Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynia biegów MF 3090

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Przemek83

Przemek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 październik 2011 - 19:46

skrzynia biegów MF 3090 Witam posiadam MF3090 i pojawił mi się problem z biegami. posiadam go od ponad roku czasu i nie bardzo orientuję się co może byc tego przyczyną. Kiedy mam włączone biegi (B) tzn. szosowe wszystkie biegi do przodu chodzą tylko po włączeniu biegu wstecznego to stoi jak wryty aż silnik z obrotów spada jak by był na ręcznym hamulcu. I tak samo dzieje się jak mam właczone biegi (A) tzn. terenowe tylko że nie mam ich do przodu a wsteczny jest. Całkowita odwrotnośc co z tamtymi biegami. Tak samo i na żółwiu i na zajacu. Co może by przyczyną tego nie fartu :( Prosze o odpowiedz lub podpowiedz Z góry DZIĘKUJĘ :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynia biegów MF 3090 Dzisiaj, 09:42
  •  

#2 Share mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Maszyny,Komputery,Motory

Napisany 20 październik 2011 - 08:32

skrzynia biegów MF 3090

Witam posiadam MF3090 i pojawił mi się problem z biegami. posiadam go od ponad roku czasu i nie bardzo orientuję się co może byc tego przyczyną. Kiedy mam włączone biegi (B) tzn. szosowe wszystkie biegi do przodu chodzą tylko po włączeniu biegu wstecznego to stoi jak wryty aż silnik z obrotów spada jak by był na ręcznym hamulcu. I tak samo dzieje się jak mam właczone biegi (A) tzn. terenowe tylko że nie mam ich do przodu a wsteczny jest. Całkowita odwrotnośc co z tamtymi biegami. Tak samo i na żółwiu i na zajacu. Co może by przyczyną tego nie fartu :( Prosze o odpowiedz lub podpowiedz Z góry DZIĘKUJĘ :)

może ktos sie wypowie?:)mam podobny problem.na wolnych obrotach cos trzyma traktor,dasz gazu puszcza.pompa siedzi nowa oryginalna,wiec cienienie musi dawac dobre.tarcze hamulcowe wymienione na nowe.olej fusch....
nie mam pojecia co moze byc nie tak;/

#3 Share jurek1

jurek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 22 październik 2011 - 19:24

skrzynia biegów MF 3090

Witam posiadam MF3090 i pojawił mi się problem z biegami. posiadam go od ponad roku czasu i nie bardzo orientuję się co może byc tego przyczyną. Kiedy mam włączone biegi (B) tzn. szosowe wszystkie biegi do przodu chodzą tylko po włączeniu biegu wstecznego to stoi jak wryty aż silnik z obrotów spada jak by był na ręcznym hamulcu. I tak samo dzieje się jak mam właczone biegi (A) tzn. terenowe tylko że nie mam ich do przodu a wsteczny jest. Całkowita odwrotnośc co z tamtymi biegami. Tak samo i na żółwiu i na zajacu. Co może by przyczyną tego nie fartu :( Prosze o odpowiedz lub podpowiedz Z góry DZIĘKUJĘ :)

masz zatarty pierścień hamujący w synchronizacji w rewersie lub A/B trzeba rozjechać ciągnik i wtedy się wyjaśni który

może ktos sie wypowie?:)mam podobny problem.na wolnych obrotach cos trzyma traktor,dasz gazu puszcza.pompa siedzi nowa oryginalna,wiec cienienie musi dawac dobre.tarcze hamulcowe wymienione na nowe.olej fusch....
nie mam pojecia co moze byc nie tak;/

sprawdź, czy też tak się dzieje, gdy włączasz i wyłączasz przyśpieszacz .jeśli tak, to jest za małe ciśnienie na powershifcie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mati00733

mati00733

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:Maszyny,Komputery,Motory

Napisany 03 listopad 2011 - 21:53

skrzynia biegów MF 3090 Dziekuje za odpowiedz.W najblizszym czasie bedzie rozpoławiany,wiec zobaczy sie co i jak.
Dzieki!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 04 listopad 2011 - 08:17

skrzynia biegów MF 3090 Gdyby Ktos potrzebowal synchronizator A/B to moge sprzedac w dobrej cenie ;)