Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca w nocy

209 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 03 grudzień 2008 - 13:00

Praca w nocy Ja też lubię pracę w nocy ale to już wynika z mojego charakteru gdyż w ogóle wolę funkcjonować w nocy niż w dzień :) Praca w nocy jest dla mnie ok ale w tygodniu bo jeśli idzie już weekend to się tylko myśli o tym na którym disco się oprę :)

Koszenie trawy to już u mnie normalka w nocy. Najlepiej sie kosi bo rosa jest.

A ja Ci powiem, że nie powinno się kosić trawy w nocy bo w nocy trawa ma pozamykane pory i ma mniej substancji odżywczych. Najwięcej tych substancji ma po południu :)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca w nocy Dzisiaj, 23:58
  •  

#122 Share Mesershmit

Mesershmit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 13:05

Praca w nocy W nocy robi sie lepiej bo jest chłodniej niż za dnia nie trzeba włączać AC

#123 Share marti565

marti565

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:muzyka film no i rolnictwo

Napisany 03 grudzień 2008 - 18:32

Praca w nocy no i tutaj troszkę sie mylisz ostatnie badania wykazały że najwięcej substancji odżywczych znajduje sie w trawie rano więc u nas w tym roku 6 rano za kosiarkę i w pole pojechali hehe. Ale jak to mówią co kraj to obyczaj :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 18:53

Praca w nocy w nocy spoko się pracuje jeszcze jak światłami świeci się komuś po oknach :) no i można fajne fotki zrobić! :)

#125 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:39

Praca w nocy Mi to zalezy od ciagnika, i o od oswietlenia bo ciapkiem dlugo nie narobie bo bez kabiny i w ogole...a w ursusie i zetorach mam swiatla dachowe (halogeny) i wdedy jest oswietlenie bardzo dobre i chce sie robic :) :) . W zniwa to z prasowaniem bylo roznie wstawalo sie o 4:30 nakonserwowac sprzet, naprawic drobne usterki (czasami jak jakas powarzniejsza awaria to cala noc sie ladowalo,bo bylo tak juz nie raz) :angry: .Wyjezdzalo sie po rosie czyli(okolo 7:00) A wracalo sie ile slomy suchej zostalo czasami do 23:00ale to zadko bo swiatla siadaly... Z pracami (orka siew)to tak jak i z prasowaniem ile pola zostało bo z oswietlenie w zetorach i w 4514 nie bylo problemow z oswietleniem,po przyjezdzie do domu podczepialo sie prostownik. :)

#126 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:48

Praca w nocy

no i tutaj troszkę sie mylisz ostatnie badania wykazały że najwięcej substancji odżywczych znajduje sie w trawie rano więc u nas w tym roku 6 rano za kosiarkę i w pole pojechali hehe. Ale jak to mówią co kraj to obyczaj :)

a to dzięki za poradę.bo jak były upały to godz 4 i się kosiło a jak mokro to popołudniu zazwyczaj.a jak tak jest jak mówisz to rano wstać i kosić.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#127 Share agroterm

agroterm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 16:18

Praca w nocy jak pracowalem w wakacje to kosilismy nawet i do 4 rano a na 8 znowu do pracy.do 10 przygotowanie sprzetu,czyli przedmuchanie calego kombajnu,smarowanie,tankowanie no i koszenie;] a w uprawie traktory chodzily 24 h na dobe.nawet wymiany oleju na sie robilo.paliwo cysterna przywozila.w nocy tez pracowalem.zle nie bylo.zawsze okolo 3 mala drzemka i do 8 jakos szlo:)

#128 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 21:17

Praca w nocy to ile ty masz hektarów>???
ja tez lubie w nocy robic a szczególnie uprawe bo tak nie kurzy, a co do koszenia w nocy to w nocy sie tak nozyki nie tempia

#129 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 26 grudzień 2008 - 21:47

Praca w nocy Niewiem jak to działa na człowieka ale ja też lubie pracować w nocy szczególnie orać 360 w 3 skibach wtedy widać jak smuga ognia z komina idzie gdy zgasi sie światła ;):D a w tym sezonie dobrze mi sie też prasowalo nocami ale tylko do czasu rosy bo polska kostka jej nie lubi ;) mam dobre oświetlenie przy ciągniku wiec praca w nocy to przyjemność :D szczególnie cięcie trawy i koniczyny :D:)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#130 Share agroterm

agroterm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 22:38

Praca w nocy

to ile ty masz hektarów>???
ja tez lubie w nocy robic a szczególnie uprawe bo tak nie kurzy, a co do koszenia w nocy to w nocy sie tak nozyki nie tempia

0 ;) pracowalem w wakacje w firmie ktora ma w Polsce okolo 7000 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 22:47

Praca w nocy W tym roku wyjątkowo miałem okazje orać po ciemku - całkiem przyjemnie, ale w pewnym momencie radio zaczęło ciszej grać, kontrolki słabiej świecić, przed maską robiło się coraz ciemniej i ciemniej... Awaria alternatora (nawet kontrolka od ładowania się nie zaświeciła) - przyszło mi przez około pół godziny pracować bez oświetlenia, a jak wróciliśmy do domu to ledwo kogut się obracał ;)

#132 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 10:11

Praca w nocy A ja nie lubię pracować w nocy, ludzie u nas od razu coś by złego pomyśleli, a poza tym jak narazie nie ma takiej potrzeby.Tylko taki Rydz ma 2000 ha to pracuje w dzień i w nocy, posiada także hodowle 400 krów.Kiedyś porobię fotki.

#133 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 grudzień 2008 - 10:13

Praca w nocy widze ze nie tylko u nas sa tacy ludzie ;)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#134 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:36

Praca w nocy Nie jestem zwolennikiem kończenia pracy i uciekania do domu wraz z zachodem słońca. Fakt że nie da się pracować bez świateł lub gdy świecą jak lampa naftowa. Mój zetor ma dołożone cztery dodatkowe halogeny i oświetlony na 360 stopni tak że praca nic nie różni od takiej w dzień. Mój jeden znajomy który chyba boi się ciemności kiedyś powiedział "a takie to oranie po nocy" to pytam go czy dużo zaorał po tej nocy a on że nigdy tak nie orał, właściwie to on nic nie orze, ma 37 lat a jego ojciec wszystko sam robi w polu a ma 64 lata bo "mu syn źle na polu zrobi" no co najwyżej to pobronować mu da i zboże to syn kosi bo kombajn dla niego za wolno się porusza ;)
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#135 Share m44w

m44w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 16:45

Praca w nocy Ja bardzo lubię pracować w nocy ;) w Jelonku mam dobre oświetlenie to robota idzie :P

#136 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 17:38

Praca w nocy A ja wtym roku w nocy konczylem kopac buraki kleine 5002 robota szła super oświetlenie przywiezli mi na pole kawę i dawałem ostro do 4 rano :) ;) :P :) :) normalnie to taki wariat nie jestem ale...musiałem skonczyc buraki poniewaz jescze miałem nie tkniete 5 ha marchewki a wtym roku jesiennna pogoda nie rozpieszczała;/
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#137 Share m44w

m44w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 17:43

Praca w nocy Wiem coś o tym ja też to przerabiałem ale już naszczęście nie sieje marchewki ani buraków

#138 Share wsk1993

wsk1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 18:59

Praca w nocy Ja mam plantacje truskawek, ziemie i krowy to od wiosny do jesieni do domu się przychodzi prawie zawsze 22.00 i się robi od 4.00 rano.

:) :) ;) :P :)