Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem skrzynia biegów JD 6920S

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomekjan

tomekjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 październik 2011 - 12:12

Problem skrzynia biegów JD 6920S ciagnik jeżdzi ale tylko powoli do 1000 obrotów jak da sie cały gaz to zaczyna cos jeczec i staje. Miał moze ktos podobne obajwy?? co to moze byc uszkodzone???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem skrzynia biegów JD 6920S Dzisiaj, 15:17
  •  

#2 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 02 październik 2011 - 20:15

Problem skrzynia biegów JD 6920S Usterka niekoniecznie musi leżeć po stronie skrzyni biegów. Jeżeli przekroczenie 1000obr/min powoduje zatrzymanie ciągnika usterka może dotyczyć silnika. Powinien pokazać Ci się gdzieś kod błędu i odczytując go dowiesz się po której stronie leży usterka.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#3 Share tomekjan

tomekjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 październik 2011 - 20:26

Problem skrzynia biegów JD 6920S ale jesli normalnie jest zapalony to mozna gazowac i nic sie nie dzieje, jeździ tak samo normalnie ale tylko na malym gazie, kody bledów wyswietlaja sie jakies na liczniku ale niewiem co oznaczaja.

#4 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 02 październik 2011 - 21:03

Problem skrzynia biegów JD 6920S Aha ok to w takim razie problem faktycznie może być po stronie przeniesienia napędu.
Zapisz kody na kartce, poszukaj w internecie i napisz je tutaj.
Nie mam John Deere'a ale kojarzy mi się, że na końcu instrukcji obsługi są jakieś oznaczenia z błędami.
Bez rozkodowania co oznaczają kody nic tu sensownego nie poradzimy.

MichuFarmer

#5 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 03 październik 2011 - 21:13

Problem skrzynia biegów JD 6920S Witaj.
Tak jak kolega wyżej napisał żeby Ci pomóc to na początek podaj jakie kody błedu generuje ciągnik (oznaczenie sterownika i nr) i jakie kontrolki palą się podczas awarii. I jak byś mógł to podaj ilość MTG ciągnika pochodzenie. POZDRAWIAM

#6 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 październik 2011 - 19:19

ciagnik jeżdzi ale tylko powoli do 1000 obrotów jak da sie cały gaz to zaczyna cos jeczec i staje. Miał moze ktos podobne obajwy?? co to moze byc uszkodzone???

fajnie jak byś podał typ johna oraz rodzaj skrzyni to już dużo rozwiąże mam nadzieję że AUTOPOWR jeśli tak to miałem podobnie

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2011 - 19:47

Problem skrzynia biegów JD 6920S wszystko napisał czytaj uważnie...

#8 Share tomekjan

tomekjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 październik 2011 - 06:55

Problem skrzynia biegów JD 6920S typ 6920s skrzynia autopower taj jak w tytule, podam dzisiaj jakie wyskakuja bledy........

#9 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 05 październik 2011 - 09:34

typ 6920s skrzynia autopower taj jak w tytule, podam dzisiaj jakie wyskakuja bledy........

Tak jak u mnie zblokowane sprzęgło i rozłancza jazdę powyżej 7 km/h tak

#10 Share tomekjan

tomekjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 05 październik 2011 - 18:26

Problem skrzynia biegów JD 6920S Tak dokładnie coś takiego sie dzieje, mozesz mi kolego powiedziec co trzeba zrobic, od czego zaczac .... z gory dziekuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 05 październik 2011 - 20:16

Tak dokładnie coś takiego sie dzieje, mozesz mi kolego powiedziec co trzeba zrobic, od czego zaczac .... z gory dziekuje

u mnie był rozwalony kosz 2 biegu byli umnie dwaj kolesie co robili w john deere pomierzyli ciśnienia w skrzyni oraz sprawdzili zawory ale uszkodzenie było mechaniczne po rozebraniu okazało się że siadły satelity od 2 biegu były dorobione i zrobiłem 500h i nadal działa ten kosz jest tylko kąpletny w johnn deere i wszystkie 4 sprzęgła kosztują i teraz usiądż 9000e netto

#12 Share tomekjan

tomekjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 październik 2011 - 06:35

u mnie był rozwalony kosz 2 biegu byli umnie dwaj kolesie co robili w john deere pomierzyli ciśnienia w skrzyni oraz sprawdzili zawory ale uszkodzenie było mechaniczne po rozebraniu okazało się że siadły satelity od 2 biegu były dorobione i zrobiłem 500h i nadal działa ten kosz jest tylko kąpletny w johnn deere i wszystkie 4 sprzęgła kosztują i teraz usiądż 9000e netto

zbytnio nierozumie czyli wymieniłeś satelity od drugiego biegu ale na nowe czy dorobione, i powiedz mi skrzynie z traktora trzeba całkowicie wyciągnąc. bo umnie jak kupiłem ciagnik gościu powiedział ze jest uszkodzony drugi bieg i taksamo były sprawdzane ciśnienia i cała reszta ale powiedzieli ze bład jest mechaniczny.

