danielek24

jak odpowietrzyć 80 4WD

Polecane posty

danielek24    30

jak odpowietrzyć?bo wujek orał i zgasł mu i teraz nie chce odpalić.kręci,ta pompka słychać że pracuje ale za filtr nie leci paliwo.czy jest tam jakaś śrubka odpowietrzająca albo coś bo już wszystkie przewody ściągaliśmy,odkręcaliśmy widoczne śrubki i nic.

 

właśnie odpalił "na zaciąg" więc czy jest to jedyny sposób odpowietrzenia?

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

jest to ciągnik mego wujka,odpalił na zaciąg po około 5metrach wiec jak na perkinsa niezle.tam są dwa filtry 1do separowania wody i nad nim jest śrubka a w 2 jest chcyba pompka elektryczna.

tak po mojemu to skomplikowanie wygląda i nie ma to jak w zetorach czy ursusach zwykła pompka kałatajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Jak pompka dobra to się sam odpowietrzy tylko ona musi przez chwilę popracować, chyba że nie ma paliwa lub powietrze gdzieś dochodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Farmtraca z silnikiem perkinsa bardzo łatwo się odpowiecza wystarczy przeczytać instrukcję obsługi (to ta niebieska zakużona książka w szafie :P ), a mianowicie jeśli lekko zapowietrzyłeś silnik to wystarczy uzupełnić paliwo w zbiorniku przekręcić kluczyk i potrzekać z minutkę aż pompka elektryczna napompuje paliwa i wtedy zacząc kręćić jeśli po kilku sekundach nie zapalił znowu przekręcić kluczyk i poczekać i wtedy zapali. Natomiast gdy ciągnk niechce odpalić wtedy wystarczy odkręcić rurkę paliwową na pierwszym wtrysku i przekręcić kluczyk aby pompka paliwowa przepchneło paliwo. Jak zacznie lecieć z rurki paliwo to ją dokręć wytrzyj to co się rozlało i odpalisz ciągniczek.:rolleyes:

Ps. Kolego nie powinno zaziągać się ciągnika to jest bardzo nie zdrowe dla ciągnika a zwłaszcza dla pompy paliwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Witam. Dziś orałem i mi zgasł, więc poszedłem do domu przyniosłem paliwo wlałem i nie mógł zapalić, więc poluzowałem pierwszy wtryskiwacz, daje pięknie, następnie drugi tak samo, a trzeci nic nie daje, nawet czwarty daje. Co mam zrobić, jak go odpowietrzyć, spróbować na ciąga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

lol nie podaje ci paliwa na wtrysk wogole??? na zaciag sie nie odpowietrza kolego mozna dac plaka w ssacy ale z umiarem ale jak ci nie podaje paliw na wtryskiwacz z pompy to chyba cos z pompa

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Już odpowietrzony, zadzwoniłem do Mrągowa i mi powiedzieli żeby po poluzować ten wtryskiwacz co z niego nie leci przy silniku i powinien się odpowietrzyć i tak też się stało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Pewnie wszystkie na raz luzował i na jeden z nich "zabrakło" paliwa a był najbardziej zapowietrzony ?

 

P.S. we wszystkich farmtracach jest taka elektryczna pompka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu1271
      Bardzo proszę o opinię użykowników tych ciągników, szczególnie intetesuje mnie opinia o silniku, jest to ford 76 KM. Zastanawiam się nad zakupem tego modelu, jakie są różnice w użytkowaniu między 675 z silnikiem perkinsa. Zauważyłem, że 680 robiony jest na napędzie z 690, więc ma lepsze parametry, chociażby obroty wom 540E a jednocześnie jest tańszy od 675. Gdzie więc jest haczyk.
    • Przez huard
      Witam mam taki mały problem a dokładnie w farmtraca 555dt ubywa mi oleju w zbiorniku od wspomagania niby nie ma żadnego wycieku ale oleju ubywa co to może być za przyczyną?
    • Przez Patroko3491
      Autorska przeróbka kabiny od C-360. Co myślicie o takim zestawieniu?



    • Przez Hydrant0793
      Dzień dobry mam problem z odpaleniem farmtraca  680 dtn po przekręceniu kluczyka słychać tylko cykanie w rozruszniku  a nie ciągnie i panel cały gasnie . Przejrzałem już klemy ,masę ,aku naladowane . Wie wiem w czym problem może jakiś przekaźnik od odpalania siadł. Dodam,że na krótko da się go odpalić więc rozrusznik dobry
    • Przez Janeczko
      Mam problem tzn wyciek oleju z mechanizmu regulacji prędkości opuszczania plecaka, ten mechanizm pod siedzeniem od którego idą dwa pokrętła i przymocowany jest na dwie 13 do reszty plecaka. Może ktoś to rozbierał już ? Dzwoniłem do Mrągowa i ponoć jest tam symeringi ale oprócz tego że nietypowy to więcej nie są wstanie udzielić informacji a nie uśmiecha mi się unieruchomić ciągnik w tym momencie. Wiecie jaki może tam idzie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj