bobert21

Ziarno w wentylatorze

Polecane posty

bobert21    0

Witam, mam nastepujacy problem - do wentylatora wpada ziarno. Co moze byc tego przyczyna? Z gory dzieki za odp.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

miałem tak w claasie, dolne sito zbyt mocno zkręcone, ale chyba w bizonie nie ma regulacji oczek w dolnym sicie??, zbyt szybko kosisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Regulacja jest, bylo to zmieniane ale zadnych zmian nie dalo sie dostrzec :/


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

u mnie było spowodowane, zbieraniem się zbyt dużej ilości ziarna, nie nadążało przelatywać,no i są tylko 2 możliwości pisane wyżej ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Albo poślizg pasów od wentylatora,kierownice wiatru ustawione w dół, ale mi to się zdarza jak jest dobre zboże i kombajn nie nadarza przerobić, czyli zbyt szybko jade


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie przyczyna był rozwalony napinacz paska przekałdni bezstopniowej


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

A oglądałeś fartuch który jest za sitami pod tą pułkom przykręcaną do podsiewacza. Mie kiedyś myszy z boku dziury porobiły właśnie w tym fartuchu i też ziarno szło na wentylator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

Koledzy mam podobny problem, ziarno w wentylatorze! Wyciagnąłem sita dostałem sie do fartuch za sitami i ma on dziury po obydwóch stronach takie jak reka. I teraz pytanie czy aby go wymienić trzeba wyciągnąc podsiewacz do przodu i zrobic to na zewnątrz?? I czy za ziarno w wentylatorze winny jest tylko fartuch czy szukać tam jeszcze czegoś innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Skoro dziury są jak ręka, to raczej nie szukał bym niczego innego. Tą ostatnią część podsiewacza z grzebieniem na końcu trzeba by odkręcić i wtedy dasz radę ten fartuch wymienić. Ja to robiłem wszystko w środku, bez wyciągania podsiewacza. Trochę ciasno jest, ale da się.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosa29    2

wystarczy odkręcić tył podsiewacza i troszkę do góry go podnieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

Koledzy pisałem we wczesniejszym poście o ziarnie w wentylatorze, fartuch został wymieniony podsiewacz nie jest dziurawy a zboże dalej jest w wentylatorzei wywala jes bokami przytych orczykach przez te gumy??Co jest??Dopiero jak wiatry pojda na 4,5-5 to jest tego mniej i ziarna w wentylatorze jest troszeczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a jak masz ustawione sito grzebieniowe jeśli będzie podniesione za bardzo do góry to może być przyczyną ja miałem identyczny problem jak ty po wymianie kosza sitowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

O które sito dokładnie chodzi i jak je ustawić aby było dobrze? U mnie jak znajdę od strony sit i patrze na tą pulke przed tym fsrtuchem to tam jest pełno ziarna, plew tez tak macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

chodzi mi o ten grzebień który jest skręcony wraz z rozpórką podsiewacza w koszu sitowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

No kolego zgadza się mam ten grzebień tak bardzo do góry chyba aż za ale jaki to ma wpływ jak to się dzieje ze te ziarno idzie na ten wentylator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

jeśli masz grzebień uniesiony za bardzo ku górze to zapewne zostaje ci słoma i reszta plew na tym grzebieniu która blokuje ziarno na podłodze podsiewacza ,więc ziarno nie spada bezpośrednio równo na sita tylko leci po ścianach do samego dołu więc trafi także na wentylator i na pewno ziarno sypie się też przez te otwory na wieszaki kosza sitowego otoczone gumami ,wez sprawdz jeszcze czy jest dobrze skręcona ta rozpórka podsiewacza tymi czteroma śrubami bo może nie trafiłeś jedną śrubą jak należy i wtedy grzebień po skręceniu może się ustawiać do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj