Zaloguj się, aby obserwować  
Gogisiov

Który będzie najbardziej odpowiedni?

Polecane posty

Gogisiov    9

Witam serdecznie kiedyś juz zakladalem temat o problemie wyboru ciagnika ale wymiana ciagnika na lepszy wtedy nie wypalila dlatego teraz po skonczeniu prac w polu planujemy zmienic obecny ciagnik na cos lepszego i dlatego po wnikliwym przeszukiwaniu internetu i allegro i naszego forum natknolem sie na ciagniki ktore moim zdaniem beda najodpowiedniejsze dla naszych potrzeb dlatego wymienie je i powiedzcie ktory bylby najlepszy itp pod wieloma wzgledami. Na oku mam takie ciągniki jak:

 

Massey Ferguson 675 lub 690

John Deere 1640

Massey Ferguson 3050,3060- (co naprawde ''siedzi''w tych skrzyniach)

Landini 6550,7550

Renault 7712 Ts (do 70 km i 2WD w każdym razie)

Oczywiście wszystkie ciągniki z napędem na 2 koła (2 WD) poniewaz naped nie jest mi potrzebny ze wzgeldu na wiekszosc prac wykonywanych na terenach zielonych i lekkich pracach.

 

Prosze o wypowiedzi i porady oraz opinie użytkownikiów Pozdrawiam :)

Edytowano przez Gogisiov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Bierz z serii 3000 najlepiej ze skrzynią dynashift posiadam ciągnik tej serii kilka lat i nie wiem dlaczego ludzie boją sie skrzyń w MF. Należy pilnować wymiane oleju i nie mieszać z innymi.A co do tego ze chcesz bez napędu napęd zawsze sie przydaje a jak nie to sie go wyłancza.

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogisiov    9

hm no tak napęd ale z napędem drożej ale u mnie naped nie jest potrzebny juz bardziej tur ale naped nie i wlasnie zastanawiam sie najbardziej nad tymi fergusonami w mojej okolicy jesy kilka i pracuja bezawaryjnie ale tez niezla jest seria 600 fergusona 675-690 duzo prostrza skrzynia i czesci pasuja od ursusow licencyjnych np 4512-14 , 5312-14 (przynajmniej filtry i czesci eksploatacyjne

 

Zaciekawilo mnie bardzo to http://motoallegro.pl/john-deere-1640-63km-i1841944410.html fajny traktorek :) co powiecie na niego

 

Lub takie cudo http://otomoto.pl/massey-ferguson-3050-A96378.html i o cos w tym stylu chodzi bez napedu i w miare niedrogie :huh:

Edytowano przez Gogisiov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Do prac typowo zielonkowych poszukałbym Fendt'a z serii 300 ponieważ mają one WOM o predkości 750obr/min.(540E) ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek03    0

Te pierwsze dwie propozycje które wymieniłeś to moje ulubione ciągniki.Sam posiadam model 690 2wd z turem ale jedno sekcyjnym.Nie ma nic lepszego od fergusona z serii 600.Zwrotne,oszczędne,szybkie komfortowe jak na swoje lata i cóż tu dodać.Jestem zadowolony z niego bardzo bo kupiliśmy go za 27 tys.zł.Ale ma wszystko tzn.wszystkie zaczepy,bolczyki,odgarniacz do śniegu z kół,szybko sprzęgi.Solidny ciągnik i abyś trafił na model nie wysłużony i nie odpicowany tylko zadbany.Do rotacyjnej pasuje idealnie.Gania w niej jak mało który ciągnik.Wart zastanowienia jest także John Deere ale polecam jednak Fergusony....Nie pożałujesz na pewno.675 również Ci będzie pasował.72KM do prac zielonkowych to i tak wystarczy.Modele z serii 3000 są elektroniczne i często zawodzą.Skrzynia najbardziej wymaga troski.Jeśli jej nie dostanie to nawali.A ty wywalisz w już nawet nie naprawę a zakup nowej nawet 12 tys.zł. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gogisiov    9

Kolego @Maniek03 dzieki za wypowiedz i to wypowiedz uzytkownika :) te sa najbardziej cenne

Z kolei @MgrLukash nie wiadomo jak z czesciami do tego typu ciagnika choc marka Fendt jest w moim uznaniu marka bardzo dobra z drugiej jednak strony cena ciagnikow z tej marki potrafi byc wysoka ale warto rozwazyc taki ciagnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Fendt jest dośc popularną marką więc z częciami nie powinno byc problemu ceny ma nieco wyższe niż konkurencjia ponieważ wahają się w okolicach 26-35000 za modele 2WD :D

 

Poza nimi rozejrzyj się jeszcze za Deutz-Fahr'em z serii Dx3 oraz Valmetem 305 i 405 kiedyś na allegro widziałem nieźle wyglądającego za ok. 20 000zł ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj