- łatwy.

Pompę paliwową ma produkcji ruskiej, podobną jak stare plus grucha na podcisnienie z kolektora ssącego- może ona nie działa? Wiele na razie nie mogę grzebać bo jest na gwarancji, oczywiście serwis na pierwszym przeglądzie w nosie miał sprawdzenie luzów zaworowych. Może ktoś wie gdzie w tych pompach podkręcić dawkę paliwa i czy da się to zrobić na ciągniku, czy tylko na stole?

Edytowany przez Marques, 16 listopad 2015 - 19:48.

Dodaj odpowiedź