#13 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 październik 2011 - 09:25

zbytnio nierozumie czyli wymieniłeś satelity od drugiego biegu ale na nowe czy dorobione, i powiedz mi skrzynie z traktora trzeba całkowicie wyciągnąc. bo umnie jak kupiłem ciagnik gościu powiedział ze jest uszkodzony drugi bieg i taksamo były sprawdzane ciśnienia i cała reszta ale powiedzieli ze bład jest mechaniczny.

tryby dorabiane bo nie ma możliwości kupienia tylko w kąplecie i całą skrzynię wyjmowali a w serwisie chcieli tylko na wymianę przyjechał koleś i połaził 3 godziny podzwonił przejechał się i stwierdził że skrzynia do wymiany koszt weryfikacji z dojazdem 700zł z innego serwisu przyjechał to chociaż podpioł zegar i 1godzinę siedział na telefonie i tak samo stwierdził co serwis to gorszy w tej polsce to załamka ten to nawet nie podał przyczyny

#14 Share tomekjan

tomekjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 październik 2011 - 15:26

tryby dorabiane bo nie ma możliwości kupienia tylko w kąplecie i całą skrzynię wyjmowali a w serwisie chcieli tylko na wymianę przyjechał koleś i połaził 3 godziny podzwonił przejechał się i stwierdził że skrzynia do wymiany koszt weryfikacji z dojazdem 700zł z innego serwisu przyjechał to chociaż podpioł zegar i 1godzinę siedział na telefonie i tak samo stwierdził co serwis to gorszy w tej polsce to załamka ten to nawet nie podał przyczyny

kolego podał bys mi moze swoj numer telefony wyslij na meila tomek.jan@wp.pl

#15 Share tomekjan

tomekjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 październik 2011 - 16:39

Problem skrzynia biegów JD 6920S witam wyciagłem skrzynie ale wszystko wydaje sie ok, rafal 3113 moze mi powiedziec gdzie było twoje uszkodzenie bo umnie wszystkie tryby wygladaja dobrze i niewiem gdzie wogole znajduje die 2 bieg....

#16 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 07 październik 2011 - 19:54

Problem skrzynia biegów JD 6920S Kurcze widzę że niezłe z Was mechaniory, @tomekjan rozbierasz sam tą bezstopniówkę i zamierzasz ją naprawić? :blink:
Jak byłaby potrzebna instrukcja napraw do JD 6920 to służę pomocą.

#17 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 08 październik 2011 - 01:03

Problem skrzynia biegów JD 6920S Kolego @robertbara osobiście widziałem pierwszą w Polsce rozłożoną na części pierwsze skrzynię od NH TM 175. Żaden autoryzowany serwis w PL (nie odbierając mu jego wiedzy i kompetencji) nie naprawiał tej przekładni. Mechanicy kolegi rozpołowili NH, wyjęli skrzynię, rozebrali, a uszkodzone części dali do naprawy i skrzynia działa sprawnie.
W Polsce pracuje bardzo wielu zdolnych mechaników, którzy mimo wieli barier (językowych, kulturowych i wielu innych) są w stanie naprawić nie jeden nowoczesny sprzęt rolniczy....
ale zwyczajnie nie dano im na to szans... niestety

MichuFarmer

#18 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 14 październik 2011 - 20:57

witam wyciagłem skrzynie ale wszystko wydaje sie ok, rafal 3113 moze mi powiedziec gdzie było twoje uszkodzenie bo umnie wszystkie tryby wygladaja dobrze i niewiem gdzie wogole znajduje die 2 bieg....

Kolego, wiesz jak działa ta skrzynia? A może Twój mechanik wie? Bez tego lepiej się nie czepiaj bo problem może tkwić np. w bloku elektrozaworów. Taką skrzynię da się naprawić w stodole, potrzebny jest tylko dobry, doświadczony mechanik.
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

#19 Share tomekjan

tomekjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 październik 2011 - 16:06

Problem skrzynia biegów JD 6920S koledzy jak narazie przypalone tarczki, czekam na czesci dam znac jak złoze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 15 październik 2011 - 21:53

Problem skrzynia biegów JD 6920S Mam sporo używanych części do skrzyni PowrQuad oraz do przekładni planetarnej.

Edytowany przez jankris, 15 październik 2011 - 22:21.