Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rdza w zbiorniku paliwa

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 01 październik 2011 - 12:03

Rdza w zbiorniku paliwa Wymieniłem kilka dni temu filtr paliwa w osadniku paliwa (C-360) ponieważ był strasznie zasyfiony i paliwo nie dochodziło.
Wszystko by było ok gdyby nie to że po dosłownie dwóch godzinach jazdy znów był cały zasyfiony rdzą...

Obecnie mam zdemontowany zbiornik i zastanawiam się co z tym zrobić? No i faktycznie w zbiorniku widać tę rdzę. Jakoś w internecie jest mało informacji na temat czyszczenia, a te które są dotyczą głównie motocykli... no ale coś tam poczytałem o kamieniach w baku, śrubach, fosolu i coca-coli.

Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rdza w zbiorniku paliwa Dzisiaj, 04:03
  •  

#2 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 01 październik 2011 - 12:51

Rdza w zbiorniku paliwa weź zobacz karcherem z dyszą rotacyjną ;) albo tak jak piszesz wrzuć coś do środka i trzepotaj
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#3 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 01 październik 2011 - 13:58

Rdza w zbiorniku paliwa no tak tylko trzepotać motocyklowym zbiornikiem to se mozna gorzej z trzepotaniem takim wiekszym traktorowym - 70 litrowym ;) - troche to waży...
dodatkowo w środku są przecież przegrody i nie jest to takie proste wszystko..

niby jest ten odrdzewiacz - fosol, ale pisza ze to mogą byc po tym kłopoty, ze to zbyt żrące

na obecną chwile skłaniam się najbardziej ku tej coca-coli, ale nie wiem ile tego wlac i na jak dlugo i czy takie trzepanie wystarczy czy to musi postac kilka godzin?

Edytowany przez mlody28, 01 październik 2011 - 13:59.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 01 październik 2011 - 14:09

Rdza w zbiorniku paliwa a nie myślałes o nowym zbiorniku...?

#5 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 01 październik 2011 - 14:35

Rdza w zbiorniku paliwa W c330 wrzuciłem metalowych kulek i ok godziny potrząsałem i ładnie się wyczyściło.

#6 Share Radian

Radian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 październik 2011 - 16:38

Rdza w zbiorniku paliwa W bizonie musieliśmy rozciąć kawałek zbiornika u góry, po czym wszystko myjką wymyte + dimer. Trzeba płukać i często zmieniać wodę - kamyczki, grysik czy nakrętki przyśpieszą pracę. Po wymyciu wysusz i przepłucz olejem napędowym, wylejesz olej przez jakąś białą szmatkę i zobaczysz czy syf pozostał. Powodzenia...

#7 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 01 październik 2011 - 17:14

Rdza w zbiorniku paliwa

a nie myślałes o nowym zbiorniku...?

no myślałem, myślałem ale jest to ~300zł, a traktor jest mało używany i mam wątpliwości czy warto... wolałbym jednak tego troche podczyścić

Zbiornik już wyczyszczony, wykorzystałem do tego kilka garści nakrętek a efekt końcowy jest naprawdę zadowalający :) (może wrzuce foto później)
Wsypałem trochę nakretek a potem obracanie zbiornikiem wte i wewte. Pod zbiornik podłożyłem sobie styropian a potem przechylałem raz w jedną raz w drugą stronę tak żeby nakretki "jeździły" po środku i ścierały ten syf. Sama zabawa ze zbiornikiem nie zajęła mi tak dużo czasu gorzej potem z wypłukaniem syfu ze środka przez otworek od kranika. Zbiornik płukałem benzyną.

Edytowany przez mlody28, 03 październik 2011 - 17:09.

#8 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 03 październik 2011 - 17:25

Rdza w zbiorniku paliwa Zdjęcie przed i po czyszczeniu

Załączone miniaturki

• Untitled-1.jpg

Edytowany przez mlody28, 03 październik 2011 - 17:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 03 październik 2011 - 18:45

Rdza w zbiorniku paliwa Kolejna metoda to: bierzemy kumpla, wypijamy po 2-3 piwa, tłuczemy butelki dolewany z litr ropy i machamy na zmianę zbiornikiem, efekt murowany. ;)
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#10 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 03 październik 2011 - 18:54

Rdza w zbiorniku paliwa ja tam do czyszczenia użyłem kulek po starych łożyskach i efekt jest dobry a czyściłem zbiorniki w mtz82

#11 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 03 październik 2011 - 20:42

Rdza w zbiorniku paliwa I podkładka została w środku, takie moje pytanie niby skąd rdza w zbiorniku?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#12 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 03 październik 2011 - 22:42

Rdza w zbiorniku paliwa Zostały nawet dwie. Zaklinowały się ale może je jeszcze spróbuje wyciagnac.

A skąd rdza? Zbiornik rzadko był zalewany do pełna (przeważnie jest w nim nie więcej jak 20-30l) a to podobno sprzyja skraplaniu się pary wodnej...

Edytowany przez milanreal1, 05 październik 2011 - 13:25.
cytowanie poprzedniego posta

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 październik 2011 - 07:54

Rdza w zbiorniku paliwa buchacha skrapla się niewiele a to co tankujemy to niby czysty olej napędowy, leje wszystko przez lejek z sitkiem i bańki mam czyste bo czasami codziennie co 2 dni po w tych samych bańkach się woziło a po wylaniu 20stki na sitku pływa taki jakby plama wody a cały lejek w rosie, i to nie tylko moje obserwacje, na wiosnę gdy tankowałem przy temp poniżej zera po wylaniu 30stki ropy (stała kilka tygodni w szopie) na dnie szelepotała ruda bryłka lodu około 100-150ml wystarczy raz zatankować takiego paliwa z zardzewiałą wodą i korozja w baku murowana, znajomy załatwił tak kombajn i 2 ciągniki a nigdy wcześniej problemów z korozją w bakach nie miał problemów

#14 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 październik 2011 - 12:09

Rdza w zbiorniku paliwa Woda osiada na dnie i po jakimś czasie się jej nazbiera i stąd zardzewiałe zbiorniki, też mi zardzewiał w ładowarce gdzie nie było często tankowane

#15 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 05 październik 2011 - 07:54

Rdza w zbiorniku paliwa

buchacha skrapla się niewiele

może i niewiele ale pomnóż to przez 32 lata

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2011 - 07:41

Rdza w zbiorniku paliwa przez 32 lata nigdy nie dolewałeś nic do paliwa denaturatu lub nie wypaliłeś zbiornika do końca? to co się skrapla to jest nic jeśli wlewając bańkę 20l ropy na dnie zamarza bryłka lodu około 0,5l wody to coś jest nie tak z dostawcą paliwa a nie nasza wina że żadko tankujemy ja i mój znajomy tankujemy na tej samej stacji i mieliśmy te same problemy filtr paliwa zatkany po kilkudziesięciu mtg i syf w baku

Dodaj odpowiedź