Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który będzie najbardziej odpowiedni?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gogisiov

Gogisiov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa,maszyny rolnicze samochody motocykle ciężarówki,muzyka i wiele innych po trochu..:)

Napisany 02 październik 2011 - 21:39

Który będzie najbardziej odpowiedni? Witam serdecznie kiedyś juz zakladalem temat o problemie wyboru ciagnika ale wymiana ciagnika na lepszy wtedy nie wypalila dlatego teraz po skonczeniu prac w polu planujemy zmienic obecny ciagnik na cos lepszego i dlatego po wnikliwym przeszukiwaniu internetu i allegro i naszego forum natknolem sie na ciagniki ktore moim zdaniem beda najodpowiedniejsze dla naszych potrzeb dlatego wymienie je i powiedzcie ktory bylby najlepszy itp pod wieloma wzgledami. Na oku mam takie ciągniki jak:

Massey Ferguson 675 lub 690
John Deere 1640
Massey Ferguson 3050,3060- (co naprawde ''siedzi''w tych skrzyniach)
Landini 6550,7550
Renault 7712 Ts (do 70 km i 2WD w każdym razie)
Oczywiście wszystkie ciągniki z napędem na 2 koła (2 WD) poniewaz naped nie jest mi potrzebny ze wzgeldu na wiekszosc prac wykonywanych na terenach zielonych i lekkich pracach.

Prosze o wypowiedzi i porady oraz opinie użytkownikiów Pozdrawiam :)

Edytowany przez Gogisiov, 02 październik 2011 - 21:42.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który będzie najbardziej odpowiedni? Dzisiaj, 15:17
  •  

#2 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 03 październik 2011 - 20:52

Który będzie najbardziej odpowiedni? Bierz z serii 3000 najlepiej ze skrzynią dynashift posiadam ciągnik tej serii kilka lat i nie wiem dlaczego ludzie boją sie skrzyń w MF. Należy pilnować wymiane oleju i nie mieszać z innymi.A co do tego ze chcesz bez napędu napęd zawsze sie przydaje a jak nie to sie go wyłancza.

Edytowany przez wlkpmder, 03 październik 2011 - 20:53.

#3 Share Gogisiov

Gogisiov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa,maszyny rolnicze samochody motocykle ciężarówki,muzyka i wiele innych po trochu..:)

Napisany 03 październik 2011 - 21:11

Który będzie najbardziej odpowiedni? hm no tak napęd ale z napędem drożej ale u mnie naped nie jest potrzebny juz bardziej tur ale naped nie i wlasnie zastanawiam sie najbardziej nad tymi fergusonami w mojej okolicy jesy kilka i pracuja bezawaryjnie ale tez niezla jest seria 600 fergusona 675-690 duzo prostrza skrzynia i czesci pasuja od ursusow licencyjnych np 4512-14 , 5312-14 (przynajmniej filtry i czesci eksploatacyjne

Zaciekawilo mnie bardzo to http://motoallegro.p...1841944410.html fajny traktorek :) co powiecie na niego

Lub takie cudo http://otomoto.pl/ma...050-A96378.html i o cos w tym stylu chodzi bez napedu i w miare niedrogie :huh:

Edytowany przez Gogisiov, 03 październik 2011 - 21:14.

#4 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 03 październik 2011 - 21:25

Który będzie najbardziej odpowiedni? wydaje mi sie ze MF bedzie lepszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 04 październik 2011 - 07:41

Który będzie najbardziej odpowiedni? Do prac typowo zielonkowych poszukałbym Fendt'a z serii 300 ponieważ mają one WOM o predkości 750obr/min.(540E) ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#6 Share Maniek03

Maniek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 październik 2011 - 08:50

Który będzie najbardziej odpowiedni? Te pierwsze dwie propozycje które wymieniłeś to moje ulubione ciągniki.Sam posiadam model 690 2wd z turem ale jedno sekcyjnym.Nie ma nic lepszego od fergusona z serii 600.Zwrotne,oszczędne,szybkie komfortowe jak na swoje lata i cóż tu dodać.Jestem zadowolony z niego bardzo bo kupiliśmy go za 27 tys.zł.Ale ma wszystko tzn.wszystkie zaczepy,bolczyki,odgarniacz do śniegu z kół,szybko sprzęgi.Solidny ciągnik i abyś trafił na model nie wysłużony i nie odpicowany tylko zadbany.Do rotacyjnej pasuje idealnie.Gania w niej jak mało który ciągnik.Wart zastanowienia jest także John Deere ale polecam jednak Fergusony....Nie pożałujesz na pewno.675 również Ci będzie pasował.72KM do prac zielonkowych to i tak wystarczy.Modele z serii 3000 są elektroniczne i często zawodzą.Skrzynia najbardziej wymaga troski.Jeśli jej nie dostanie to nawali.A ty wywalisz w już nawet nie naprawę a zakup nowej nawet 12 tys.zł. :rolleyes:

#7 Share Gogisiov

Gogisiov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 październik 2011 - 14:53

Który będzie najbardziej odpowiedni? Kolego @Maniek03 dzieki za wypowiedz i to wypowiedz uzytkownika :) te sa najbardziej cenne
Z kolei @MgrLukash nie wiadomo jak z czesciami do tego typu ciagnika choc marka Fendt jest w moim uznaniu marka bardzo dobra z drugiej jednak strony cena ciagnikow z tej marki potrafi byc wysoka ale warto rozwazyc taki ciagnik :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 04 październik 2011 - 19:39

Który będzie najbardziej odpowiedni? Fendt jest dośc popularną marką więc z częciami nie powinno byc problemu ceny ma nieco wyższe niż konkurencjia ponieważ wahają się w okolicach 26-35000 za modele 2WD :D

Poza nimi rozejrzyj się jeszcze za Deutz-Fahr'em z serii Dx3 oraz Valmetem 305 i 405 kiedyś na allegro widziałem nieźle wyglądającego za ok. 20 000zł ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Dodaj odpowiedź