Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

Angielskie części do MF255

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 02 październik 2011 - 21:54

Angielskie części do MF255 Witajcie. Nadszedł czas na remoncik kilku rzeczy w moim MF-ie. Jak wiadomo oryginalne części jeszcze z Anglii miały sporo lepszą jakość niż te produkowane w Polsce. Mam pytanko czy gdzieś w Polsce można kupić jeszcze oryginalne części ? Kilka lat temu robiłem remont silnika na angielskich częściach w pewnym zakładzie remontowym . Pozdrawiam serdecznie Wojtek

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
MASSEY FERGUSON 6180 renault 6290 zetor 6280 case john deere 6190

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Massey Ferguson
  • 67900.00 PLN
  • 21 gru 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Angielskie części do MF255 Dzisiaj, 09:13
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 październik 2011 - 22:06

Angielskie części do MF255 To chyba Cię oszukali, z tego co wiem dużo części do starych mf nie tylko serii 5xx ale też serii 6xx (a dużo części psuje do45xx 53xx) są exportowane na zachód i do angli
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 październik 2011 - 22:15

Angielskie części do MF255 No to ciekawie... ale mam nadzieję że nie. Zakład przynajmniej w mojej okolicy ma jakąś sprawdzoną opinię. Może i Ty o nim słyszałeś bo widzę że mieszkasz całkiem nie daleko.(Paciorkowa Wola -koło Zwolenia) Nie mniej interesuje mnie czy ktoś handluje jeszcze oryginalnymi częściami czy już tylko polskie części wchodzą w grę.

#4 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 październik 2011 - 22:31

Angielskie części do MF255 Wszystko możliwe, nie wiem Panie @NABUCH,ale raczej w angli też małe firemki produkują te części, mf napewno nie, tylko kooperanci
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4207 postów

Napisany 03 październik 2011 - 06:05

Angielskie części do MF255 Angielskich części do tego nie kupisz. Ktoś z tym remontem cię w konia zrobił. A to z prostego powodu tych mf ów i części do nich bardzo dawno juz w anglii nie produkują. Możesz zamówic orginalne części u korbanka np ale będą one dużo kosztowały a kraj produkcji tobędzie meksyk , brazylia itd.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2011 - 06:22

Angielskie części do MF255 @hubertuss nie ważne gdzie byle nie w PL...

#7 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 03 październik 2011 - 09:15

Angielskie części do MF255 Producenci części do starych modeli MF to Indie Pakistan Turcja tam chyba klepią jeszcze te modele .Oryginalne angielskie części to mogą mieć z bardzo starych zapasów z prl jacyś starzy mechaniorzy,

#8 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisany 03 październik 2011 - 12:01

Angielskie części do MF255 Nie ma na rynku części angielskich do MF3.

Licencję mają Turcy i Pakistańczycy i od nich części trafiają do wszystkich krajów.
W rolnictwie siła!!! :)

#9 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 październik 2011 - 20:02

Angielskie części do MF255 "Krotoszyn" robi tuleje do wielu zachodnich marek na pierwszy montaż,tak samo jest z "Bimetem"-te części sobie kup i będziesz miał oryginał.

na składnicach to pewnie dostaniesz od ręki indyjskie(lub bóg wie jeszcze skąd)-cena robi swoje-jak zamówisz krotoszyńskie to raczej sprowadzą,a to są naprawdę dobre części.

jeśli sprowadzisz nawet z Anglii-czy czasami do nieprodukowanych modeli nie przyślą ci indyjskich,tyle że opisanych po angielsku?

#10 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 03 październik 2011 - 20:40

Angielskie części do MF255 Krotoszyńskie :D jak fajnie mieszkać jakieś 6 km od krotka :rolleyes:
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 03 październik 2011 - 20:50

Angielskie części do MF255 pewnie mówicie o firmie Mahle
http://www.pl.mahle....land/pl/Home_PL

no są naprawdę dobrzy w tym co robią
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#12 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 03 październik 2011 - 20:55

Angielskie części do MF255 tak chodzi o Mahle mój wujek tam pracuje :)
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#13 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 październik 2011 - 21:00

Angielskie części do MF255 Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Rozumie że na oryginały nie ma co liczyć bo można przedobrzyć .Poszukuję aktualnie sprężarki .Może ktoś podrzucić jakieś informacje co sprawdzonego poszukać?Jeszcze jak już jesteśmy przy temacie sprężarki to ma ktoś jakiś patent na sprzęgło do załączania sprężarki bo chciałbym przy okazji wyrzucić alternator na 2-ga stronę a sprężarkę zrobić załączaną. Pozdrawiam Wojtek

#14 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 październik 2011 - 21:19

Angielskie części do MF255 przynajmniej do 360 3p można dostać koło ze sprzęgłem,zamiast stałego-nawet chyba na allegro.

#15 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 07:27

Angielskie części do MF255 Witajcie. Ze względu na to że wysypał mi sie ciągnik i prawdopodobnie będe musiał robić silnik dowiedziałem się co to za części. Firma nazywa się ATS England.Fabryki ma w Angli i Emiratach Arabskich. Słyszał ktoś o niej coś. Mój ciągnik na tych częściach przelatał 3000 mtg i w zasadzie padł wał więc nie mogę nic powiedzieć o jakości. Jak zrzucimy głowicę to coś więcej się zobaczy.Pozdrawiam

#16 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3360 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 09:30

Angielskie części do MF255 Dziwne trochę to co piszecie że już nie ma oryginalnych części... Korbanek ? Do mojego 590 wszystko mogą załatwić. Znalazłem też kiedyś w Warszawie sklep z oryginałem Perkins, za uszczelkę pod głowicę do 3P krzykneli 250zł dwa lata temu ;[ ale chcąc oryginał nie ma co się dziwić

#17 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 12:24

Angielskie części do MF255 oryginały robione są np: panewki BIMET(Gdańsk Oliwa),tuleje w Krotoszynie-tylko pudełka inne-tak jest na całym świecie.
oryginały jak i zamienniki robią często te same wyspecjalizowane firmy,na tej samej "taśmie"
zgoda-są części innych firm-naprawdę różne-podobnie jak kiedyś,mówiło się na nie "rzemieślnicze".

#18 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3360 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 12:37

Angielskie części do MF255 Ale mi chodziło że można dostać części ORYGINAŁ PERKINS normalnie na pudełku napisane jest PERKINS czy to takie trudne... i tak-tłok ok 300zł pierścienie ok 200zł tuleja ok 110zł dzwoniłem się upewnić przed sekundą, niektóre części muszą ściągać z zagranicy bo nie mają na stanie bo nikt prawie się o nie nie pyta... podejrzewam że przez cenę ;)

Edytowany przez pawel885, 24 styczeń 2012 - 12:40.

#19 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:30

Angielskie części do MF255 @pawel885-przecież tego nie neguję,że można dostać oryginały,tylko po co,jak można dostać takie same w innym pudełku ciut taniej.
kupić dobre w dobrej cenie,to jest sztuka :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3360 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:05

Angielskie części do MF255 @NABUCH pytał o oryginały więc o nich pisałem. Osobiście unikam polskich zamienników jakoś nie mam przekonania :( wolę dopłacić i mieć coś konkretnego. Dla porównania za simmerring na serwisie MF krzykneli 100zł, a w naprawdę tanim sklepie branżowym za CORTECO zażyczyli sobie 95zł. Przy marży serwisu podejrzewam że sporo gorszy jakościowo skoro cena prawie identyczna